
На Донеччині триває евакуація населення. Люди можуть виїхати з небезпечних територій, звернувшись до місцевої влади чи волонтерських організацій. Евакуація для людей безоплатна, однак сам процес стає більш небезпечним через навалу ворожих дронів.
Яка наразі ситуація з евакуацією на Донеччині, редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Євген Ткачов.
Евакуація на Донеччині: як проходить
Волонтер Євген Ткачов працює у складі гуманітарної місії “Проліска”. Наразі його головним напрямком є вивезення людей з Костянтинівки і прилеглих територій. Щодня звідти вдається вивозити до десяти людей. Переважна більшість евакуйованих — це маломобільні і лежачі люди.
“За день вивозимо десь до десяти людей: шість, сім, інколи десять. Іноді після обіду більше заявок, іноді зранку, тому щодня ситуація різна. Зараз ми більше зосереджені на вивіз маломобільних або зовсім немобільних людей. Це від двох до шести людей в день. Ми вивозимо їх до Дружківки, де на них вже чекає швидка допомога. Там їх пересаджують і під наглядом медпрацівника можуть вивезти по всій Україні: когось у хоспіс, когось в лікарню, а когось до рідні”, — розповідає Євген Ткачов.

Наразі великим викликом для евакуації є атаки дронів. Ворожі БПЛА контролюють дороги, тому інколи вивіз людей є дуже ризикованим. Зараз важким для евакуації є напрямок Шахового.
“Зараз все дуже змінилось, особливо за кілька останніх місяців, через навалу дронів. Якщо, наприклад, 2-3 місяці тому люди мешкали в селах за 5-6 кілометрів від лінії фронту, вони знали, що все одно їм якось привезуть гуманітарку. А якщо стане зовсім погано чи будуть поранені, їх або “Білі янголи” евакуюють, або волонтери. Але близько двох місяців тому ситуація з дронами дуже змінилась, а місяць тому вже стала критична. Тому люди розуміють, що будь-коли оця “дорога життя” може або перекритись, або перетворитись на “дорогу смерті”. Як зараз, наприклад, між Шаховим і Добропіллям. Це тил, 20 чи навіть більше кілометрів до лінії фронту, але чомусь дрони вирішили перекрити саме цю дорогу. І люди тепер телефонують знову з Шахового, з навколишніх сіл, а проїхати туди — це великий ризик”, — розповідає Євген Ткачов.
Контакти для евакуації
Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.
Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Читайте також:
- Часів Яр: росіяни стверджують, що вивезли звідти цілу родину
- У чотирьох районах Донеччини змінили комендантську годину: нові обмеження вже діють
- Чи можна евакуюватися під час комендантської години на Донеччині: пояснення
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!