Суд виніс вирок по справі Артема Мирошниченка: деталі

Семаковська Тетяна 11:00, 25 Червня 2024
Артем Мирошниченко / фото з відкритих джерел

13 червня 2024 року на судовому реєстрі опублікували вирок щодо справи Артема Мирошниченка, якого жорстоко побили двоє неповнолітніх мешканців Бахмута. Артем помер у лікарні, так й не приходивши до тями. За даними судового реєстру обом чоловікам, які до смерті побили активіста, суд виніс вирок — це 8 та 9 років позбавлення волі, однак цей термін вже зменшився.

Справа Артема Мирошниченка

Постраждалий від побиття волонтер ГО “Бахмут Український” Артем Мирошниченко помер в лікарні, 5 грудня, 2019 року від зупинки серця у лікарні Лимана. Він так і не приходив до тями.

Артем впав в кому після того, як на нього напали і побили неповнолітні особи. Суд обрав підозрюваному в смерті Артема запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Громадськість намагалася домогтись більш справедливого покарання для кривдників. У лютому, 2024 року брат Артема повідомив, що зрушень у справі немає, а вбивці так й залишаються непокараними.

13 червня, 2024 року на судовому реєстрі опублікували вирок для двох осіб, які здійснили напад на активіста. За даними реєстру обоє кривдників отримали 8 та 9 років арешту. Однак, фактично кожному з фігурантів кримінального провадження відмінусували по 4 з половиною років від кожного терміну внаслідок їх перебування у виправній колонії з 2019.

Вирок суду

Вирок суду першому злочинцю терміном на 8 років / скриншот

Судова колегія Слов`янського міськрайонного суду Донецької області визнала уродженця міста Краматорська та студента першого курсу фізкультурного відділення КЗ “Бахмутський педагогічний коледж”, винним за ч.2 ст.121 КК України, та за ч.4 ст.187 КК України. Остаточне покарання, це позбавлення волі строком на 8 років.

Вирок суду першому злочинцю терміном на 9 років / скриншот

Другого злочинця, а саме уродженця села Відродження Бахмутського району визнали винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.121, ч.4 ст.187 КК України та призначили йому покарання, а саме позбавлення волі строком на 9 років.

До набрання вироком законної сили обох фігурантів справи залишатимуть під вартою у ДУ “Житомирська УВП № 8”.

Список речових доказів по справі Артема Мирошниченка / скриншот

Суд також скасував арешт майна на частину речових доказів, які належали двом фігурантам справи, частину доказів наказали знищити, телефон Артема суд наказав повернути близьким.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заселять перші 40 квартир: окупанти звітують про “відновлений” будинок в Авдіївці

Валентина Твердохліб 15:30, 28 Листопада 2024
Багатоповерховий будинок в Авдіївці / фото росджерела

У “днр” обговорили питання “відбудови” окупованих міст. Зокрема, так звана влада псевдореспубліки відзвітувала про плани побудови житла. Це, як зазначають самі окупанти, може “сприяти розвику іпотечного будівництва”.

Про це йдеться у російських пропагандистських джерелах.

Будівництво на окупованих територіях

Про будівництво на окупованій Донеччині ватажок “днр” денис пушилін відзвітував віцепрем’єру рф марату хуснулліну. В розмові йшлося про побудову доріг і житла.

За словами пушиліна, в Маріуполі нібито хочуть збудувати об’їзну дорогу, щоб прибрати транзит через місто. Окупанти вже узгодили маршрут. Очевидно, що ця дорога буде потрібна і російським військовим. Так вони зможуть переганяти свою техніку, приховуючи її від очей місцевих жителів.

Щодо будівництва житла пушилін зазначив, що в “днр” нібито використовують цифрові технології для проєктування будинків. Це, за словами хуснулліна, “сприятиме розвитку іпотечного будівництва і пришвидшить темпи”.

Нагадаємо, що іпотечне житло вже пропонують у Маріуполі. Втім, не для місцевих жителів, чиє житло було знищене, а для громадян рф. Квартири в багатоповерхівках продають росіянам в іпотеку на пільгових умовах. Для самих маріупольців немає ніяких програм. Окупанти навіть змінюють юридичну адресу будинків, щоб відмовляти у наданні обіцяної компенсації.

марат хуснуллін про будівництво в “днр” / скриншот

Окремо окупанти згадали і про Авдіївку. Тут, нібито, вже відновили один будинок. До кінця грудня планують заселити 40 квартир. Хто отримає житло, не повідомляється. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власна справа через “Дію”: як українцям отримати грант

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:40, 28 Листопада 2024
Грант для українців / фото ілюстративне, iStock

В Україні продовжує діяти спеціалізований грант, який дозволяє підприємцям та підприємицям отримати кошти на започаткування чи розвиток бізнесу. Процедура оформлення відбувається через застосунок “Дія”, що значно спрощує процес подачі заявки на отримання до 500 000 гривень.

Детальніше про те, як працює грантова програма через “Дію” та як нею скористатися, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грант для українських підприємців

Щоб підтримати бізнес під час дії воєнного стану, в Україні розробили декілька грантових проєктів, які дозволяють громадянам відкрити власну справу чи розвивати вже наявну. Вони дозволяють отримати від 50 000 до 250 000 гривень, а для тих, чиє місце діяльності та місце реєстрації знаходиться в Харкові або Харківській області, розмір допомоги зросте до 500 тисяч гривень.

Отримані кошти можна витратити на:

  • придбання обладнання;
  • закупівлю сировини;
  • орендну плату (не більше 25% від суми гранту);
  • оренду обладнання;
  • маркетинг та рекламу; 
  • франчайзинг. 

Хто може скористатися програмою та які умови отримання гранту

Скористатися грантовою програмою через “Дію” можуть фізичні особи, що планують відкрити ФОП (Фізична особа-підприємець), дійсні ФОП та юридичні особи, які:

  • не перебувають і не працюють на тимчасово окупованій території України;
  • не працюють на території росії;
  • не перебувають під санкціями; 
  • щодо яких не порушували справи про банкрутство; 
  • які не притягувались до кримінальної відповідальності за корупцію; 
  • не мають заборгованості перед бюджетом;
  • не виробляють та/або не реалізують зброю, алкогольні напої, тютюнові вироби та не займаються обміном валют;
  • не є кредитними, страховими організаціями, інвестиційними, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами.

Головною ж умовою надання гранту є виконання певних дій. Кошти надаватимуться, якщо ви:

  • створите хоча б одне робоче місце;
  • здійснюватимете діяльність не менше 3 років;
  • сплачуватимете податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

Як подати заявку

Подати заявку на грант можна через “Дію” / фото “Дія”

Подати заявку на отримання грошової допомоги на відкриття власної справи чи розвиток вже наявного бізнесу можна за допомогою вебпортала “Дія”. Для цього потрібно:

  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина за допомогою BankID або електронного підпису;
  • заповнити онлайн-заявку за посиланням;
  • додати бізнес-план за вказаною формою (з прикладом відповідного бізнес-плану можна ознайомитися за посиланням);
  • підписати заявку електронним підписом та відправити.

Заявку розглядатимуть представники Державного центру зайнятості протягом 15 робочих днів. Про результати розгляду заявки додатково повідомлять в “Дії”.

Якщо представники Державного центру зайнятості погодили заявку на отримання грантової допомоги, то потрібно звернутися до найближчого відділення Ощадбанку протягом 20 робочих днів. Це необхідно для відкриття рахунку та укладення угоди на отримання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заселять перші 40 квартир: окупанти звітують про “відновлений” будинок в Авдіївці

У “днр” обговорили питання “відбудови” окупованих міст. Зокрема, так звана влада псевдореспубліки відзвітувала про плани побудови житла. Це, як зазначають самі окупанти, може “сприяти розвику […]

Власна справа через “Дію”: як українцям отримати грант

В Україні продовжує діяти спеціалізований грант, який дозволяє підприємцям та підприємицям отримати кошти на започаткування чи розвиток бізнесу. Процедура оформлення відбувається через застосунок “Дія”, що […]

14:40, 28.11.2024 Скопіч Дмитро
Допомога, соціальні виплати

У Кривому Розі переселенцям надаватимуть грошову допомогу на оренду житла

У місті Кривий Ріг надаватимуть грошову допомогу переселенцям та переселенкам. Люди, які евакуювалися до Кривого Рогу, можуть отримати кошти на оренду житла. Допомогу надаватимуть протягом […]

“Колега говорила: “Доброє утро, новоросія”: як починалась боротьба донеччанки за українську ідентичність

Оксана Судак — юристка та громадська діячка, у 2020 році жінка ініціювала перейменування вулиці в Бахмуті на честь Артема Мирошниченка, створила петицію на встановлення пам’ятника […]

13:00, 28.11.2024 Лященко Марія

У Хмельницькому відкриють виставку, присвячену фотоательє Бахмута: деталі

Сьогодні, 28 листопада, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка “Фотографи старовинного Бахмута”. Експозиція буде присвячена роботі бахмутських ательє, які працювали до 1930-х років. Відвідувачам […]