Скільки людей лишаються в Часовоярській громаді — офіційні цифри на травень

Валентина Твердохліб 12:30, 2 Травня 2025
часів яр
Часів Яр з висоти / скриншот із відео 24-ї ОМБр імені короля Данила

Часовоярська громада Донеччини потерпає від російського наступу. Частина громади і самого міста Часів Яр є окупованими, а інша частина потерпає від бойових дій та обстрілів. Попри складну ситуацію у громаді продовжують лишатися люди. Станом на початок травня 2025 року їх налічується понад 150.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часовоярська громада, населення

Станом на 2 травня в Часовоярській міській громаді залишаються понад 150 людей.

“На даний момент у громаді офіційна статистика — 156 мешканців, які залишаються в населених пунктах”, — повідомив Сергій Чаус.

Ці люди проживають у населених пунктах Часовоярської громади:

  • село Богданівка;
  • село Григорівка;
  • село Калинівка;
  • місто Часів Яр.

Часів Яр, актуальна ситуація

Наразі в місті Часів Яр зберігається важка ситуація, в місті йдуть бої. Оборона міста триває, останні просування росіян тут фіксували майже місяць тому — 8 квітня.

У Часів Ярі російські війська використовують цивільні автомобілі, всюдиходи та мотоцикли для перевезення піхоти до передових позицій. Але наблизитись ближче, ніж на три кілометри, до лінії фронту вони не можуть. Під’їзди контролюють українські війська і в разі наближення ворога завдають удари по його техніці.

У районі Часів Яру російські війська використовують велику кількість радіокерованих та волоконно-оптичних безпілотників.

Часів Яр: контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські війська просунулись у двох селах на Донеччині — карта змін від Deep State

Семаковська Тетяна 09:30, 4 Липня 2025
Федорівка / фото Deep State

Російські війська частково просунулись у районах сіл Федорівка та Піддубне на Донеччині. Про це свідчать оновлені карти бойових дій, оприлюднені аналітиками проєкту Deep State.

Про актуальну ситуацію на фронті, читайте на Бахмут IN.UA.

Наступ на Донеччині: де є просування

За даними DeepState у росіян є просування біля Піддубного та Федорівки, на інших ділянках на Донеччині, змін немає. Водночас не вщухають штурми.

Як повідомляє ОСУВ “Хортиця” наразі на Торецькому напрямку росіяни йшли в атаку в районі Яблунівки. Штурм відбили, є ліквідовані росіяни.

На Покровському напрямку противник росіяни йшли на штурм неподалік Степанівки, Володимирівки, Разіного, Мирного. Також намагалися штурмувати наші укріплення в районах:

  • Миролюбівки;
  • Променю;
  • Миколаївки;
  • Удачного;
  • Новосергіївки;
  • Молодецького;
  • Новопавлівки;
  • Горіхівки;
  • Дачного;
  • Олексіївки.

Загалом, як пише Генштаб, тут відбили 54 атаки росіян.

На Новопавлівському напрямку росіяни 13 разів йшли в атаку неподалік Зірки, Вільного Поля, Комара та Толстого. Тривають важкі бої, росіяни продовжують розвивати наступ.

Втрати рф, 4 липня

За минулу добу Сили оборони України ліквідували 1 120 російських військових. К

Крім того, було знищено:

  • 2 танки;
  • 10 бойових броньованих машин;
  • 50 артилерійських систем;
  • 1 реактивну систему залпового вогню;
  • 205 БПЛА;
  • 112 одиниць машин;
  • 3 одиниці спецтехніки.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що в пакунку? Чому важливо знати вміст допомоги? Досвід бахмутянки

Семаковська Тетяна 17:26, 3 Липня 2025

Цьогоріч День захисту дітей в Україні вперше відзначатимуть не 1 червня, як звикли всі, а 20 листопада — відповідний указ з’явився буквально за день до традиційної дати. Та благодійники, волонтери й органи місцевого самоврядування вже встигли підготувати дитячі подарунки саме на початок літа. У багатьох регіонах їх усе ж роздали — не за календарем, а за звичкою. Серед тих, хто отримав такий подарунок, була й бахмутянка (з побажання героїні, ми не вказуємо імені).

Її, як і інших переселенців, запросили до Центру підтримки бахмутян, аби забрати подарунок для дитини. Вмісту ніхто не озвучував, натоміть просто повідомили, що треба приїхати. Жінка витратила частину родинного бюджету на дорогу, а коли відкрила пакунок — побачила скромні солодощі, вартість яких приблизно дорівнювала витраченим на проїзд коштам.

Примітка: будь-яка допомога для переселенців — це завжди підтримка і жест турботи. Водночас люди мають право самостійно вирішувати, чи вона їм потрібна саме зараз, аби не витрачати обмежені кошти на дорогу.

Ми вирішили дізнатися, чи можна зробити процес видачі більш прозорим — щоб кожен отримувач мав можливість зробити свідомий вибір.

В чому проблема?

1 червня в Україні раніше святкували День захисту дітей. Традиційно, до цього дня місцева влада та благодійники робили подарунки для дітей, які могли отримувати безпосередньо батьки або опікуни дитини. Цього року бахмутяни в евакуації мали можливість отримати подарунок для дитини у Центрах підтримки.

Героїня, яка звернулась до редакції, повідомила, що їй спершу телефонували з бахмутського Центру підтримки й повідомили, що в визначену дату вона може прибути за вказаною адресою та отримати подарунок на дитину. Жінці не вказали, що саме вона отримає — повідомили, що вона має принести паспорт та посвідчення ВПО, своє й дитини.

Бахмутянка, не підозрюючи, що подарунок виявиться по вартості фактично ціною її дороги до Центру, приїхала у хаб. Жінка додає, що раніше вона вже отримувала продуктовий набір, але тоді їй повідомили орієнтовний вміст й він був помічний.

Після прибуття у хаб бахмутянці видали подарунок на дитину: 7 цукерок та 3 зефірки. Дорога до Центру жінці обійшлася в результаті дорожче, ніж отримана допомога.

Подарунок для дитини, який отримала бахмутянка / фото надане героїнею

У коментарі бахмутянка каже: якби їй повідомили зміст набору, вона б могла обрати — їхати за ним чи ні. А так, жінка опинилася перед фактом й в результаті витратила більше грошей на дорогу. За ці ж кошти, каже героїня, вона сама могла придбати кілограм цукерок для дітей.

Редакція провела опитування серед читачів та читачок — ми цікавились, чи отримували інші бахмутяни такі подарунки для дітей. Серед понад сотні коментарів ми виділили позитивні та не дуже задоволені відгуки. Так, наприклад, було кілька коментарів, де користувачі вподобали заходи й подарунки у таких містах, як Кривий Ріг, Харків, Кременчук, Львів, Камянець-Подільський. Дітям вручали різні подарунки — бахмутяни пишуть за олівці, фарби, поясні сумки, солодощі.

Бахмутяни пишуть про проведення заходів та вручення подарунків у Центрах підтримки / скриншот

Серед незадоволених користувачів були повідомлення про відсутність подарунків у Києві, Рівному, Луцьку, Ковелі та інших містах. У частині з них Центрів підтримки бахмутян немає. Додамо, що раніше у коментарі нам повідомляли, що фізично покрити кожне місто та відкрити Центр або осередок підтримки бахмутян немає можливості.

Незадоволені коментарі бахмутян / скриншот

Що кажуть у Бахмутській міській раді?

Редакція звернулась до Бахмутської міської ради з питанням про допомогу, яку отримували бахмутяни до Дня дітей та дізналась, чи можливо, щоб людей попередньо інформували про вміст подарунків.

Як нам повідомили, допомогу для дітей бахмутян до 1 червня забезпечили за допомогою звернень до міжнародних, громадських та благодійних організацій. Тобто, бюджетних коштів на подарунки не використовували, а видачу провели у 9 осередках підтримки бахмутян.

Благодійну допомогу надали:

  • БФ “Фонд Бориса Колеснікова”;
  • БФ “ДОБРЯК”;
  • Міжнародна благодійна організація «СОС Дитячі містечка», м. Полтава;
  • Міжнародна благодійна організація «СОС Дитячі містечка», м. Львів;
  • Благодійна організація “Благодійний фонд “Україна на крилах надії” спільно з благодійною організацією “Благодійний фонд “Крила надії дітям”;
  • ТОВ “ПРОД-ІНВЕСТ”
  • ТОВ “Нові ласощі”
  • ФОП Шевченко Г. В.
  • ЦУМ Чернігів.

У відповіді нам повідомили, що бахмутян про можливу гуманітарну допомогу чи подарунки інформують у Telegram-каналах при Центрах підтримки. Там вказують загальний формат допомоги, наприклад, “подарунки для дітей” або “гуманітарна допомога сім’ям”.

Обов’язкове попереднє інформування повного складу чи орієнтовної цінності допомоги на цей час не є передбаченим через такі причини:

  • благодійники не завжди повідомляють зміст допомоги заздалегідь;
  • обсяг допомоги та її склад можуть змінюватися під час логістичних операцій;
  • у ряді випадків благодійна допомога не підлягає комерційній оцінці.

“Можливість запровадження більш детального попереднього інформування розглядається як один із критеріїв підвищення прозорості та зручності для мешканців Бахмутської громади. У разі стабілізації графіків і джерел надходження допомоги, формат оголошень може бути оновлений із зазначенням орієнтовного вмісту наборів (за погодженням з благодійниками)”, — відповідають у Бахмутській міській раді.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські війська просунулись у двох селах на Донеччині — карта змін від Deep State

Російські війська частково просунулись у районах сіл Федорівка та Піддубне на Донеччині. Про це свідчать оновлені карти бойових дій, оприлюднені аналітиками проєкту Deep State. Про […]

Історії

Що в пакунку? Чому важливо знати вміст допомоги? Досвід бахмутянки

Цьогоріч День захисту дітей в Україні вперше відзначатимуть не 1 червня, як звикли всі, а 20 листопада — відповідний указ з’явився буквально за день до […]

Історії

“Ніхто не хоче жити на купі бруду й сміття”: як переселенка зі Званівки навчає молодь екосвідомості

Юлія Тимчак зі Званівки зараз допомогає молоді Донеччини долучатися до екоініціатив в проєкті “ЕКОстарт можливий для кожного”. Аби допомогати планеті, пояснює пані Юля, не обов’язково […]

15:38, 03.07.2025 Скопіч Дмитро

СБУ викрила двох жінок у Краматорську, які працювали на російську розвідку

Контррозвідка СБУ затримала двох агенток, які працювали на російську розвідку, у Краматорську. Одна з них працювала на фсб через сина-терориста, інша – на гру через […]

Нічний удар по Харцизьку: СБУ знищила військовий склад окупантів, відео

У ніч на 3 липня Служба безпеки України завдала точкового удару по складу боєприпасів армії рф у селі Велике Оріхове, розташованому поблизу тимчасово окупованого Харцизька […]