Скільки росіян померли у битві за Бахмут

Семаковська Тетяна 09:00, 5 Листопада 2023
Українська військова техніка / Генштаб

Битва за Бахмут триває з серпня 2022 року, за цей час на Бахмутському напрямку українським військовим вдалося вбити близько 20 тисяч росіян, а більшість із них — це найманці ПВК Вагнер.

Про це свідчать дані аналітичного порталу Слово і Діло.

Бої за Бахмут: втрати росіян

Битва за Бахмут вважається найкривавішою за час повномасштабної війни, тут й досі точаться бої у місті та на околицях. Ситуація довкола Бахмута стабільно важка.

У травні, американська розвідка припустила, що битва за місто-фортецю обійшлася росії приблизно в 100 тисяч вбитих і поранених. Кількість убитих складає близько 20 тисяч, більша частина з них – це найманці ПВК Вагнер.

Втрати окупантів зростають й надалі, особливо великі вони у спецзагонів, накшталт, “Амбрелла”, членів російського угрупування використовували, як штурмовиків, аби зайти в Бахмут. Відомо, що це новостворений загін укомплектований бійцями з невиліковними хворобами, такими як ВІЛ-інфекція та гепатит. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

Семаковська Тетяна 16:00, 8 Листопада 2024
У столиці бахмутян вакцинуватимуть від коронавірусу / фото ілюстративне, Pexel

У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11.

Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві. 

Вакцинація від ковіду: деталі та адреса

Вакцинація від коронавірусу проходить у Києві в амбулаторії №11, яка розташована за адресою: вулиця Здолбунівська, 3Б, Дарницький район. Центр вакцинації отримав вакцину Pfizer, якою і щеплює містян. 

Графік роботи амбулаторії №11: з понеділка по неділю включно з 8:00 до 20:00. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером: +380 (50) 637 9420. 

COVID-19: симптоми

COVID-19 — це респіраторне захворювання, яке спричиняє коронавірус. Вакцинація допомагає захистити організм від збудника та полегшити перебіг хвороби. 

За даними МОЗ, симптомами COVID-19 є:

  • невисока температура до 38° C, яка може варіюватись;
  • нежить та/або закладеність носа;
  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • біль у м’язах;
  • кашель без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • нудота, блювання, діарея без ознак зневоднення;
  • відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість);
  • втрата нюху, смаку.

COVID-19 може мати нетипові симптоми, тому важливо одразу звертатись за допомогою до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Семаковська Тетяна 15:05, 8 Листопада 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Пільги для військових

Пільги охоплюють оплату послуг з управління багатоквартирними будинками, постачання газу, електрики, гарячої води та опалення, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення сміття, а також придбання твердого палива і скрапленого газу.

Зокрема, пільги можуть отримати:

  • учасники бойових дій — 75% знижки;
  • учасники війни — 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни — 100% знижки;
  • члени родин загиблих — 50% знижки.

Щоб оформити пільги, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України або до виконавчих органів місцевих рад. Заявки приймають особисто, поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

У цьому році процедура спростилася, тепер для оформлення пільги необхідні паспорт, документ, що підтверджує право на пільгу, а також обліковий номер платника податків.

Подати заявку онлайн можливо таким чином:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ авторизуватися за електронним підписом, обрати розділ “Всі послуги” і знайти “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми;
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

    Якщо військовослужбовець не може подати заяву особисто, близькі родичі можуть зробити це за нього, маючи при собі документ, що підтверджує родинний зв’язок. Пенсійний фонд розгляне заяву протягом 10 днів і повідомить про рішення протягом 3 днів.

    Пільги на оплату комунальних послуг надають у грошовій формі, що означає, що військові сплачують повну суму послуг, а Пенсійний фонд компенсує витрати через банківський рахунок або поштові відділення.

    Примітка. Матеріал підготувала практикантка Катерина Палій

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Українські танкісти

    «Бахмутський напрямок залишається для рф пріоритетним», — Євлаш

    Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ продовжують закріплювати успіх поблизу Бахмута. Наразі на Бахмутському напрямку, який залишається для росії пріоритетним, тривають запеклі бої в районі […]

    10:05, 05.10.2023 Микола Ситник
    Українські захисники

    «Втрата Бахмута змусить росіян відступати в район Попасної», — Світан

    На Бахмутському напрямку ситуація залишається напруженою. Під Бахмутом тривають запеклі бої, а ЗСУ продовжують просуватися вперед. Втрата міста-фортеці стане для окупантів серйозним репутаційним ударом. Про […]

    12:11, 06.10.2023 Микола Ситник
    Дрон-камікадзе

    “Наш рух поки зупинився”, — Бахмутський демон про наступ

    Ситуація довкола Бахмута складна. Російські військові оглядачі стверджують, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута в районі сіл Берхівка, Васюківка та Оріхово-Василівка. У […]