Тимчасове посвідчення громадянина України для жителів ТОТ: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:30, 27 Лютого 2024
Паспорт громадянина України / фото з відкритих джерел

Значна кількість українців, які зараз перебувають на ТОТ, втратили паспорт або не отримали його. Уряд вирішив розв’язати цю проблему, ухваливши експериментальний проєкт, який дозволить оформляти українцям на ТОТ тимчасове посвідчення громадянина України через законних представників.

Про це повідомила пресслужба Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Тимчасове посвідчення громадянина України у 2024 році

Проєкт про створення тимчасового посвідчення громадянина України був розроблений Міністерством внутрішніх справ (МВС), а за його ухваленням стоїть Координаційний штаб з питань виїзду з ТОТ. Нова ініціатива дозволяє українцям, які втратили посвідчення громадянина України або не оформили паспорт, отримати посвідчення належності до України через законних представників. Згідно з порядком проєкту, до них відносять:

  • батьків або усиновлювачів;
  • повнолітніх дітей або онуків;
  • рідних (повнорідних, неповнорідних) братів або сестер;
  • опікунів;
  • одного з подружжя.

Окрім того, оформлення посвідчення може проходити й без представників. Для цього необхідне офіційне звернення Мінреінтеграції.

Хто може оформити документ

Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України можливе для тих, хто належить до однієї з наступних категорій:

  • люди, які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС;
  • особи до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС.

Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви.

Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї. Вже сам представник повинен буде передати документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жителів Торецької громади закликають евакуюватися автобусом і поїздом

Микола Ситник 09:30, 14 Квітня 2024
Евакуаційний потяг
Евакуація цивільних / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій області триває обов’язкова евакуація цивільних із населених пунктів, де безпекова ситуація залишається критичною. У вівторок, 16 квітня, мешканці Торецької громади Бахмутського району мають змогу безоплатно евакуюватися автобусом до Дніпра та доїхати потягом до Рівненської області.

Про це повідомляє Торецька міська військово-цивільна адміністрація.

Як залишити заявку на евакуацію: контакти

Евакуація проводиться за підтримки благодійних організацій. Наступний евакуаційний автобус до Дніпра відходить у вівторок, 16 квітня. Точний час вам повідомлять після реєстрації. Також є можливість заїзду до Покровська з подальшою пересадкою на евакуаційний потяг до Рівненської області.

Записатися на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами: 

  • +38 (099) 601 9491 (цілодобово);
  • +38 (066) 952 6360 (щоденно з 08:00 до 17:00).

Охочі евакуюватися безпосередньо до Рівненської області можуть звертатися за номером телефону “гарячої лінії” Управління соціального захисту населення Торецької міської військової адміністрації: +38 (066) 456 7170 (щоденно з 08:00 до 20:00).

Евакуація: алгоритм дій

Аби безкоштовно виїхати з території Торецької громади до безпечного регіону та врятувати свою родину від постійних обстрілів, необхідно:

  • дістатися до місця збору, про яке вам повідомлять телефоном, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську;
  • оселитися у Рівненській області (проживання безкоштовне).

Влада надає такі соціальні гарантії:

  • безкоштовне житло у закладах комунальної власності (визначених місцями компактного проживання) Рівненської області;
  • щомісячна виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;
  • гуманітарна допомога;
  • психологічна допомога;
  • медична допомога тощо.

Нагадуємо “гарячі лінії” евакуаційних груп “Білий Янгол” на напрямках:

  • Авдіївський: +38 (066) 561 9102;
  • Бахмутський: +38 (066) 561 5102;
  • Великоновосілківський: +38 (066) 561 1102;
  • Лиманський: +38 (066) 561 6102;
  • Мар’їнський: +38 (066) 561 0102.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож […]

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]