Сертифікати на продукти: як дві мами ВПО допомагають бахмутянам

Микола Ситник 16:15, 25 Жовтня 2023
Сертифікат
Продукти, які придбали бахмутяни на сертифікат АТБ / фото Telegram-канал

Після початку війни росії проти України бахмутянки Інна Гайдай та Вікторія Васейко створили Telegram-канал для допомоги та підтримки мешканців міста-фортеці. Наразі активістки продовжують збір коштів на сертифікати на продукти в АТБ.

Вікторія Васейко у коментарі редакції «Бахмут IN.UA» розповіла, як і чому звичайні мами ВПО почали допомагати іншим бахмутянам.

Гуманітарні штаби в Бахмуті

Жінки задумались над тим, чим можуть допомогти і як підтримати людей, вже після перших прильотів російських ракет по місту.

Спочатку не було ідеї відкрити чат допомоги. У нас був Telegram-канал «Бахмут», який заснувала Інна Гайдай. Через нього ми допомагали бахмутянам. Ми єдині відкрили чотири гуманітарних штаби (не державних, а саме приватних) і протягом бойових дій, до моменту закриття самого міста, допомагали місцевим,

Вікторія Васейко // волонтерка

Пізніше благодійники, які спостерігали за волонтерами, зрозуміли, що допомога спрямована в потрібне русло. Так звичайним мамам із Бахмута почали довіряти та продовжили надсилати кошти.

Канал допомоги в Telegram

Після захоплення росіянами більшої частини Бахмута вже не було змоги допомагати в місті. Гроші, які залишилися, активісти спрямували на продуктові сертифікати для ВПО. Для зручності волонтерки відкрити канал «Допомога Бахмуту», аби не завантажувати звітами основний канал.

У Telegram-каналі «Бахмут» виставляємо збір на сертифікати для пенсіонерів у категорії 65+ та сім’ям з дітьми до 12 років. Кожен охочий може задонатити на сертифікат для наших земляків. Перші сертифікати отримують люди найстарші за віком і так до 65 років. Якщо людина має інвалідність і підтверджує це довідкою, то вона отримує допомогу позачергово. Звіти по витратах, рух по картах — все виставляємо у групі допомоги,

Вікторія Васейко // волонтерка

Бахмутянка
Бахмутянка Вікторія Васейко / фото Facebook

Бахмутянки зізнаються, що час на волонтерство знаходять у перерві між особистими справами та вихованням дітей. Жінки переконані, що допомагатимуть переселенцям із рідного міста й надалі. До слова, станом на 25 жовтня сертифікати на продукти отримала вже 1071 сім’я з Бахмута.

Канал існуватиме, доки через нас хочуть допомогти людям. Мешканці Бахмута дуже вдячні за підтримку в такий нелегкий для усіх час,

Вікторія Васейко // бахмутянка

Як задонатити на сертифікат для бахмутян?

Підтримати мешканців Бахмута можна за посиланнями:

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро