Де в Україні можна купити квартиру за 2 роки заощаджень: інфографіка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:40, 20 Лютого 2024

Український маркетплейс Dim Ria разом із Robota.ua провів дослідження, яке показало скільки часу потрібно працювати, щоб купити житло у різних містах України. Зокрема, воно виявило, де за 6 років можна купити нову квартиру, а де доведеться працювати майже 13 років для цього.

Про це повідомили представники robota.ua.

Вартість житла в Україні

У 2024 році середня зарплата по Україні продовжує рости, навіть попри війну. Це дозволяє українцям накопичувати кошти для купівлі рухомого та нерухомого майна, включно з житлом. Спеціалісти двух українських платформ проаналізували цю інформацію та виявили, скільки та ким варто працювати в Україні, аби швидко придбати власне житло.

Новобудова / фото з відкритих джеред

Житло та зарплата в Києві

Станом на 2024 рік, найбільша середня зарплата була зафіксована в Києві, яка складає 23 600 гривень. Своєю чергою, середня вартість однокімнатної квартири на первинному ринку становить понад 3 мільйони гривень. Тобто, вартість житла складає 140 повних зарплат, або ж 12 років.

Житло та зарплата в Дніпрі та Львові

У Львові середня зарплата становить 20 300 гривень, а у Дніпрі 19 200 гривень. Середньостатистична однокімнатна квартира в цих містах на первинному ринку коштуватиме понад 2 мільйони гривень. Купити квартиру в Львові можна за 11 років без додаткових витрат, а у Дніпрі — 10 років.

В якому місті найдешевші новобудови

Найменше співвідношення зафіксоване в Запоріжжі. Середня зарплата в обласному центрі становить 16 700 гривень, а нова однокімнатна квартира коштує 1 мільйон гривень. Для її купівлі треба працювати 6 років.

Середній дохід та варість житла в обласних центрах / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири / інфографіка robota.ua

Нові квартири в областях України

Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла також взяло до уваги показники в областях без врахування обласних центрів. У лідерах серед цін на нерухомість є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області.

Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає майже 2 мільйони гривень, а заробітна плата — 17 848 гривень. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складає 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові.

Де найдешевші квартири в Україні

Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області — 5 років. Квартири в цій області коштують 790 тисяч гривень при середній зарплаті в 14 976 гривень квартири.

Варість житла в областях / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири в області / інфографіка robota.ua

Яка ситуація на вторинному ринку нерухомості

Згідно з даними DIM.RIA та robota.ua, містами з найдорожчою нерухомістю на вторинному ринку є Київ, Львів та Ужгород. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю понад 3 мільйони гривень. У Львові для цього необхідно 10 років, а в Ужгороді майже 9 років.

Ситуація на вторинному ринку / інфографіка robota.ua

Лідерами за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку без обласних центрів є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. В Івано-Франківській області ціна вживаного житла складає понад 2 мільйони гривень. Це означає, що купити житло можна за 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку за 2 роки.

Івано-Франківська область в лідерах / інфографіка robota.ua

Ким варто працювати, щоб швидко купити квартиру

Аналітики двох українських компаній також створили базу, на основі якої зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України, а саме у Києві, Львові та Дніпрі. Так, продавець-консультант у столичному супермаркеті зможе накопичити на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла, а у Дніпрі — 8 років для житла на вторинному та 11 на первинному.

Роботи в містах та скільки треба працювати для купівлі житла / інфографіка robota.ua

Найкращою роботою для швидкої купівлі квартири у найбільших містах країни вважається Java-developer (ред. розробник програм за допомогою Java). Середній дохід такого спеціаліста в столиці досягає 100 000 гривень, що дозволяє йому купити житло за 3 роки. У Львові тому ж спеціалісту потрібні будуть ті ж 3 роки, а у Дніпрі — лише 2 роки.

Найкращі роботи для швидкої купівлі житла / інфографіка robota.ua

Державна програма єОселя

За ініціативи президента України Володимира Зеленського, в Україні запрацювала державна программа “єОселя”. Вона представляє собою доступний кредит на власне житло під 3%, отримати який зможуть тільки декілька категорій українців. В пріоритеті — військовослужбовці, медичні працівники, освітяни та науковці. Детальніше про те, які квартири можна купити за цією программою, дізнавайтеся в матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]