Окупанти заговорили про відновлення роботи Донецького залізничного вокзалу. Його, нібито, планують відкрити 9 травня. Залізнична станція не працювала з 2014 року.
Про відкриття Донецького залізничного вокзалу повідомляє підприємство “залізниця новоросії”.
Залізничний вокзал Донецька відновлює роботу
В окупованому Донецьку планують відновити роботу залізничного вокзалу.
Відкриття станції заплановане на 9 травня. Звідси курсуватимуть лише приміські поїзди за одним маршрутом “Донецьк — Ясинувата — Донецьк”.
Оголошення про запуск поїздів / скриншот
Про офіційну урочисту церемонію відкриття вокзалу в росджерелах не повідомляється. Втім, вхід до вокзалу “прикрасили” до дня перемоги. На головній будівлі вивісили банер, а на площі перед нею встановили стійки з прапорами рф і “днр”.
Також “залізниця новоросії” показала кадр з перону вокзалу.
Перон вокзалу / фото “залізниця новоросії”
Нагадаємо, що вокзал у Донецьку перестав працювати у 2014 році. Деякий час після захоплення міста окупантами звідси ще курсував приміський поїзд до Оленівки. Але через низький пасажиропотік його відмінили. Натомість будівлю вокзалу використовували для заходів пропагандистського характеру. Зокрема, тут вивішували портрети йосипа сталіна та воїнів Другої світової війни. Подібні заходи ініціював тодішній начальник залізничної станції “Донецьк” максим козловський, який тепер став “мером” Світлодарська.
Наземний дрон, який використовують окупанти / фото з відео ДПСУ
Державна прикордонна служба України знищила російську мотоциклетну колону, наземні дрони, а також танк. Таким способом росіяни спробували вести нову тактику, яка виявилась невдалою.
За повідомленням ДПСУ вся колона була знищена: два ворожі роботизовані комплекси, танк, укриття та ціла група мотоциклістів.
Печерський ЦНАП, куди можна звернутися за грошовою допомогою / фото Facebook
ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Як отримати гроші для ВПО, читайте в матеріалі.
Допомога ВПО 2025 у Києві
Портал послуг для подачі заявки на допомогу / скриншот
На порталі послуг Kyiv Digital будь-яка внутрішньо переміщена особа, яка опинилася у складних життєвих обставинах може подати заявку на грошову допомогу, яку надають раз на рік. Це сума становить від 500 до 10 тисяч гривень та визначається індивідуально.
Виплати запровадив міський голова Києва для підтримки киян, які потребують додаткового захисту. Водночас отримати її можуть й малозабезпечені ВПО, які потрапили у складне становище.
Умови отримання допомоги
Подати заявку можуть малозабезпечені кияни та внутрішньо переміщені особи із середньомісячним доходом на людину в сім’ї не більше 4 722 гривень, які потрапили у складні життєві обставини.
Такими обставинами можуть вважатися:
смерть близьких родичів;
шкода, що завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями;
невиліковна хвороба або хвороба, що вимагає тривалого лікування.
Як подати заяву онлайн на виплати для ВПО?
Подати заяву можна онлайн, вам потрібно мати такі документи:
скан-копія паспорта або ID-картки;
довідка про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців;
документи, що підтверджують складні життєві обставини;
IBAN — номер соціального банківського рахунку;
скан-копія довідки ВПО.
Зверніть увагу, що вам можуть бути потрібні документи, які підтвердять право на соціальну пільгу. Це може бути пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, витяг з реєстру актів цивільного стану громадян, що підтверджує статус одинокої матері тощо. Час розгляду заяви становить 30 днів.
Детальна відеоінструкція, як подати заяву онлайн на виплати у відео:
Як подати заяву офлайн на виплати для ВПО?
Для цього зверніться до найближчого ЦНАПу. Ось перелік тих, які надають цю послугу:
Центр надання адміністративних послуг м. Києва;
Центр надання адміністративних послуг Голосіївської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Дарницької РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Деснянської РДА в м.Києві;
Центр надання адміністративних послуг Дніпровської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Оболонської РДА в м.Києві;
Центр надання адміністративних послуг Печерської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Святошинської РДА в м. Києві;
Центр надання адміністративних послуг Солом’янської РДА в м.Києві.
довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);
пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги (у разі наявності);
довідки про призначення групи інвалідності (із зазначенням відсотку втрати працездатності) або довідку про відсоток втрати працездатності (для осіб з інвалідністю);
документів, які підтверджують складні життєві обставини, що обґрунтовують потребу в наданні матеріальної допомоги (для киян, які опинилися в складних життєвих обставинах);
довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи згідно з додатком 2 до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 352) (для внутрішньо переміщених осіб).
оригінал довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, виданих за місцем отримання доходів або Державною податковою службою України (окрім довідок про розмір пенсії та/або державних соціальних допомог).
Строк розгляду заяви становить 30 днів.
Коли я отримаю допомогу?
Після того, як вашу заяву перевірять, ви отримаєте сповіщення в особистому кабінеті, на електронну пошту та в застосунку Київ Цифровий.
Гроші можна отримати на Картку киянина або інший соціальний банківський рахунок, готівкою чи поштовим переказом за місцем отримання пенсії або соціальної допомоги.
Чи можуть відмовити у наданні допомоги?
Зверніть увагу, що вам можуть відмовити у наданні допомоги, причини можуть бути наступні:
відсутність реєстрації у Києві або якщо з моменту реєстрації пройшло менш як рік;
неповний пакет документів;
заява подана після 15 грудня поточного року;
середньомісячний дохід на людину в сім’ї становить понад 4 722 гривні.
кошти, виділені містом для надання матеріальної допомоги у поточному році, вичерпані.
За додатковими питаннями про допомогу звертайтесь за номером (044) 366-80-22.
Російські війська почали тестувати у Донецькій області нову тактику, під час якої використовують мотоциклетні колони та наземні дрони. Про це повідомили в ДПСУ. Росіяни тестують […]
ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які […]
Валерія Білінець з Краматорського управління поліції отримала міжнародну відзнаку від Асоціації жінок-поліцейських. Дівчина каже — не очікувала і була приємно вражена. На її думку, вона […]
Уряд подав до Верховної ради угоду про надра, яку вчора ухвалили Україна і США. Цей документ передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови України. Щоб механізм запрацював, […]
Часовоярська громада Донеччини потерпає від російського наступу. Частина громади і самого міста Часів Яр є окупованими, а інша частина потерпає від бойових дій та обстрілів. […]