“Так гарно, як вдома, не буде ніде”: бахмутянка Каріна Тренбач поділилась історією життя в Гадячі

Семаковська Тетяна 13:40, 2 Жовтня 2024

Бахмутянка Каріна Тренбач зараз проживає у Гадячі на Полтавщині, але народилась та виросла в Бахмуті. Дівчина багато подорожувала Україною та встигла побачити чимало інших міст, але каже, що такого красивого та затишного, як Бахмут, немає ніде. Нещодавно Каріна подарувала власноруч створену картину з Гадяцьким замком місцевому історико-краєзнавчому музею, але це не перша добра справа бахмутянки.

Ми розпитали героїню про її життя в Гадячі, а також Каріна поділилась порадами для тих, хто евакуювався нещодавно. Про досвід бахмутянки читайте в матеріалі.

Як адаптуватися на новому місці: радить бахмутянка

Героїня підтримує зв’язок з друзями, сусідами, вчителями. Для тих, хто тільки нещодавно евакуювався, Каріна дає одну найважливішу пораду — не опускати руки, сподіватися на краще та триматися своєї родини, своїх близьких людей та друзів.

“Треба проговорювати проблеми, не тримати все в собі, бо кожному з нас треба проговорити переживання. І мені здається, що кожен може вислухати. Люди підтримують одне одного і морально, і фізично. Я знаю, що багато переселенців, які приїздили, мали безкоштовний прихисток. В житті є гарні люди, тому не потрібно боятися виїжджати”, — каже бахмутянка.

У новій громаді дівчина не тільки працює з дітьми, але й волонтерить. Так, минулого року вона провела свою персональну виставку, де допомогла назбирати понад 3 тисяч гривень за продаж своїх картин. А цього року Каріна передала місцевому музею унікальну картину із Гадяцьким замком. 

“Насправді у музеї давно хотіли побачити замок на картині, але хтось це не брав у роботу, або музею не підходив стиль художника. А коли переглянули мої роботи, то директорка музею вирішила, що мешканцям та гостям міста Гадяч буде цікаво побачити мою інтерпретацію замку. Цей проєкт створювався, щоб відвідувачі могли дізнатися, який Гадяч був в той історичний період, проникнутися цією атмосферою. Працівники музею надали всю інформацію та документи, які в них були, що мені допомогли в роботі. Спочатку я створила ескіз, а далі його затверджували в музеї Полтавської битви, щоб не було ніяких історичних відхилень, і всі деталі були виконані правильно”, — пояснює героїня.

Після двох з половиною місяців роботи Каріна передала музею картину, яку відвідувачі зможуть побачити у Гадяцькому історико-краєзнавчому музеї.

Як творчість допомагає дітям пережити хвилювання

Каріна Тренбач / фото Facebook

З серпня 2022 року Каріна працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Серед її вихованців є і діти-переселенціз Харківської та Донецької областей. Бахмутянка додає, що завдяки творчості багато дітей можуть відволіктися, бо  ці заняття мають терапевтичний ефект, що позитивно впливає й на психіку дитини. 

“Діти дуже швидко адаптуються на новому місці, творчість їм в цьому також допомагає, й ліплення зокрема. Батьки дуже задоволені, що діти займаються на гуртку. І з усіх можливих напрямків вони найчастіше обирають саме цей, щоб трошки покращити психоемоційний стан дитини”, — пояснює керівниця гуртка.

До 16 вересня у гурток тривав набір і наразі група вже сформована, але одне-два місця можуть знайтися, якщо дитина має бажання займатись. Навчання триває офлайн, а у сучасних реаліях — це привілей.

“Очне навчання краще для дітей, адже вони фізично присутні на занятті, їм легше сприймати інформацію та отримувати навички, також вони мають можливість на перерві поспілкуватися з однолітками. Але онлайн-навчання у нас теж є”, — додає бахмутянка.

З Бахмута до Гадяча

Бахмутянка Каріна Тренбач / фото Facebook

Каріна народилась в Бахмуті, де й провела дитинство. Улюблених місць було багато, але найбільше дівчина любила район 10-ої школи, Забахмутку та Набережну. У 2018 році переїхала у Гадяч — там вступила до місцевого коледжу на спеціальність “Образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво та реставрація”. В Бахмуті не було можливості навчатись на цей фах. До рідного Бахмута вона навідувалась на канікули, й хоча встигла полюбити Гадяч — найкращим місцем для дівчини був дім. 

“В порівнянні з нашим містом – Гадяч дуже відрізнявся, бо чисельність населення і, взагалі, саме місто набагато менше. Відрізнялася й архітектура, історичної тут майже немає, але тут дуже привітні люди. Я бувала у різних містах: в Києві, Харкові — кожне місто по-своєму красиве, але так гарно, як вдома, не буде ніде”, — каже дівчина.

На випускному курсі бахмутянка планувала повертатися додому, але за чотири місяці до закінчення коледжу розпочалась повномасштабна війна і плани Каріни змінились. Зараз у Гадячі дівчина працює керівницею гуртка “Ліплення” та “Креативного простору” у Будинку дитячої та юнацької творчості.

“У 2022-му в Гадяч почало прибувати багато людей. Переважно з Харкова, а з мого міста люди почали приїжджати вже ближче до 2023 року, коли ситуація в Бахмуті погіршувалась”, — пригадує бахмутянка.

Дівчина додає: коли вона розповідає, з якого вона міста — то найбільше люди відзначають, яким красивим воно було, бо бачили його в новинах.

“Воно в серцях наших залишається таким самим гарним”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро