У The Guardian пояснили, як Україна може виграти війну

Семаковська Тетяна 17:17, 28 Грудня 2023
Захисник України
Війна в Україні / Генштаб

Російська Федерація продовжує нарощувати кількість зброї. Одна з останніх її угод щодо виробництва зброї була з Індією, але країна-агресор встигає отримувати боєприпаси й від Північної Кореї, про це повідомляв Bloomberg. У 2024 році кількість снарядів, якими може розпоряджатися російська федерація, ймовірно, зросте до 5 мільйонів.

Про це повідомляє видання The Guardian, редакція наводить основні тези зі статті старшого наукового співробітника з питань наземної війни в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень Великої Британії Джека Вотлінга.

Зброя в України

У березні 2023 року ЄС ухвалив рішення про постачання Україні близько мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Але фактично було відправлено близько 300 тисяч. За даними Збройних сил України, влітку 2023 року Україна випускала до 7 000 артилерійських снарядів на день і зуміла погіршити логістику та артилерію росії до такого рівня, що росія випускала близько 5 000 снарядів на день.

Сьогодні українці намагаються випускати 2 000 снарядів на день, тоді як російська артилерія випускає близько 10 000 снарядів. Артилерія, це ще не все, але ця різниця свідчить про відносну нестачу матеріально-технічних засобів в Україні, що проявляється і в інших сферах, наприклад, у кількості безпілотників, які вона може використовувати.

Росія зможе випустити по Україні 5 млн снарядів у 2024 році

Росія, ймовірно, зможе випустити близько 5 мільйонів снарядів по Україні у 2024 році. Така цифра виходить з мобілізованого оборонного виробництва, поставок з Ірану і Північної Кореї та запасів, що залишилися. Кремль виробляє більше снарядів, ніж усе НАТО. Водночас Україна навряд чи побачить значне збільшення поставок протягом кількох місяців. Це передасть ініціативу росіянам. Кремль вважає, що може перемогти до 2026 року, і тому Путін не налаштований на переговори чи відступ.

Але так не повинно бути. Раніше цього місяця Міністерство оборони Естонії опублікувало “білу книгу”, в якій детально описано рівень військової техніки, необхідний для того, щоб зробити оборону України стійкою і продовжити звільнення окупованих територій до 2025 року.

Естонці підрахували вартість цих потреб, показавши, що вони цілком у межах можливого. Питання не в грошах, а в компетентності у виконанні.

Як росія може програти у війні

Президент рф володимир путін
Президент рф володимир путін / Kay Nietfeld, Deutschen Presse-Agentur

Забезпечити поразку Росії в Україні можливо, але для цього потрібно зробити кілька важливих кроків. По-перше, Україна потребуватиме стабільного постачання зброї, щоб мати змогу відбивати російські атаки протягом першої половини 2024 року.

Це вимагатиме значної підтримки з боку США, а також збільшення поставок з боку європейських членів НАТО, чия підтримка буде критично важливою з наближенням виборів у США в листопаді.

Багато боєприпасів, наданих з початку війни, були закуплені на міжнародному ринку або взяті з запасів, а інвестиції в європейське виробництво були повільними. Але в міру того, як запаси вичерпуються, підтримка військових зусиль України критично залежить від збільшення виробничих потужностей Європи.

Що потрібно, аби Україна виграла війну

Україна має виправити помилки, які призвели до невдалого контрнаступу у 2023 році. Покращення підготовки її військ має бути пріоритетом. Європейський блок НАТО повинен розширити і поглибити навчальну підтримку.

Також Україна повинна інвестувати в оборонне виробництво, замість того, щоб покладатися на закупівлі з-за кордону. Якщо цього не зробити зараз, європейські лідери можуть опинитися перед необхідністю стримувати повністю мобілізовану Росію без запасів і можливостей їх поповнення.

Одночасна ескалація в Індо-Тихоокеанському регіоні у 2025 році може змусити США переорієнтувати низку критично важливих військових можливостей: дозаправку в повітрі, логістику, протиповітряну оборону, на стримування Китаю, що зробить Європу значно вразливішою.

Для України найближче майбутнє — це кілька місяців важких боїв без критично важливих ресурсів, а також намагання відновити бойову міць, витрачену протягом 2023 року. Але Європа може визначити, як виглядатиме друга половина 2024 року і навіть 2025 рік. Це війна, яку можна виграти.

Нещодавній успішний удар по російському десантному кораблю “Новочеркаськ” в гавані, захищеному шарами російської оборони, показує, як Україна може ефективно використовувати обладнання, яке їй надається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Навіщо піхоті знати англійську мову? Викладачка з Бахмута розповіла про навчання військових

Часто кажуть, що англійська — це мова майбутнього. Відтак, за останніми даними на Землі є близько 400 мільйонів носіїв англійської мови. Також 1,6 мільярда людей […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Ураження дроном

Розвідники показали, як «полюють» на росіян поблизу Бахмута

На Бахмутському напрямку воїни ГУР МО України продовжують операції зі звільнення населених пунктів від російської окупаційної армії. Нещодавно в Кліщіївці, Бахмуті бійці знищили техніку та […]

11:48, 19.10.2023 Микола Ситник