ВІЛ та гепатит: чому російські солдати небезпечні навіть після смерті

Семаковська Тетяна 16:46, 17 Березня 2023

o 1dqrkhqj411bi151p0p1kd0f9dp7 78a54Навіть після смерті російські солдати можуть нести загрозу для воїнів ЗСУ. Чимало представників ПВК “Вагнер” — є колишніми в’язнями, ще в жовтні 2022 року ГУР повідомляло, що «Вагнерівці» масово рекрутують в’язнів, хворих на ВІЛ та гепатит. Остання хвороба небезпечна для військових, навіть після смерті людини — є ймовірність зараження через кров. 

Що потрібно знайти бійцям ЗСУ та як убезпечитися від інфекції — читайте в матеріалі

Що відомо?

20221025 02 9e6db

Росіян позначають кольоровими браслетами, залежно від хвороби. Фото: ГУР

В жовтні 2022 року ГУР повідомило, що російська ПВК «Вагнер» почала масово рекрутувати в’язнів російських тюрем, що страждають на тяжкі інфекційні захворювання, зокрема ВІЛ та гепатит C. Таких хворих «бійців» росіяни позначають відповідними браслетами на руках. Червоний браслет – це ВІЛ інфіковані, а білий – гепатит. 

За повідомленнями ГУР, лише з однієї виправної колонії №5 в селищі Металострой Ленінградської області, до ЧВК «Вагнер» було «мобілізовано» понад сотню в’язнів з підтвердженим ВІЛ або гепатитом С. Обурювалися такому сусідству й інші російські бойовики, які не були хворими. Своєю чергою, російські медики системно відмовляються надавати допомогу пораненим з гепатитом або ВІЛ. 

В Україні раніше вже затримували полонених бойовиків з ВІЛ та гепатитом, які підтверджують інформацію про масове «рекрутування» інфікованих в’язнів до ПВК «Вагнер».

Нові випадки

Сергій Філімонов пише про знайдене маркування з російських військових. Фото: скріншот

Український військовий Сергій Філімонов, підрозділ якого боронить Бахмутський напрямок, розповів про проблеми, які створюють навіть мертві російські солдати.

“На вчорашніх трупах знайшли браслети, червоні і помаранчеві. Снід і гепатит. Окопи всі в їх кишках і тд”, — написав військовий.

Зауважимо, що під час штурму ворожих військ, наші бійці займають їхні позиції. В цих окопах можуть бути й тіла вбитих ворогів, відповідно і їхня кров, яка стає небезпечною.

Що можна зробити, щоб вберегтися від інфекції?

36565 1 99590

Трупи вагнерівців під Бахмутом. Фото: росЗМІ

Військовий медик підтвердила раніше сказану інформацію ГУР, що серед ворогів надзвичайно багато інфікованих ВІЛ та гепатитами. 

“Показники захворюваності в росіі найвищі в Європі, а серед зеків-вагнерівців і поготів. ВІЛ не живе поза людським тілом. А от гепатити В і С можуть бути живими до кількох тижнів, навіть при низькій температурі. 

Гепатит В – невиліковна хвороба, від якої є вакцина. Обов’язково вакцинуйтесь за першої можливості – особливо військові та медики. Від гепатиту С вакцини немає. Він лікується, але це геть не те саме, що застудитися і видужати. Тест НЕ покаже наявність одразу після контакту!”, — пише медик.

Зазначимо, що згідно із даними МОЗ Гепатит С виліковний, гепатит В – ні. Проте від останнього є вакцина. З 2000 року вона внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. За словами медикині, гепатит живе у висохлій крові і може передатись через контакт із вашою кров’ю. 

“Найяскравіший приклад, звісно, це струмінь крові зараженого у вашу відкриту рану. Але вірогідність існує і тоді, коли ви візьметесь за закривавлений висохлий одяг, а у вас на пальці була подряпина”, — запевняє лікарка.

Вона підкреслює, у конкретному випадку, який описує військовий Сергій Філімонов, за можливості, потрібно не сидіти в цих окопах. Якщо ж вибору немає треба спалити біоматеріал і обробити всі поверхні хлорним відбілювачем. Важливо, не контактувати навіть із засохлою кров’ю.

Алгоритм дій

Медикиня наголошує, якщо на ваш одяг потрапила чужа кров, то його необхідно випрати при найвищій температурі. Зброю, телефон, рація та інше необхідно обробити хлорним відбілювачем. Як приклад медикиня наводить засіб «Білизна», це не мають бути еко-засобами. Важливо також не дихати парами хлору, дайте йому сповна вивітритися.

“Якщо ви медик і ваш підрозділ взяв у полон російського солдата, при наданні йому допомоги включіть максимальний режим захисту: дві пари рукавичок, окуляри, респіратор. Не забувайте, існує також туберкульоз, надзвичайно поширений серед зеків”, — пише експертка.

Крім цього, потрібно регулярно тестувати бійців підрозділу експрес-тестами. 

Фото: фотосток

Читайте також: Ріжуть сало на Корані та розпалюють ним багаття: як росіяни дискредитують ЗСУ в соцмережах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:45, 13 Червня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї.

Детальніше про те, як багатодітним сім’ям отримати грошову допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога багатодітним сім’ям 

Багатоцільова грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” надається щомісяця протягом пів року. Сума на одну особу досягає 3 600 гривень. Кошти нараховуватимуть на банківські рахунки отримувачів. 

Грошову допомогу надають на територіях:

 • Львівської Архідієнції (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Тернопільська області);
 • Київсько-Житомирської Дієнції (Київська, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області);
 • Харківсько-Запорізької Дієнції (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області).

Хто може подати участь в програмі

Відправити заявку на отримання грошової допомоги можуть:

 • багатодітні родини, які перебувають в скрутному матеріальному становищі (в тому числі й ВПО);
 • одинокі літні люди, які вже старше 70 років;
 • одинокі батьки/матері з дітьми, які потребують коштів;
 • родини з дітьми під опікою;
 • родини з особами, які мають інвалідність.

Що потрібно для подачі заявки

Для отримання грошової допомоги необхідно заповнити спеціальну анкету. В ній потрібно буде завантажити фотографії документів, а саме:

 • довідку ВПО
 • фото документа, що підтверджує статус багатодітної сім’ї;
 • фото документа, який підтверджує інвалідність (довідка/посвідчення про інвалідність, а для дітей — довідка від лікаря);
 • фото документів, які засвідчують те, що ви батько-одинак або мати-одинак;
 • фото документів, які засвідчують те, що дитина знаходиться під опікою;
 • фото документів, які підтверджують вік (для осіб 70+ років — це пенсійне посвідчення).

Зазначається, що розмір завантажених фотографій не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Подати заявку не зможуть ті, хто вже отримував грошову допомогу від “Карітас-Спес” в межах проєкту “Родина родині” у 2022-2023 році. Такі заявки будуть автоматично анульовані.  

Контакти

У разі виникнення додаткових запитань або скарг потрібно звернутися на гарячу лінію за номером: 080 030 0344.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 13 Червня 2024
Житло / фото ілюстративне

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні.

Редакція Бахмут IN.UA дізналась деталі в фахівчині з соціальної роботи Юлії Кононової.

Програма допомоги ВПО

Норвезька рада у справах біженців в Україні ініціювала програму допомоги для вразливих категорій переселенців та тимчасово непрацездатних ВПО. Ця програма спрямована на надання фінансової підтримки для оплати орендованого житла та комунальних послуг терміном на пів року.

Хто може скористатися програмою

Скористатися програмою можуть як ті, хто вже винаймає квартиру чи будинок, так і ті, хто перебуває в місцях компактного проживання та планує покращити побутові умови. Допомога розрахована на такі вразливі категорії:

 • пенсіонери;
 • люди з інвалідністю;
 • багатодітні родини;
 • інші люди в складних життєвих обставинах.

Програма розрахована на те, щоб допомогти інтеграції ВПО та постраждалим від війни. Її метою є забезпечити людей фінансовими ресурсами для тимчасового покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги, даючи їм можливість підготуватися до самостійної оплати цих послуг через пів року.

Як подати заявку

Для отримання допомоги необхідно зателефонувати на гарячу лінію Центру Інтеграції за номером (0362) 400 400, проконсультуватися та, якщо є достатньо документів, заповнити анкету на допомогу.

Люди телефонують на гарячу лінію, консультуються, і якщо в них є достатньо документів, то тоді вони приходять до нас і заповнюють анкету на допомогу.  Приблизно 7 тисяч гривень надається на оренду житла та більше тисячі гривень на комунальні послуги. Однак сума може варіюватися залежно від обставин людей.

Юлія Кононова // фахівчиня з соціальної роботи

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї. […]

16:45, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

19 червня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Ділова етика: чому потрібно тиснути руки жінкам на початку спілкування

Рукостискання — це жест, який вже давно став базовим правилом у діловому спілкуванні. З нього починається майже будь-яка розмова. Проте, зазвичай його частіше використовують саме […]

12:05, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 13 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]