Смак Різдва: які страви любить редакція Бахмут IN.UA

Микола Ситник 09:05, 24 Грудня 2023
Команда Бахмут IN.UA
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Різдво — одне з найважливіших родинних свят. Воно наповнене теплом та давніми традиціями. З давніх-давен це сімейне свято прийнято проводити у колі рідних та близьких. Цьогоріч Україна вперше святкуватиме Різдво за новим церковним календарем у нову дату — 25 грудня.

Напередодні свята команда Бахмут IN.UA ділиться з читачами своїми улюбленими стравами на Різдво.

Що любить Бахмут IN.UA?

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Тетяна Семаковська: “Для мене Різдво особливе свято, бо в цей день ми згадуємо про єдність, дякуємо за прожитий рік та рідних. Крім того, Різдво — це про збереження українських традицій: колядок, готування 12 страв та вшанування пам’яті покійних. У цей день на стіл ставимо додаткове столове приладдя для тих, хто вже не може приєднатися до Святої Вечері. Ми маємо можливість святкувати Різдво у своїй країні й не потрібно забувати завдяки кому. Тому це ще гарна нагода допомогти ЗСУ й задонатити, поширити збір чи подякувати”.

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Ганна Бокова: “Для мене магія Різдва прийшла в життя з традицією вертепів. Завдяки родині Андрія і Юлії Тимчаків я відчула, яка це глибока і суспільно визначна практика, яка об’єднує нас з минулим і нас сучасних. У дитинстві ми ходили колядувати українською по російськомовному місту (я з Костянтинівки, хоча у 80-90-х, мабуть, всі міста Донеччини були переважно російськомовними) і це не викликало подиву. Всі розуміли, що це і є наша рідна мова і так має бути. На жаль, в моїй родині не було традиції обов’язково збиратися на Святвечір, готувати пісні страви. Ми дітьми носили кутю рідним і так вітали один одного”.

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Вікторія Пасайлюк: “Різдво — це сімейне свято, на яке ми всією родиною завжди збираємось вдома. Завжди постимо весь день і на вечерю їмо тільки пісні страви. Їх на столі має бути не менше 12. Дехто після вечері вже починає їсти все, що хоче, але ми ні. Вранці на Різдво всією сім’єю сідаємо разом за святковий стіл. А вже потім або до нас ідуть гості, або ми до рідних”.

Не тільки кутя на вареники

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Ірина Бенцак: “Магія Різдва — слова, які найкраще описують ті кілька днів дива, свята, миру, радості та спокою, які приходять у нашу домівку. Починаємо готуватись до Святої Вечері за кілька днів. Зі сходженням першої зірки на столі запалюється особлива Різдвяна свічка і з’являються 12 пісних страв. Інтригою всього вечора є “щасливі” вареники (у кілька з них ще під час приготування ми запихаємо квасолю або горішок). Той, кому попадеться “щасливий” пиріг, матиме вдачу весь рік (на столі ця страва пропадає першою). Різдво для нас ще й про теплу коляду, яка звучить усі дні, з приходом до кожної домівки ми вітаємо рідних з особливим дивом народження Христа”.

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Микола Ситник: “Для нашої родини Різдво та Святвечір завжди було особливою подією. Обов’язково на столі була кутя і різні страви. Для мене мама варила кутю окремо, бо багацько її їв. Зустрічі з родичами, знайомими, яких не так часто бачиш, засніжені вулиці, потріскування акації в каміні… Цю атмосферу складно описати словами, її можна лише відчути. Різдво в нову дату дасть початок новим традиціям. Наразі працюємо над цим”.

Родинне свято

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Євгенія Шатохіна: “Святвечір — це сімейні традиції, коли не можна до вечері казати слово “мак”, бо якщо скажеш, будуть воші, не їсти цілий день аж до Вечері, прийти на цвинтар до померлих родичів і принести їм кутю, занести дідух додому, зібратись усією сім’єю, покласти на вікно тарілку з їжею зі столу для померлих родичів”.

Що ми любимо їсти на Різдво
Улюблені страви редакції на Різдво / фото Бахмут IN.UA

Вікторія Демчук: “У дитинстві Різдво було про якусь велику таємничість і водночас про масштабне святкування, про яке знали всі. Особливо сильно я любила їздити на вечерю до маминих батьків, бо там зберегли майже усі традиції — безапеляційно 12 страв, трохи соломи під скатертиною, дідух, який потім спалюють, а вранці всі “христосаються” і йдуть снідати. Мені подобається Різдво тим, що всі відкладають свої справи і підлаштовують той місяць року саме для моменту, коли вся родина збереться за столом. Це про єдність. Окремою магією для мене є кутя. Не існує однакової куті, але несмачної я ще не їла. Зараз для мене Різдво це про дуже тонку, але міцну нитку до мирного життя, за яку треба триматись, бо там нікого не було на фронті, там ніхто не загинув і там вірилось в диво”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть безплатно вакцинувати домашніх улюбленців у Києві

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:30, 20 Травня 2024
Ветеренарна допомога / фото ілюстративне
Ветеренарна допомога / фото ілюстративне

Для внутрішньо переміщених осіб у Києві запроваджено безкоштовну вакцинацію від сказу та чипування домашніх тварин. Ця ініціатива триватиме до 10 червня і дозволить ВПО зберегти здоров’я своїх улюбленців.

Турбота про тварин ВПО

Київська влада вирішила долучитися до підтримки внутрішньо переміщених осіб і їхніх домашніх улюбленців. До 10 червня в столиці діятиме програма безкоштовної вакцинації та чипування тварин для переселенців.

Безоплатні послуги для ВПО діють у ветеринарній клініці “Ветпланета” за адресою вулиця Радистів, 23, власники тварин з-поміж ВПО можуть абсолютно безкоштовно:

  • вакцинувати своїх улюбленців від сказу та вірусних захворювань;
  • чипувати домашніх тварин для ідентифікації.

Обмежень на кількість тварин від одного відвідувача немає. Однак при великому попиті пріоритет надаватиметься тваринам ВПО.

Для отримання послуг необхідно пред’явити документ, що засвідчує статус ВПО

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЮНІСЕФ виплатить 54 тис. грн мешканцям 2 областей: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 20 Травня 2024
Можливості для ВПО виплати
Допомога людям / фото ілюстративне

Міністерство соціальної політики спільно з ЮНІСЕФ ініціювало виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень на кожного члена сім’ї для вразливих категорій населення, які змушені евакуюватися з прифронтових територій Харківської та Сумської областей через постійні обстріли.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Грошова допомога ЮНІСЕФ

Додаткова фінансова підтримка від ЮНІСЕФ передбачена для сімей з дітьми чи особами з інвалідністю, а також багатодітним та малозабезпеченим родинам. Нова грошова допомога 2024 допоможе подолати труднощі, пов’язані з вимушеною евакуацією з зони бойових дій.

Хто може отримати 54 тисячі гривень від ЮНІСЕФ

Допомогу в розмірі 10 800 гривень на одну особу отримають сім’ї, що підлягають обов’язковій евакуації з 1 травня 2024 року та належать до однієї з таких категорій:

  • родини з дітьми/особами з інвалідністю віком до 18 років;
  • багатодітні сім’ї з дітьми до 18 років;
  • сім’ї, де дітей виховує одинока мати/батько;
  • малозабезпечені сім’ї з дітьми до 18 років.

Максимальну суму 54 000 гривень отримають багатодітні малозабезпечені сім’ї з 5 осіб, що евакуюються з Харківщини чи Сумщини.

Якщо евакуацію організовує ОВА, виплата буде зарахована автоматично. В іншому випадку слід звернутися до управління соцзахисту за новим місцем проживання з заявою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть безплатно вакцинувати домашніх улюбленців у Києві

Для внутрішньо переміщених осіб у Києві запроваджено безкоштовну вакцинацію від сказу та чипування домашніх тварин. Ця ініціатива триватиме до 10 червня і дозволить ВПО зберегти […]

Можливості для ВПО виплати

ЮНІСЕФ виплатить 54 тис. грн мешканцям 2 областей: деталі

Міністерство соціальної політики спільно з ЮНІСЕФ ініціювало виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень на кожного члена сім’ї для вразливих категорій населення, які […]

підтримка родин загиблих

Психолог безкоштовно: допомога бахмутянам у подоланні тривог та стресу

Жителі Бахмута, які потребують психологічної підтримки, можуть отримати безплатні консультації у Центрі підтримки Бахмутян щосереди з 10:00 до 13:00.

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]