Переселенці та жителі Києва, які виховують дитину з інвалідністю, можуть записати чадо на безплатні спортивні заняття в інклюзивні групи. Тренувати малечу буде Дмитро Лазебний, заслужений педагог фізвиховання, директор Київської ЗОШ №216 Оболонського району.
Про це повідомляє громадська організація “Об’єднані спортом”.
Спорт для всіх
Дмитро Лазебний / фото з відкритих джерел
У Києві відкрили попередній запис для набору дітей у спортивну інклюзивну групу. Взяти участь у ній зможуть діти з інвалідністю, батьки яких є ВПО або жителі Києва.
Тренування для дітей проводитиме заслужений вчитель фізичного виховання — Дмитро Лазебний. Участь безплатна, але кількість місць обмежена.
Примітка. Дмитро Лазебний — заслужений вчитель країни з фізичного виховання, який веде YouTube-блог, де популяризує спорт. У вересні 2023 року Лазебний взяв участь у благодійному вечорі “Бахмут. Звільнення. Відновлення”, який мав на меті зібрати кошти на допомогу ІІІ Окремої штурмової бригади.
Безплатні інклюзивні заняття будуть відбуватися у таких групах:
молодша категорія — діти з інвалідністю віком до 10 років;
старша категорія — діти з інвалідністю, віком понад 10 років.
Щоб ваша дитина змогла відвідувати безплатні гуртки, потрібно заповнити анкету за посиланням.
Росіяни продовжують вести лобові штурми села Гришине, використовуючи рельєф місцевості. Попри це, підрозділи у смузі оборони 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ утримують визначені рубежі та блокують просування противника.
Про це повідомили представники 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ.
Бої за Гришине: що відбувається в селі
За даними бійців 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ, російські сили не змогли обійти позиції в селі Гришине, що біля Покровська, а тому перейшли на прямі лобові штурми.
“Атаки тривають щодня із застосуванням піхотних груп та періодичним використанням легкої техніки — квадроциклів, мотоциклів“, — йдеться в повідомленні.
Попри високу активність ворога, підрозділи у смузі оборони 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ утримують визначені рубежі. Крім того, їм вдалося відбити кілька позицій у населеному пункті.
Власну інформацію представники 7-го корпусу швидкого реагування ДШВ доповнили відео, яке демонструє удари по позиціям противника.
Станом на березень 2026 року в Україні під економічними та юридичними обмеженнями Ради національної безпеки і оборони (РНБО) перебувають 12 474 фізичні особи, які є громадянами 77 країн світу. Аналітики YouControl провели дослідження Державного реєстру санкцій та з’ясували, що Донецька область посідає одне з перших місць за кількістю підсанкційних фізичних осіб-підприємців (ФОП), поступаючись лише Криму.
Редакція Бахмут IN.U зібрала ключові факти з аналітичного звіту.
Донеччина у лідерах за кількістю підсанкційних ФОП
Донецька область посідає друге місце в Україні за цим показником — тут зареєстровано 54 підсанкційні підприємці. Регіон поступається лише тимчасово окупованому Криму, де налічується 94 такі ФОПи. Загалом топ-5 виглядає наступним чином:
Крим — 94 особи;
Донецька область — 54
Луганська область — 21;
Київ — 20;
Одеська область — 7.
Щодо сфер діяльності, то 30% таких підприємців (65 осіб) працюють у сфері торгівлі. Ще 31 ФОП залучений до професійної, наукової та технічної діяльності, а 24 підприємці займаються операціями з нерухомістю. Відомо, що у 2025 році до списку потрапили 25 діючих ФОПів, серед яких фігуранти “Міндічгейту” Тімур Міндіч та Олександр Цукерман, а також екснардеп Костянтин Жеваго.
Громадянство: російські паспорти та подвійне підданство
Серед понад 12 тисяч фігурантів списку РНБО абсолютну більшість становлять громадяни російської федерації — 9 242 особи. На другому місці йдуть громадяни України — їх у списку 1 191. Також значну частину складають представники Грузії (282), Ірану (272) та Білорусі (186).
Окрему увагу аналітики звертають на осіб із множинним громадянством:
576 людей мають подвійне громадянство. Найпоширеніша комбінація — паспорти рф та України (501 випадок). За даними YouControl, переважно це жителі тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму;
9 осіб мають потрійне громадянство. Серед них — Лада Фірташ, дружина підсанкційного бізнесмена Дмитра Фірташа;
у 179 осіб дані про громадянство відсутні. До цієї категорії належать колишні народні депутати Віктор Медведчук та Тарас Козак, які були позбавлені українського громадянства.
Терміни дії санкцій
Держава застосовує вісім різних часових проміжків для обмеження діяльності фігурантів реєстру. Статистика строків виглядає так:
10 років — найпопулярніший термін, який застосовано до 7 659 осіб;
5 років — встановлено для 2 257 осіб;
безстрокові обмеження — діють для 1 914 осіб;
50 років — отримали 585 осіб;
30 років — запроваджено проти 7 осіб (шестеро з них є служителями російської православної церкви);
3 роки — отримали 30 осіб.
Крім того, для 8 осіб діють точні терміни до 31 травня 2026 року (через ситуацію в Республіці Південний Судан), а ще 14 перебуватимуть під санкціями до відповідного рішення Ради Безпеки ООН.
Віковий зріз: від 19-річних до довгожителів
Середній вік фізичної особи під санкціями РНБО в Україні становить 54 роки (дані про дату народження відсутні лише у 411 фігурантів).
Найстаршою у списку є 95-річна Любов Рєпа, яка свого часу працювала у виборчій комісії в окупованій Керчі. Наймолодшим фігурантам — Артему Саратовцеву та Владиславу Ніколаєву — виповнилося по 19 років (обмеження проти них ввели у 2023 та 2025 роках відповідно).
Бахмутський тренер з карате Влад Ламаш евакуювався в Одесу, тут чоловік продовжує займатися спортом з дітками. Раніше в Бахмуті до спортсмена була черга з охочих […]
Бахмутянка Аліна Бідова з 12 років почала займатися бальною хореографією. Дівчина зауважує, що цей вік вважають вже пізнім для танців, але героїні вдалося домогтися гарних […]
1 листопада відзначають день народження Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення мільйони українців були змушені евакуюватися до країн Європи. Бахмутяни також знайшли тимчасовий дім закордоном. У […]