Хто такий максим козловський: досьє на мера окупованого Світлодарська

Валентина Твердохліб 14:00, 9 Лютого 2025
максим козловський

Місто Світлодарськ окуповане з 24 травня 2022 року. Майже одразу так звана “влада днр” утворила тут органи місцевого самоврядування. “Мером” Світлодарська призначили максима козловського. Він очолює місто з червня 2022 року. До “політичної” кар’єри він був відомий як залізничник і великий фанат сталіна.

Звідки родом максим козловський, як він став “мером” і чим займався до призначення? Редакція зібрала детальне досьє на колаборанта.

Максим козловський: життя до 2014 року

Максим козловський народився 29 березня 1980 року в місті Горлівка Донецької області.

Освіту здобув у Харкові, навчався в Українському державному університеті залізничного транспорту. Отримав диплом за спеціальністю “Управління процесами перевезень”.

До війни був залізничником — працював на станціях “Донецької залізниці”. У 2013 році став начальником залізничної станції “Донецьк”. Залишився працювати на цій посаді і після захоплення Донецька окупантами.

Кар’єра максима козловського до призначення “мером”

Після окупації Донецька максим козловський зберіг посаду начальника залізничної станції “Донецьк”. Великим попитом серед пасажирів станція не користувалася, адже звідси їздив лише один приміський поїзд до Оленівки. Пасажиропотік складав 200 людей на добу.

Натомість максим козловський приділяв більшу увагу заходам пропагандистського характеру. Зокрема, вивішував портрети йосипа сталіна та воїнів Другої світової війни.

Портрет сталіна на будівлі вокзалу / фото росджерела

У максима козловського простежується дуже велика “любов” до постаті сталіна. Окрім заходів на вокзалі, він агітував до увіковічнення його пам’яті в Донецьку. У квітні 2020 року козловський навіть створив петицію про встановлення пам’ятника сталіну замість пам’ятника шевченку.

Козловський про петицію / скриншот

Після початку повномасштабного вторгення максим козловський долучився до одного з військових підрозділів російської армії. Він був кулеметником штурмової роти і брав участь у боях за Волноваху та Новобахмутівку.

Козловський воював на боці росії / фото росджерела

Максим козловський як “мер” Світлодарська

В окупаційних органах влади козловський почав працювати з червня 2022 року. Ватажок “днр” пушилін призначив його мером окупованого Світлодарська.

Указ про призначення козловського “мером” Світлодарська / скриншот

Одразу після вступу на посаду козловський почав проводити активну паспортизацію місцевого населення. В інтерв’ю пропагандистському виданню він зазначав, що за два роки російські паспорти отримали близько двух тисяч людей.

Про паспортизацію жителів Світлодарська / скриншот із росджерел

Мешканців Світлодарська також агітували брати участь у виборах рф. Сам максим козловський не приховує захоплення політикою путіна. Також він звинувачував ЗСУ в обстрілах виборчих дільниць у Світлодарську.

Позиція максима козловського про вибори рф / скриншот
Звинувачення ЗСУ в атаках на виборчі дільниці / скриншот

Не полишив козловський і захоплення радянськими “вождями”. У кабінеті “мера” встановлене погруддя сталіна, а в самому Світлодарську встановили раніше демонтований пам’ятник леніну.

Погруддя сталіна в кабінеті максима козловського / скриншот
Максим козловський звітує про повернення пам’ятника леніну / скриншот

Окремо козловський займається пропагандою російської ідеалогії. Зокрема, він проводить у місті заходи із вшанування “воїнів сво”, а також пропагує це дітям. Подібні заходи проводять у школах і дитсадках. Зокрема, школярів змушують писати листи російським військовим, а дітям у садочках розповідають про блокадний ленінград і влаштовують свята до дня захисника вітчизни.

Діти пишуть листи солдатам / скриншот
Пропаганда у дитячих садках / скриншот

Як представник окупаційної влади, максим козловський також займається вивезенням українських дітей до російських регіонів під приводом “оздоровлення та відпочинку”. За інформацією ГУР, він пов’язаний і з прилаштуванням українських дітей-сиріт у російські сім’ї.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яку дату та час руйнації житла вказувати, якщо ваше майно на ТОТ: пояснення

Семаковська Тетяна 12:05, 22 Березня 2025
Зруйновані квартири бахмутян / фото з росджерел

Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть не знати, оскільки оселя могла бути зруйнована, коли її власник перебував вже в евакуації.

Як повідомити про зруйноване житло в окупації та дату його руйнації, пояснює Юридичний порадник для ВПО.

Зруйноване майно на окупованих територіях

Жителі, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях, зокрема це Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька, Харківська області, можуть подавати заяви про пошкодження житла через Дії у Міжнародний Реєстр збитків. Серед пунктів заповнення є графа про дату та час руйнації житла.

Юристи пояснюють, що першочергово, у заявці потрібно вказувати:

  • прізвище, власне ім’я, по батькові;
  • РНОКПП, якщо подаєте через Дію;
  • серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу контролю і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія);
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • номер телефону, адреса електронної пошти;
  • відомості про нерухоме майно (тип, опис, загальна площа, площа забудови, кількість поверхів).

Щодо дати, то її варто вказувати конкретну, але час настання події, коли сталося пошкодження або руйнація орієнтовний.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історичні перемоги українців: як Святослав прогнав 12 тисяч половців

Безмен Микита 11:00, 22 Березня 2025
Святослав та половці / ілюстрація Бахмут IN.UA

Чернігівський князь Святослав, відомий своїми військовими походами, здобув чергову перемогу в битві на річці Снові у листопаді 1068 року. Це зіткнення стало важливим етапом у його боротьбі за зміцнення Київської Русі та захист її кордонів.

Спецпроєкт Бахмут IN.UA “Перемагали раніше – переможемо зараз!”. Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. Перемагали раніше – переможемо зараз!

Князь Святослав та битва на річці Снов

Давня Русь-Україна привертала увагу багатьох племен-кочівників. Величезна орда, кількість якої не зберіг літопис, прийшла у 1068 році нищити і грабувати заможні міста України. До бою стали три князі-нащадки Ярослава Мудрого: Ізяслав, Святослав і Всеволод, місцем битви стала річка Альта. Завзято билися дві сторони, врешті половці отримали тактичну, але не стратегічну перемогу. Брати розгубилися й розбіглися, а вся відповідальність впала на чернігівського князя Святослава.

Він замислив мудрий план, князь повернувся на свої землі та зібрав дружину, назбиралося три тисячі воїнів. В цей час половецький хан Шарукан вів 12 тисячну армію на Київщину, яка майже у чотири рази перевищувала кількість руської дружини. Святослав з дружинниками билися на річці Снові у листопаді 1068 року.

Святослав перед битвою звернувся до своїх воїнів: «Ударимо, дружино! Уже ніяк нам куди дітись!». Сила руської кінноти дуже налякала половців і вони почали тікати та топитися у річці. Половецьке нашестя було зупинено і знесилено, а Русь-Україна на деякий час поринула у спокій.

Чернігівський князь Святослав: коротка біографія сина Ярослава Мудрого

Князь Святослав Ярославовч разом із сім’єю, 1073 рік / фото з Вікіпедії

Святослав Ярославович — це відомий князь із династії Рюриковичів та один з синів Ярослава Мудрого. Він народився 1027 року. У віці 16 років одружився з дочкою німецького графа Л. Штанденського.

Після смерті батька у 1054 році отримав Чернігів, а також деякі дрібніші териториторіальні утворення (волості), а саме:

  • Муром;
  • Білоозерське князівство;
  • Тмуторокань.

Разом з братами Ізяславом (на той час великий князь Київський) та Всеволодом (на той час князь Переяславський) утворив тріумвірат, який успішно правив на Русі до 1073 року.

Святослав Ярославович відомий і як полководець, на рахунку якого декілька успішних воєнних кампаній против торків. Він також брав участь у битві з половцями на Альті 1068 року. Битва була програна, після чого Святослав втік до Чернігова.

Трохи пізніше, заручившись підтримкою молодшого брата Всеволода, Святослав усунув ще одного брата на ім’я Ізяслава з великокняжого стола і зайняв Київ 22 березня 1073 року. Цей момент вважається порушенням заповіту Ярослава Мудрого.

У 1076 році Святослав захворів. Його родичі привели двох грецьких лікарів, які провели невдалу операцію з розрізання пухлини на шиї через що князь помер.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Яку дату та час руйнації житла вказувати, якщо ваше майно на ТОТ: пояснення

Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть […]

302678288 477380981063667 558807119301064047 n bd022

Історичні перемоги українців: як Святослав прогнав 12 тисяч половців

Чернігівський князь Святослав, відомий своїми військовими походами, здобув чергову перемогу в битві на річці Снові у листопаді 1068 року. Це зіткнення стало важливим етапом у […]

11:00, 22.03.2025 Безмен Микита

Сакури та нарциси: 3 місця в Україні, які необхідно відвідати весною

Весна в Україні — це найкращий час для подорожей, коли природа розквітає, а мальовничі локації зачаровують своєю атмосферою. Якщо ви шукаєте ідеї для весняного відпочинку, […]

Водій, який збив вагітну бахмутянку з дітьми у Дніпрі, перебуває під вартою: нові деталі справи

17 березня у Дніпрі на нерегульованому пішохідному переході водій збив вагітну жінку з двома дітьми. Постраждала Анастасія Становська жителька Бахмута перебуває у вкрай важкому стані, […]

НМТ і ЗНО: в чому різниця між фінальними іспитами для школярів

НМТ і ЗНО — це стандартизовані іспити, які мають пройти учні для вступу до закладів вищої освіти на території України. Вони мають на меті оцінити […]

16:00, 21.03.2025 Скопіч Дмитро