Росіяни зняли “документальний фільм” про нібито злочини ЗСУ у Селидовому: що з ним не так

Валентина Твердохліб 11:28, 5 Лютого 2025
селидове
Місцевий житель Селидового / скриншот

Росіяни зняли фейковий “документальний фільм” про Селидове. У ньому показують місцевих жителів, які розповідають про “злочини” ЗСУ. Українських військових звинувачують у вбивствах мирного населення, при цьому жодних доказів сказаному не надають.

Що не так із російським “фільмом” і яка насправді ситуація була в Селидовому, пише Бахмут IN.UA.

Російські фейки про Селидове

Росіяни випустили “документальний фільм” про Селидове. Його зняли пропагандисти російського видання “новое медиа”. Для зйомок стрічки в Селидове приїхала пропагандистка лара ржондовская. Це блогерка з москви, яка після повномасштабного вторгнення почала працювати на окупованих територіях України. У її доробку не один пропагандистський сюжет, зокрема і з окупованого Маріуполя.

Пропагандистка лара ржондовская біля міської ради Селидового / скриншот

Основою “фільму” про Селидове служать розповіді, нібито, місцевих жителів. Люди звинувачують ЗСУ в різних військових злочинах проти мирного населення, однак жодних доказів сказаному не надають. Самі ж російські “журналісти” теж не перевіряють отриману інформацію. Все “розслідування” будується просто на словах.

Одні з місцевих жительок, на чиїх свідченнях будується “фільм” / скриншот

Натомість є відомі підтверджені факти про розстріл мирних жителів Селидового російськими військовими. Зокрема, вони вбили двох жінок. А 24 жовтня відкрили вогонь по цивільному авто, де перебували двоє людей. Одну людину було поранено, а допомогу їй надали військові ЗСУ. Підтвердженням цих фактів є знімки з камер.

селидове
Військові ЗСУ надають допомогу пораненому / фото Офіс Генерального прокурора

Також військових ЗСУ звинувачують у тому, що вони силоміць забирали дітей з родин. Ці слова також є фейком. Насправді вилучити дітей без дозволу батьків не має права навіть поліція. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.

Примітно, що сама пропагандистка лара ржондовская говорить про те, що цей фільм є реакцією росії на оприлюднення Україною інформації про розстріли в Бучі. Цим фільмом пропагандисти намагаються відбилити себе і перенести відповідальність за скоєне в Бучі на Україну.

Що насправді відбувалося в Селидовому

Росіяни зайшли в Селидове всередині жовтня 2024 року. До цього місто регулярно обстрілювалось військами рф. Найбільше постраждали будинки на околицях міста, які росіяни випалювали, думаючи, що там є бійці ЗСУ.

Окупація Селидового пройшла стрімко. Росіяни остаточно захопили місто 30 жовтня 2024 року. На той момент, за офіційними даними, в місті залишилися 461 людина. Попередньо була інформація, що до звідти евакуювали всіх дітей. Однак згодом росіяни почали звітувати про вивезення родин з дітьми. З цього можна зробити висновок, що батьки ховали дітей, а згодом евакуювалися з ними на бік росії.

Попри важку ситуації і наступ росії, в Селидовому до останнього була можлива евакуація в більш безпечні регіони України. Людей евакуювали волонтери. При цьому людям пропонували безоплатне житло. Варіанти для розміщення були у Хмельницькій, Рівненській і Закарпатській областях.

Тепер мешканців Селидового масово вивозять у росію та використовують їх для пропаганди.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Червня 2025
Довідка ВПО / фото Трибун

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.

Про це йдеться в урядовій постанові №376.

Зміни для ВПО з 1 липня 2025 року

З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.

У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.

Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:

  • офіційне відрядження;
  • лікування чи медичне обстеження;
  • стажування;
  • оздоровлення дітей;
  • фізична реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною;
  • смерть родича за кордоном;
  • перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.

Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 30 Червня 2025
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Грантова програма для ветеранів 2025

Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.

Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.

Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:

  • агровиробництво;
  • деревообробка;
  • металообробка;
  • виробництво та переробка харчових продуктів;
  • надання послуг із ремонту або обслуговування майна.

Як взяти участь

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:

  • проєктна заявка;
  • кошторис;
  • термін реалізації;
  • рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
  • гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
  • гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад […]

18:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 […]

17:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Пакунки для бахмутських мам: що відомо про допомогу до Дня міста

Цього року до Дня міста Бахмутська міська рада планує привітати новоспечених мам з-поміж бахмутянок. Породіллі отримують пакунки для немовлят, на це в бюджеті заклали 20 […]

Продуктові набори від ООН: як отримати евакуйованим у Павлограді

Люди, які евакуюються у Павлоград, що на Дніпропетровщині, можуть отримати продуктові набори від ООН. У набір входить каша та хліб. Про це розповіли благодійники з […]

15:30, 30.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]