Торецьк, Часів Яр, Курахове: скільки людей лишаються в найгарячіших точках Донеччини

Валентина Твердохліб 16:30, 20 Листопада 2024
людей
Цивільний на прифронтовій Донеччині / фото Костянтин і Влада Ліберови

На Донеччині погіршується безпекова ситуація через наступ росіян. Зважаючи на важку ситуацію та щільні ворожі обстріли, місцевих жителів просять евакуюватися. Втім, у найгарячіших точках регіону продовжують лишатися сотні людей.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Скільки людей залишаються в містах Донецької області

На сьогодні однією з найгарячіших точок Донеччини є Курахівський напрямок. Росіяни намагаються захопити Курахове, щоб відкрити новий шлях на Покровськ.

На сьогодні в Курахівській громаді залишаються 2 900 людей. З них 800 — у самому місті Курахове.

“Виїжджати в них бажання немає. Вони повністю підготували себе: запаслися продуктовими наборами, медикаментами, питною водою та знаходяться у підвальних приміщеннях. Ворог майже на 70% зруйнував місто”, — повідомив Вадим Філашкін.

У Торецьку, де бої йдуть у межах міста, залишаються 750 людей. У Часовому Яру, куди намагаються прорватися росіяни, — 304 людини.

“Ці цифри майже не змінюються. Люди майже не виїжджають. Завозити їм гуманітарну допомогу дуже складно, майже неможливо”, — зауважив голова Донецької ОВА.

У Покровській громаді на сьогодні залишаються 18 600 людей, з них 194 дитини. У самому місті Покровськ — 11 600 людей, з них 45 дітей.

Також закликають до евакуації жителів Костянтинівської громади. Адже ворог активізував обстріли населених пунктів громади. У місті Костянтинівка зараз залишаються 16 900 людей, серед яких 8 дітей.

Евакуація з Донецької області, контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога вагітним жінкам ВПО в Києві: як і що можна отримати

Семаковська Тетяна 21:25, 20 Листопада 2024
Немовля ae00a
Вагітні жінки можуть отримати гуманітарну допомогу / фото ілюстративне, Pexel

Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві.

Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”.

Допомога вагітним жінкам ВПО

Вагітні жінки-переселенки з довідкою внутрішньо-переміщеної особи 2024 року можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві.

Для цього потрібно заповнити форму за посиланням.

Видача допомоги відбудеться в п’ятницю, 22 листопада.

Зазначимо, що кожна родина сім’ї при народженні дитини може отримати й державну соціальну допомогу, розмір якої становить 41 280 гривень.

З них понад 10 тисяч гривень виплачуються одноразово, а решта суми — по 860 гривень щомісяця надходить на банківські реквізити отримувача протягом трьох років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Немовля ae00a

Допомога вагітним жінкам ВПО в Києві: як і що можна отримати

Переселенки, які отримали статус ВПО в 2024 році, можуть отримати гуманітарну допомогу в Києві. Реєстрацію проводить БФ “Волонтерська спілка поруч”. Допомога вагітним жінкам ВПО Вагітні […]

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро
школа

Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська

У Дніпрі розпочала роботу релокована Покровська музична школа імені Леонтовича. Тут діти-переселенці можуть навчитися грати на різних музичних інструментах та опанувати вокальне мистецтво. Які заняття […]

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро
акція

У Верховній Раді не внесли в порядок деннний законопроєкт №11161

Сьогодні, 20 листопада, у Києві відбулася акція на підтримку законопроєкту №11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, […]