“Ворота Донбасу” з іменами воїнів ЗСУ зафарбували: деталі

Семаковська Тетяна 13:27, 15 Квітня 2024
Стела Донецька область
Стела, Донецька область / фото ДСНС

На в’їзді в Донецьку область раніше можна було побачити стелу, на якій військові ЗСУ та волонтери залишали свої надписи. Це стела є своєрідною візитівкою області, адже багато імен та прізвищ, які на ній були залишені — стали посмертними, бо чимало з воїнів, які залишили ці надписи — загинули. Днями стало відомо, що стелу зафарбували. Волонтерка, яка допомогала фарбувати стелу зазначила, що стела не є Меморіалом.

Що відомо про цей інцидент — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Стела Донецька область

При в’їзді до будь-якої області України перше, що зустрічає людина — це стела з надписом. У Донецьку стела була пробита ворожими кулями, потрощена та підписана десятками військових, які захищали та захищають державні кордони. Тут часто фотографувалися волонтери та військові. Стела була значимою пам’яткою, бо попри постійні ворожі обстріли вона залишалась.

Що відомо про тих, хто пофарбував стелу

Днями стало відомо, що стелу пофарбували, тож всі надписи, які були на ній, тепер під шаром фарби. Канал “tp.pokrovsk” в Instagram пише, що до оновлення стели долучилися:

  • Вікторія Чорногор;
  • Олег Боровик;
  • Анатолій Шахов;
  • Констянтин Деревинський.
Нова стела Донеччина

У ролику, який був опублікований в Instagram помітно, що люди, які фарбували стелу, перед тим частково змили з неї надписи. Оновлена стела вкрита шаром синьої фарби. У коментарях під відео є обурливі дописи від користувачів.

“А навіщо це було робити? На цій стелі була історія, скільки людей залишили на ній свої надписи, зірки, військові, може хтось на ній залишився назавжди… взяти все зідрати і зафарбувати… ну це якось дивно…”, — пише користувач Олексій Оксенчук.

Його слова підтримали реакціями понад 1000 користувачів.

Редакція звернулася до Вікторії Чорногор за коментарем, але відповіді наразі ми не отримали. Водночас на сторінці дівчини ми побачили чимало дописів про допомогу військовим. Волонтерка регулярно публікувала пости про збори, підтримку воїнів тощо.

У дописі під відео з фарбуванням стели Вікторія Чорногор написала наступне:

“Дякуємо всім хто підтримує і розуміє, що Стела — це не меморіал, Стела — це обличчя в першу чергу! Ця стела слава Богу не бере участь в бойових діях і надписи благодійних організацій і доставки піци ну так собі. Меморіали так це памʼять, прапори які дуже гарно зробили це памʼять і тепер дуже доповнюють пофарбовану стелу.

Звісно кожний має свою власну думку і має повне право, але зрозуміють тільки жителі Донеччини, для яких важливо мирне небо зараз і життя, а Стела яка тепер має дуже гарний вигляд — нагадування того, що Донбас — це серце України”, — написала волонтерка.

Реакція на оновлену стелу

Чимало користувачів написали, що стелу не варто було фарбувати, адже це пам’ять. Відреагували на оновлення й військові. Доброволець 24 ОШБ “Айдар” Станіслав Бунятов пише, що на стелі було багато підписів загиблих бійців.

“Пацани, “ворота Донбасу” оновили і пофарбували свіжою фарбою. Кожен хто їде, має залишити там свій підпис! Шкода … там було багато підписів від бійців, які загинули. Ініціатива — дно”, — пише військовий.

Фотограф Костянтин Ліберов у своєму Instagram пише, що не варто було чіпати стелу. Загалом чимало відгуків є негативними, але є також коментарі, де підтримують оновлення стели.

Волонтер Ігор Лачен залишив негативний коментар щодо стели, також публічно відреагувала на інцидент журналіста та ведуча Раміна Есхакзай. Вона висловила невдоволення.

Фотограф Костянтин Ліберов у своєму Instagram пише, що не варто було чіпати стелу. Загалом чимало відгуків є негативними, але є також коментарі, де підтримують оновлення стели.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

Валентина Твердохліб 10:40, 25 Червня 2026
бахмут
Двір у житловому кварталі / фото росджерела

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року.

Редакція публікує відео.

Бахмут у 2026 році, відео

Російські окупанти показали, який вигляд має один із житлових кварталів Бахмута влітку 2026 року. На одному зі своїх каналів вони публікують відео, зроблене у дворах.

У кадр потрапили двори багатоповерхових житлових будинків. На відео видно, що всі вони зруйновані, від деяких із них залишились груди каміння. Двори повністю заросли травою і засипані уламками будівель.

Зруйнований будинок / фото росджерела
Руїни будинків / фото росджерела

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти провели понад 80 штурмів на Донеччині: яка ситуація на різних напрямках

Валентина Твердохліб 09:36, 25 Червня 2026
донеччині, штурмів
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби зафіксували 87 наступальних дій противника.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Що відбувається на фронті Донеччини

Найбільше атак протягом минулої доби, 24 червня, зафіксовано на Покровському напрямку. За твердженням Генштабу, тут зупинили 32 ворожих штурмів. Окупанти атакували в районах Сухецького, Новоолександрівки, Гришиного, Котлиного, Дорожнього, Родинського, Удачного, Новопідгороднього, Філії та в бік Білицького, Шевченка, Сергіївки і Новопавлівки.

На Костянтинівському напрямку минулої доби російська армія провела 19 атак. Окупанти атакували поблизу Іванопілля, Іллінівки та в напрямку Костянтинівки.

Настільки ж актикно штурмували окупанти і на Слов’янському напрямку. Тут противник також атакував 19 разів, намагаючись просунутись поблизу Закітного, Різниківки, Калеників та в бік Рай-Олександрівки і Кривої Луки.

На Лиманському напрямку росіяни намагалися вклинитись в українську оборону в напрямках Шийківки, Дробишевого, Лимана, Озерного, Новоселівки і Діброви. Загалом минулої доби тут відбулось 16 боєзіткнень.

На Краматорському напрямку противник провів одну наступальну дію поблизу Тихонівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

бахмут

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]

донеччині

Окупанти провели понад 80 штурмів на Донеччині: яка ситуація на різних напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]

Евакуація з Донеччини: скільки жителів та дітей залишаються у небезпечних громадах

У Донецькій області триває евакуація людей з населених пунктів, наближених до лінії фронту. На підконтрольній території регіону досі залишаються 135 тисяч осіб, серед яких понад […]

евакуація
Важливо

Де найважча ситуація з евакуацією на Донеччині: перелік міст, куди вже неможливо дістатися

На Донеччині триває евакуація населення. Через атаки рф вивезення людей з деяких населених пунктів неможливе. Зокрема, в Лимані і Костянтинівці можливості для евакуації транспортом немає, […]

бренд
Історії

“Я хочу, щоб дівчата не соромилися своєї краси”: як дівчина з Бахмута заснувала бренд корсетів і суконь у Польщі

У Польщі вже два роки працює бренд корсетів і суконь RII&LII. Його заснувала 25-річна Єлизавета Кантор, яка переїхала до Польщі з Бахмута. Дівчина має фахову […]