Сільпо, стадіон Авангард та комбінат: що потрапило у кадр росіян в Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:30, 13 Червня 2024
Збереглася будівля з муралом на перехресті вулиць Горбатова і Садової / фото скриншот з відео

На пропагандистських каналах, 12 червня, опублікували відео, у якому російський окупант пересувається по Бахмуту. У кадр ворога потрапили частина вулиці Горбатова, її нова назва вулиця Олексія Дульнева, магазин Сільпо, стадіон Авангард, М’ясний м’ясокомбінат, магазин Сирний сомельє та частина приватної забудови.

Редакція публікує вибрані кадри.

Бахмут, червень 2024 рік

У червні 2024 року Бахмут перебуває під російським контролем. Вчора, 12 червня, редакція опублікувала ролик українських військових з бригади “Айдар”, які зняли з дрону кадри повністю зруйнованого росіянами міста Бахмут. Це вперше за довгий час нашим військам вдалося прорватися безпілотником до міста.

Самі ж росіяни у своїх пабліках пишуть, що у деякі райони, як, наприклад “Поселок” вони вже не можуть спокійно заїздити, адже наші війська активно використовують проти ворога дрони. Навіть у центрі місті ворогу стає важче пересуватися. Нагадаємо, що допомогти ЗСУ на Бахмутському напрямку можна за посиланням.

Сучасні фото Бахмута

Окупант пересувається по Бахмуту мотоциклом / скриншот з відео
Дорога у Бахмуті / скриншот з відео
Заїзд росіянин починав з вулиці Незалежності, дорогою він показує зруйновані будинки у місті / скриншот з відео
Зправа видно будівлю, на якій вцілили супутникові антени / скриншот з відео
Ось так зараз виглядають будинки у Бахмуті / скриншот з відео
М’ясний м’ясокомбінат, Бахмут, червень 2024 / скриншот з відео
Тут на кадрі видно частину магазину “Сільпо” / скриншот з відео
А тут бахмутяни купляли одяг та взуття / скриншот з відео
Магазин “Сирний сомельє”, / скриншот з відео
Панорамний знімок, багатоповерхівки Бахмута / скриншот з відео
Біля дороги залишилися шини / скриншот з відео
Магазин “Енергія” / скриншот з відео
Центральні вулиці міста / скриншот з відео
Жилий дім, Бахмут / скриншот з відео

Більше фото Бахмута:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Брусничка”, Антимайдан та обстріл прокуратури: яким був Бахмут 10 років тому

Семаковська Тетяна 11:00, 7 Вересня 2024
Яким був Бахмут 10 років тому / ілюстрація Бахмут IN.UA

Протягом 2013-2014 років Бахмут пережив багато змін і, навіть окупацію. У 2013 бахмутяни приходили дивитися футбольні матчі на реконструйований стадіон “Металург”, а у 2014 місто захопили сепаратисти, які повісили російський прапор й обстріляли будівлю прокуратури.

Редакція Бахмут IN.UA згадує головні події, які відбувалися у Бахмуті у 2013-2014 роках.

Історія Бахмута

Бахмут — затишне місто, яке має давню історію. Воно пережило багато подій у 2013-2014 роках, які суттєво змінили сам Бахмут і його мешканців.

Ярмарок в Бахмуті

Ярмарок в Бахмуті, 2013 рік / Бахмутська міська рада

У вересні 2013 року в Бахмуті був традиційний ярмарок, проводили його на бульварі Металургів. Для бахмутян ця подія була святковою, люди приходили просто подивитися на товар чи прикупити щось додому. Продавалося тут практично все: від їжі до саджанців плодових дерев. У 2013 році участь в ярмарку взяли 237 підприємців. На свято їхали не тільки локальні бізнеси, але й учасники з інших областей:

  • Донецької;
  • Луганської;
  • Харківської;
  • Запорізької;
  • Сумської.

Відкриття “Бруснички”

Супермаркет Брусничка
Відкриття супермаркету у Бахмуті у 2013 році / фото з відкритих джерел

У 2013 році в Бахмуті з’явилося кілька нових магазинів, серед яких був й відомий супермаркет “Брусничка”. Його відкриття припало на останні дні літа. Й хоча відкриття продуктової крамниці було гучним, завершила свою роботу “Брусничка” досить швидко.

У 2018 році магазини торгової мережі почали закриватися. А ще вони прославилися тим, що продавали алкоголь у заборонені години, розпорядження про які ввели у 2015 році.

Магазин Брусничка у 2018 році / фото Бахмут IN.UA

Початок розчищення русла Бахмутки

Розчистка річки у Бахмуті / фото з відкритих джерел

На 2013 рік припав початок масштабного проєкту з розчищення та облагородження річки Бахмутки. Згодом тут з’явилася красива набережна, а сама річка отримала друге життя. Водойму планували розчищати й надалі, план передбачав розбудову до 2027 року.

Загалом облаштування та озеленення набережної коштувало бюджету 17 мільйонів ​​447 тисяч гривень, а скверу поблизу — 5 мільйонів 420 тисяч гривень. Обидва об‘єкти реконструювали коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Висадка троянд

Алея троянд в Бахмуті / фото з відкритих джерел

У 2013 Бахмут зацвів тисячами троянд. На алеї висадили десятки кущів. Щоправда, потім ці квіти почали красти прямо з клумби невідомі громадяни. Крім троянд, вони забирали й низькорослі ялинки, які теж посадили на площі.

Реконструкція стадіону “Металург”

Металург стадіон
Стадіон “Металург”, 2013 рік / фото з відкритих джерел

Наприкінці 2012 року завершилася повна реконструкція стадіону “Металург”. За дев’ять місяців 2013 року стадіон відвідали 1920 осіб. Тут проводили тренування футбольні команди, а потім і самі матчі. Стадіон вносив свою частку у міський бюджет, хоча це не покривало тогочасного дефіциту. У 2018 році тут відбувався Чемпіонат України з легкої атлетики серед молоді.

Наближався 2014 рік, який для Бахмута став знаковим. Місто пережило вплив Антимайдану, сепаратистів та окупацію. Згадуємо, як це було.

Шинкаренко й Антимайдан

Шинкаренко Бахмут
Олександр Шинкаренко, представник Партії Регіонів з Бахмута / скриншот

Примітка. Антимайдан — провладний рух та серія мітингів в Україні на підтримку Партії регіонів та КПУ, які відбувалися протягом 2013-2014 років під час подій Євромайдану, акцій “русской весны” та війни на Донбасі.

Олександр Шинкаренко — депутат місцевої ради Бахмуту, голова міської “Партії Регіонів”. Під його кураторством тогочасні “артёмовцы” їздили в столицю, де брали активну участь в Антимайдані. Артемівська делегація була однією з найчисельніших на Антимайдані у Києві.

Шинкаренко заявляв, що добровольці брали участь в акціях без фінансової нагороди. Проте, вони отримували гроші за відрядження на проїзд та харчування. Також він зізнався, що групи збирали з-поміж людей, які можуть без шкоди для основної діяльності підтримати партію, у тому числі безробітних.

Перший проросійський мітинг в Бахмуті

Проросійський мітинг в Бахмуті
Проросійський мітинг в Бахмуті, 2014 / фото 06274

1 березня 2014 року в Бахмуті відбувся перший масовий проросійський мітинг. Звучали заклики до об’єднання з росією та проведення референдуму. Над будівлею міської ради повісили російський прапор. Такі “акції” тривали до середини квітня.

Людей, які б це підтримували, ставало все менше. 12 квітня сепаратистами в Бахмуті проголосили, що в місті дії влада так званої “днр”. Наступного дня Україна розпочала антитерористичну операцію, яку більше знали, як АТО. Вона тривала вісім років, а потім росія почала повномасштабне вторгнення.

Російський танк в Бахмуті, 2014 рік
Російський трофейний танк в Бахмуті, 2014 рік / фото з відкритих джерел

25 травня окупанти зірвали вибори президента України, які мали відбуватись в місті. Згодом було ще кілька великих штурмів військової частини. 4 липня бійці батальйону МВС “Артемівськ” потрапили у вуличний бій біля будівлі прокуратури, де розміщувався штаб “днр”.

6 липня Бахмут був звільнений від росіян. Місто повернулося до життя, а його оборонці не дали росіянам заволодіти зброєю, яка на той час розташовувалась в Центрі забезпечення бронетанкового озброєння і на базі зберігання стрілецької зброї в селі Парасковіївка.

Війна потроху підступала все ближче, а бойові дії на Сході продовжували класифікувати, як АТО. Попри те, місто почало відроджуватися, все частіше тут можна було побачити українських військових, які обороняли кордони від росіян.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відпрацювали влучно: бійці ССО знищили російське ППО на Донеччині

Семаковська Тетяна 15:55, 12 Червня 2024
Ураження системи “Бук-М2” / скриншот

Сили спеціальних операцій (ССО) під час аеророзвідки на одному з операційних напрямків виявили місце розміщення російської системи ППО “Бук-М2” на Донеччині. Ціль було уражено та знищено.

Про це повідомили представники фонду “Повернись живим” в Telegram.

Робота ССО по знищенню техніки РФ

Як зазначається в повідомлені, аеророзвідка виявила пускову ЗРК “Бук-М2” неподалік Докучаєвська, що біля Донецька. Вони оперативно передали інформацію про ціль, після чого її знищили FPV-дроном.

Варто зазначити, що система ППО “Бук-М2” — це багатофункціональний ЗРК середньої дальності, який використовується для ураження аеродинамічних літальних об’єктів, зокрема, літаків стратегічної та тактичної авіації, гелікоптерів та крилатих ракет. Вартість однієї такої установки перевищує 100 мільйонів доларів США або 4 мільярди гривень.

Просування російських сил Часів Яр

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії просунулися в мікрорайоні Канал до перехрестя вулиць Кошового та Зразкової. Він також повідомив, що підрозділи 102-го мотострілецького полку та 11-ї бригади вдв росії продовжують наступ на Новий мікрорайон, а 200-та мотострілецька бригада та російський добровольчий корпус у напрямку Богданівка-Калинівка. Бої продовжуються.

Поблизу Часів Яру діють підрозділи російського 58-го батальйону спецназу, 83-ї окремої бригади вдв та добровольчого батальйону “русский легион”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

торецьк

Окупанти намагаються закріпитися на шахті в Торецьку: яка ситуація в місті

У місті Торецьк тривають бої — вони дуже активні і з близьким контактом. Через це неможливо точно сказати, де в місті проходить лінія боєзіткнення. Наразі […]

покровськ

Росіянам залишається близько 3 кілометрів до південних околиць Покровська: карта

Російські окупанти наступають на Покровськ. Вони просуваються на півдні від міста і мають певні успіхи. До південних околиць Покровська окупантам лишається близько трьох кілометрів. Про […]

насильство

Куди звертатися жінкам, які пережили домашнє насильство: всі контакти на Дніпропетровщині

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться міжнародна акція “16 днів проти насильства”. Її метою є привернення уваги суспільства до проблем домашнього насильства, […]

краматорськ

У Краматорську можливі перебої з електрикою: яка причина

Сьогодні, 9 грудня, в місті Краматорськ можливі перебої з електрикою. Причиною є російські обстріли об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Краматорськ, відключення світла […]

директор

У Києві відбудеться прощання з ексдиректоркою бахмутської школи №12

У Києві відбудеться прощання з ексдиректоркою бахмутської школи №12 Інною Астаповою. Освітянку поховають на Байковому кладовищі в середу, 11 грудня. Про це повідомляє Управління освіти […]