“Працювати з ними не легко”: у рф скаржаться на атаки ЗСУ біля Берхівки

Семаковська Тетяна 10:58, 30 Жовтня 2023
Берхівка / DeepStateMAP

Село Берхівку росіяни називають “важливим стратегічним пунктом”, де дислокуються їхні Іванівські десантники (331-й полк Свірської 98-ї дивізії ПДВ, який перебував в Іваново). Окупанти скаржаться, що ЗСУ постійно наступають малими групами на Берхівку.

Про це йдеться у пропагандистському сюжеті на каналі “Перший”.

Берхівка очима росіян

Пропагандистський сюжет / скриншот

Ведуча пропагандистської програми news.1tv.ru повідомляє, що ситуація у Берхівці для росіян складна. Тут дислокуються так звані Іванівські десантники, які за знищення та окупацію села вже отримали відзнаки від мо рф.

Штурм позицій ЗСУ у Берхівці

Штурм у Берхівці, атакують росіяни / скриншот

Нагадаємо, що Берхівку окупували у лютому 2023 року. Тоді село зайшли бойовики ПВК “Вагнер”. Відтоді за населений пункт тривають бої. Росіяни розповідають, що атакують позиції ЗСУ штурмовими групами, використовують кулемети для зачистки українських позицій.

Один із російських солдатів розказує, що в окопи ЗСУ їхні бойовики заходять трійками, командир трійки залишаться позаду. Росіяни для розвідки використовують дрони. Також з ними у групі працює снайпер та кулеметник, кажуть у пропагандистському сюжеті. Іванівські десантники контролюють не лише Берхівку, але й північні рубежі Бахмута.

Працювати з ними не легко, вони дають агресивну відсіч (ред. росіяни про ЗСУ). Але наші хлопці стараються й працюють. Союзники стріляють зі стрілкової зброї, артилерії, авіації,

скаржиться у сюжеті // російський військовий

Іванівські десантники виходять на нуль / скриншот

Повітряно-десантні війська рф виходять на нуль переважно у темну пору добу, адже бояться, що їх помітять Збройні Сили України. У сюжеті окупантів стверджують, що “київське командування” наказало не брати у полон російських десантників. Втім, ця інформація не відповідає дійсності.

Примітка. Щоб здатися у полон ЗСУ телефонуйте з території росії на номер +380956886888; +380936886888 та +380976886688; з території України — 688 (тільки з українських номерів) і +380443508917.

Російський оператор БПЛА / скриншот

Окупанти розповідають, що під час наступу використовують дрони-камікадзе, якими вистежують місцеперебування українських військових.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть долучитися до обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ

Валентина Твердохліб 12:30, 31 Березня 2025
обговорення
Зруйноване житло в окупованому Бахмуті / фото росджерела

У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі.

Про це повідомляє Асоціація молодих ВПО України.

Обговорення законопроєкту №11161: як долучитися

У середу, 2 квітня, відбудеться прямий ефір щодо законопроєкту №11161 та механізмів компенсації житла для ВПО. Законопроєкт, який передбачає механізм компенсації за житло на тимчасово окупованих територіях, був підтриманий Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Та закон так і не запрацював, оскільки вже три місяці очікує на підпис президента. Активісти навіть створили петицію із закликом підписати закон, яка зібрала понад 25 тисяч підписів.

Під час прямого ефіру відбудеться обговорення поточної ситуації з ухваленим законопроєктом та будуть надані відповіді на запитання людей.

Учасники ефіру зможуть:

  • поставити питання авторам законопроєкту;
  • дізнатися актуальну інформацію про статус законопроєкту;
  • обговорити важливість компенсаційного механізму.

Спікерами обговорення будуть народний депутат України Артур Герасимов і бахмутський активіст, ініціатор закону Аркадій Петросян.

Ефір відбудеться 2 квітня о 16:00. Долучитися до нього можна:

Також ви можете залишити свої запитання для обговорення за посиланням.

Нагадаємо, що раніше редакція “Бахмут IN.UA” зібрала в бахмутян запитання щодо закону №11161. Серед питань, які турбують найбільше — подання заяви, отримання компенсації за квартиру на кілька власників, коефіцієнт вартості житла для Донецької області тощо. Відповіді на найактульніші питання шукайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

14 300 гривень від Карітасу: хто і як може отримати

Валентина Твердохліб 11:40, 31 Березня 2025
карітас
Проєкт REMARKET / фото “Карітас Україна”

Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом трьох місяців.

Про це повідомляє “Карітас Коломия”.

Підтримка бізнесу від Карітас

Благодійна організація “Карітас” реалізує проєкт REMARKET. Його головна мета — підтримати бізнеси і надати роботу ВПО.

Проєктом передбачено до 2027 року покращити бізнес-операції, стійкість та можливості генерувати доходи підприємств, власниками яких є ВПО і члени громад, які приймають ВПО. Також планується підвищити доходи щонайменше тисячі ВПО, забезпечивши їх сталу зайнятість.

Проєкт REMARKET працюватиме до 31 липня 2027 року. Роботодавці, які працевлаштовують ВПО, можуть отримати 14 340 гривень на місяць за кожного працівника з вразливих категорій. Виплати триватимуть протягом трьох місяців.

Проєкт REMARKET: умови участі

Проєкт REMARKET працює у

  • Львові;
  • Одесі;
  • Дніпропетровській області: Дніпровська громада плюс релоковані громади (Бахмутський район, місто Рубіжне, Маріупольський район, Мелітопольський район), Підгородненська, Новомосковська, Сурсько-Литовська громади;
  • Хмельницькій області;
  • Коломиї Івано-Франківської області.

Учасниками проєкту можуть стати:

  • ВПО;
  • місцеві жителі, які прямо чи опосередковано постраждали від війни;
  • репатріанти (ред. ті, що повернулись на Батьківщину);
  • ветерани.

Категорії вразливості:

  • родини, яку очолює одна людина;
  • родини у складі яких є люди з інвалідністю або важкими чи хронічними захворюваннями;
  • молодь без досвіду роботи;
  • люди віком від 50 років;
  • люди з низьким рівнем доходу;
  • багатодітні родини;
  • родини з вагітною жінкою або матір’ю дитини до трьох років.

Як взяти участь у проєкті

Якщо ви роботодавець, заповнюйте анкету за посиланням.

Контактна інформація для запитань за телефонами: +380 (67) 342 9499, +380 (67) 153 7758.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Без води, проте зі сміттям”: як живуть українці в Донецьку

Війна росії проти України почалася задовго до 24 лютого 2022 року. Перша фаза фізичної окупації територій нашої держави у сучасній історії відбулася ще 2014 року. […]

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Українські танкісти

«Бахмутський напрямок залишається для рф пріоритетним», — Євлаш

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ продовжують закріплювати успіх поблизу Бахмута. Наразі на Бахмутському напрямку, який залишається для росії пріоритетним, тривають запеклі бої в районі […]

10:05, 05.10.2023 Микола Ситник