“Залишили напризволяще”: росіяни використали для пропаганди подружжя пенсіонерів з Часів Яру

Валентина Твердохліб 12:13, 4 Листопада 2024
зсу
Мешканець Часового Яру Едуард Горбатенко, який звинувачує ЗСУ у військових злочинах / фото росджерела

Російські пропагандистські джерела опублікували, на яких записані свідчення подружжя з міста Часів Яр. Чоловік та жінка стверджують, що їх нібито залишили напризволяще у місті.

Редакція “Бахмут IN.UA” показала відео з мешканцями Часового Яру волонтеру Євгену Ткачову, який займається евакуацією людей з міста. Волонтер впізнав подружжя і розповів, чи мали вони можливість евакуюватися до України та чи отримували вони допомогу.

Допомога людям у Часовому Яру: свідчення волонтера

Редакція “Бахмут IN.UA” показала відео з подружжям Горбатенків волонтеру з Часового Яру Євгену Ткачову. Він регулярно возив гуманітарну допомогу в місто і особисто евакуйовував людей.

Євген Ткачов впізнав пару. За словами волонтера, вони регулярно отримували гуманітарну допомогу. Це було навіть тоді, коли в район їхнього проживання вже було неможливо заїхати. Тому свідчення про те, що їх “кинули напризволяще” не відповідає дійсності.

“Цих людей я впізнав. Вони постійно приходили отримувати гуманітарну допомогу. Поки ще був проїзд до Жовтневого мікрорайону, гуманітарку видавали у школі №17, туди також і воду возили. У той час я їх майже кожного тижня там зустрічав. Це було десь до травня цього року. А потім, коли в Жовтневий заїхати було неможливо, вони виходили за гуманітаркою в центр міста, до Пункту незламності. Там вже рідше їх бачив”, — зазначив Євген Ткачов.

Також у подружжя Горбатенків була можливість комфортно і безоплатно евакуюватися в більш безпечні регіони України.

“Звісно всім мешканцям Часового Яру разів безліч разів пропонували евакуюватися і волонтери, і військова адміністрація. Коли проїзд до 17-ї школи був вільний і не під прицілами дронів, то там і об’яви про евакуацію розвішували, і запис на евакуацію проходив прямо в пункті видачі гуманітарної допомоги. Всі, хто хотів, залишали свою адресу чи номер телефону, з ними зв’язувалися або приїжджали і забирали. Тому ці люди, звісно, були повністю поінформовані про можливості евакуації. До травня їх точно можна було забрати з комфортом зі всіма необхідними речами навіть з-під двору. Ще й влітку інколи можна було заїхати в той район, але це вже був великий ризик. А потім вони так само могли весь цей час прийти до Пункту незламності, звідки продовжувалася евакуація”, — розповів Євген Ткачов.

Звинувачення ЗСУ

Едуард та Наталія Горбатенко родом з міста Часів Яр. За даними росджерел, вони вирішили евакуюватися на окуповані території наприкінці жовтня. Історію “евакуації” подружжя росіяни використали як інструмент пропаганди.

В інтерв’ю пропагандистам чоловік із жінкою розповіли, що їх, нібито, прицільно атакували ЗСУ. В розмові з окупантами Едуард Горбатенко розповів, він разом із жінкою і сусідами намагалися самотужки вийти на території, які контролюються росією. На шляху до російських позицій їх, нібито, прицільно атакували десятки дронів ЗСУ. А росіяни, яких вихваляють “евакуйовані”, скидали їм із дронів ліки. Подружня пара розповіла, що вони врятувалися від дронів втечею. А їхні супутники, ймовірно, загинули. Однак, перевірити цю інформацію наразі неможливо.

Додамо, що росіяни не вперше спотворюють інформацію про становище людей, які попри заклики української влади евакуюватися, залишаються жити на лінії фронту. Окупанти виставляють українську армію злочинцями, які нібито не дають людям евакуюватися. Однак є підтвердження, що військові ЗСУ навпаки сприяють евакуації людей.

Водночас відомі непоодинокі випадки, коли армія рф розстрілює цивільних. Зокрема, це відбулось у місті Селидове, тут росіяни вбили цивільних людей, які були в автівці, про це повідомляє офіс Генпрокурора.

Свідчення “евакуйованих” з Часового Яру / скриншот із росджерела

У відео подружжя з Часів Яру підігрувало російській пропаганді, пара висловила подяку окупантам за те, що ті їх “нагодували, дали води та обробили рани”.

Наразі, як повідомляють росджерела, подружжя перебуває на окупованій частині Луганщини. Нагадаємо, що росіяни частково окупували Часів Яр, евакуація з міста тривала й триває досі, попри те, що заїхати за людьми волонтерам та міській владі стає все небезпечніше.

Наталія Горбатенко / скриншот із росджерел

Часів Яр: контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

Валентина Твердохліб 18:00, 3 Грудня 2024
одяг
Зимовий одяг / ілюстративне фото Pexels

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей.

Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”.

Безоплатний одяг для ВПО

У Полтаві безоплатно видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей. Допомогу можуть отримати переселенці, які евакуювалися з таких регіонів:

  • Луганська область;
  • Донецька область;
  • Херсонська область;
  • Запорізька область;
  • Сумська область;
  • Харківська область (лише Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Борова, Великий Бурлук та Ізюм).

До видачі доступні жіночі светри в розмірах S, M, L та трикотажні комбінезони для дітей віком 1-2,5 роки і зростом 74, 80, 86, 92 сантиметри.

Щоб отримати одяг, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. Форму потрібно заповнювати на кожну людину окремо.

Видача одягу відбудеться в четвер, 5 грудня, в місті Полтава. Точну адресу повідомлять додатково. Для отримання допомоги з собою треба взяти оригінали підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Валентина Твердохліб 17:20, 3 Грудня 2024
Шахтоуправління “Покровське” / фото Вікіпедія

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже важлива, адже вона є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території.

До чого може призвести втрата шахти, під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков.

Втрата шахти біля Покровська, ризики

Наразі шахтоуправління “Покровське” є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території. Це вугілля необхідне для виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.

Якщо Україна втратить цю шахту, сировину треба буде завозити з-за кордону. А це призведе до підвищення цін на металопродукцію.

“Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління “Покровське”, яке обʼєднує декілька шахт. Можливість втрати цієї шахти реальна. Навіть у сьогоднішніх умовах шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися, і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля”, — зазначив Олександр Каленков.

Якщо шахти будуть закриті або втрачені, це не стане причиною зупинки металургійних підприємств. Вугілля будуть завозити з-за кордону, однак це матиме супутні виклики, як от зростання цін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро