“Залишили напризволяще”: росіяни використали для пропаганди подружжя пенсіонерів з Часів Яру

Валентина Твердохліб 12:13, 4 Листопада 2024
зсу
Мешканець Часового Яру Едуард Горбатенко, який звинувачує ЗСУ у військових злочинах / фото росджерела

Російські пропагандистські джерела опублікували, на яких записані свідчення подружжя з міста Часів Яр. Чоловік та жінка стверджують, що їх нібито залишили напризволяще у місті.

Редакція “Бахмут IN.UA” показала відео з мешканцями Часового Яру волонтеру Євгену Ткачову, який займається евакуацією людей з міста. Волонтер впізнав подружжя і розповів, чи мали вони можливість евакуюватися до України та чи отримували вони допомогу.

Допомога людям у Часовому Яру: свідчення волонтера

Редакція “Бахмут IN.UA” показала відео з подружжям Горбатенків волонтеру з Часового Яру Євгену Ткачову. Він регулярно возив гуманітарну допомогу в місто і особисто евакуйовував людей.

Євген Ткачов впізнав пару. За словами волонтера, вони регулярно отримували гуманітарну допомогу. Це було навіть тоді, коли в район їхнього проживання вже було неможливо заїхати. Тому свідчення про те, що їх “кинули напризволяще” не відповідає дійсності.

“Цих людей я впізнав. Вони постійно приходили отримувати гуманітарну допомогу. Поки ще був проїзд до Жовтневого мікрорайону, гуманітарку видавали у школі №17, туди також і воду возили. У той час я їх майже кожного тижня там зустрічав. Це було десь до травня цього року. А потім, коли в Жовтневий заїхати було неможливо, вони виходили за гуманітаркою в центр міста, до Пункту незламності. Там вже рідше їх бачив”, — зазначив Євген Ткачов.

Також у подружжя Горбатенків була можливість комфортно і безоплатно евакуюватися в більш безпечні регіони України.

“Звісно всім мешканцям Часового Яру разів безліч разів пропонували евакуюватися і волонтери, і військова адміністрація. Коли проїзд до 17-ї школи був вільний і не під прицілами дронів, то там і об’яви про евакуацію розвішували, і запис на евакуацію проходив прямо в пункті видачі гуманітарної допомоги. Всі, хто хотів, залишали свою адресу чи номер телефону, з ними зв’язувалися або приїжджали і забирали. Тому ці люди, звісно, були повністю поінформовані про можливості евакуації. До травня їх точно можна було забрати з комфортом зі всіма необхідними речами навіть з-під двору. Ще й влітку інколи можна було заїхати в той район, але це вже був великий ризик. А потім вони так само могли весь цей час прийти до Пункту незламності, звідки продовжувалася евакуація”, — розповів Євген Ткачов.

Звинувачення ЗСУ

Едуард та Наталія Горбатенко родом з міста Часів Яр. За даними росджерел, вони вирішили евакуюватися на окуповані території наприкінці жовтня. Історію “евакуації” подружжя росіяни використали як інструмент пропаганди.

В інтерв’ю пропагандистам чоловік із жінкою розповіли, що їх, нібито, прицільно атакували ЗСУ. В розмові з окупантами Едуард Горбатенко розповів, він разом із жінкою і сусідами намагалися самотужки вийти на території, які контролюються росією. На шляху до російських позицій їх, нібито, прицільно атакували десятки дронів ЗСУ. А росіяни, яких вихваляють “евакуйовані”, скидали їм із дронів ліки. Подружня пара розповіла, що вони врятувалися від дронів втечею. А їхні супутники, ймовірно, загинули. Однак, перевірити цю інформацію наразі неможливо.

Додамо, що росіяни не вперше спотворюють інформацію про становище людей, які попри заклики української влади евакуюватися, залишаються жити на лінії фронту. Окупанти виставляють українську армію злочинцями, які нібито не дають людям евакуюватися. Однак є підтвердження, що військові ЗСУ навпаки сприяють евакуації людей.

Водночас відомі непоодинокі випадки, коли армія рф розстрілює цивільних. Зокрема, це відбулось у місті Селидове, тут росіяни вбили цивільних людей, які були в автівці, про це повідомляє офіс Генпрокурора.

Свідчення “евакуйованих” з Часового Яру / скриншот із росджерела

У відео подружжя з Часів Яру підігрувало російській пропаганді, пара висловила подяку окупантам за те, що ті їх “нагодували, дали води та обробили рани”.

Наразі, як повідомляють росджерела, подружжя перебуває на окупованій частині Луганщини. Нагадаємо, що росіяни частково окупували Часів Яр, евакуація з міста тривала й триває досі, попри те, що заїхати за людьми волонтерам та міській владі стає все небезпечніше.

Наталія Горбатенко / скриншот із росджерел

Часів Яр: контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Таксист зі Слов’янська організував схему для вивозу чоловіків

Семаковська Тетяна 15:38, 5 Листопада 2024
Хабар, який отримав організатор схеми / фото Донецька обласна прокуратура

17 700 доларів США (понад 734 тисячі гривень), саме стільки брав таксист зі Слов’янська за нелегальний виїзд за кордон для чоловіків призовного віку.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Виїзд за кордон для чоловіків: яку схему організував житель Донеччини

У вересні 2024 року таксист з міста Слов’янськ організував схему із виїздом за кордон для чоловіків призовного віку, громадян мали доставляти до країн ЄС. “Клієнтом” фігуранта став його знайомий, якому таксист запропонував виїзд за кордон за 5 000 доларів (орієнтовно 207 тисяч гривень).

За ці кошти, чоловік мав потрапити у Вінницю, а згодом переплисти річку. Через деякий час таксист відкоригував схему. Вартість змінилась до 15 500 доларів США (643 тисячі гривень) для охочих виїхати.

“Однак, врахувавши погодні умови, організатор змінив маршрут: тепер він планував доставити клієнта до Одеси, а звідти – до Молдови”, — повідомляють у Нацполіції.

У жовтні організатор отримав кошти і взяв з клієнта ще 2 200 доларів США (91 тисяча гривень) за перевезення по Україні й пальне. Наразі чоловіка затримали, правопорушнику загрожує до 9 років позбавлення волі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Костянтинівці розгорнули Пункти незламності

Валентина Твердохліб 15:00, 5 Листопада 2024
Пункти незламності у Дії
Пункт незламності / фото Офіс Президента

З настанням холодної пори року в Костянтинівській громаді Донеччини розгорнули Пункти Незламності. Людей тут приймають цілодобово, в тому числі і під час комендантської години.

Про це повідомляє Костянтинівська МВА.

Костянтинівка, Пункти незламності

На сьогодні в Костянтинівській громаді працюють 11 Пунктів незламності. З них шість у самій Костянтинівці і ще 5 — у старостинських округах.

Пункти незламності вже готові приймати мешканців громади. В деяких з них можна знаходитися цілодобово, в тому числі під час комендантської години. Однак, прийти в пункт треба до початку комендантської години і перебувати там до її завершення.

У Пунктах незламності доступні:

  • гарячий чай і кава;
  • світло;
  • тепло;
  • санвузли;
  • місця для відпочинку;
  • місця для підзарядки гаджетів;
  • доступ до Інтернету.

Адреси Пунктів незламності не публікують у відкритому доступі, зважаючи на безпекову ситуацію. Впізнати пункт можна за жовтою наліпкою.

Нагадаємо, що з 7 жовтня в Костянтинівській громаді діє довга комендантська година. Вона триває з 15:00 до 11:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Таксист зі Слов’янська організував схему для вивозу чоловіків

17 700 доларів США (понад 734 тисячі гривень), саме стільки брав таксист зі Слов’янська за нелегальний виїзд за кордон для чоловіків призовного віку. Про це […]

Пункти незламності у Дії

У Костянтинівці розгорнули Пункти незламності

З настанням холодної пори року в Костянтинівській громаді Донеччини розгорнули Пункти Незламності. Людей тут приймають цілодобово, в тому числі і під час комендантської години. Про […]

Місто “Щедрика”: як живе прифронтовий історичний музей в Покровську

Покровськ — місто на Донеччині, де композитор Микола Леонтович провів 4 роки та де написав українську колядку “Щедрик” (адаптована англійською як Carol of the Bells), […]

Допомога, соціальні виплати

Виплати ВПО продовжили до лютого 2025 року: хто отримуватиме допомогу

У листопаді 2024 року продовжили виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки. Допомогу надаватимуть до лютого 2025 року. При цьому повторно подавати заяви на […]

дітей

Росіяни вивозять дітей з нещодавно окупованих населених пунктів Покровського району

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. У жовтні-листопаді вони вивозили людей з нещодавно окупованих населених пунктів Покровського району. Про це повідомляють […]