Росіяни б’ють КАБами по Часів Яру, у Торецьку міські бої : як виглядає карта

Семаковська Тетяна 09:35, 10 Жовтня 2024
Військові 32 ОМБр на Торецькому напрямку / фото 32 ОМБр

Російські війська продовжували наступальні операції в районі Часів Яру 7, 8 і 9 жовтня, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не зафіксовано. Водночас на росджерелах публікують повідомлення про те, що росіяни нібито просунулися далі в межах мікрорайону Жовтневий у самому Часів Яру, наразі підтверджень цьому немає.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Часів Яр на карті бойових дій

Часів Яр на карті бойових дій / скриншот Deep State

Російські війська продовжували атаки на північ від Часів Яру біля Міньківки та Калинівки, тривали штурми у самому Часів Яру, біля Ступочок, Білої Гори та в напрямку Олександро-Шультного 7, 8 та 9 жовтня.

За повідомленнями, біля Часів Яру діють оператори безпілотників російського добровольчого загону “Буревісник”, це добровольчий корпус росії. За даними Генштабу, зафіксували шість спроб росіян просунутись уперед. Щоб просунутися, росіяни задіюють авіацію – б’ють КАБами у районі Часового Яру.

Торецьк на карті бойових дій

Торецьк, у ворога є просування по вулиці Героїв Праці / скриншот

За підтримки бомбардувальної авіації ворог дев’ять разів намагався просунутися вперед у районах Торецька, Неліпівки, Щербинівки та Диліївки на Торецькому напрямку.

За минулі дні російські війська просунулися вперед на півдні Торецька на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі 7, 8 і 9 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 жовтня, вказують на те, що окупанти нещодавно просунулися вздовж вулиці Героїв Праці на сході Торецька та вздовж вулиць Перемоги і Конституції на півдні Торецька.

Росіяни наступають невеликими групами по три-п’ять осіб, час від часу використовують бронетехніку під час штурмів під Торецьком і зосереджені на просуванні в місто з боку Неліпівки. Карта бойових дій за останні дні тут мала кілька змін, бої тривають.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ветеран із Бахмута, який повертає інших до життя: історія Даниїла Ходикіна. Відеорепортаж

Семаковська Тетяна 18:30, 23 Травня 2025

Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після поранення присвятив себе допомозі іншим — військовим і цивільним з ампутаціями.

Даниїл розповідає про реалії життя після війни, бар’єри в міському середовищі, важливість щирості в комунікації з ветеранами та про пам’ять, яка живе разом із ним — про Бахмут, про втрати і про тишу, яка тепер має зовсім інший сенс.

Дивіться повний відеосюжет про Даниїла на каналі “Донеччина в евакуації”

https://youtu.be/pPzf2V2Lfbk?si=qgCYloBfQbzvmRdE

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін полоненими 390 на 390: Україна повернула 270 військових і 120 цивільних

Семаковська Тетяна 18:20, 23 Травня 2025
Українці повернулися з полону, обмін 23 травня / фото Володимир Зеленський

23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між Україною та росією в Стамбулі. Загалом додому повинні повернутися 1000 українських полонених. Наступні обміни чекаємо у суботу та неділю.

Про перший обмін полоненими 23 травня 2025 року повідомив Володимир Зеленський.

Обмін полоненими 23 травня

“Повертаємо наших людей додому. Реалізовано першу частину домовленості про обмін 1000 на 1000. Сьогодні — 390 людей. Субота й неділя — очікуємо продовження обміну”, — зазначив глава держави.

За словами президента, це лише початок великої роботи:

“Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, кожну людину. Дякую всім, хто працює 24/7 для того, щоб українці й українки повертались додому”, — додав він.

Кого звільнили з полону 23 травня 2025

У межах обміну Україна повернула 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в рф. ДПСУ повідомляє, що серед звільнених – семеро прикордонників, які потрапили в полон на Донеччині та Луганщині. Один з них перебував у неволі з 2022 року, решта – з 2023-го.

У Координаційному штабі додали, що звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.

Серед визволених сьогодні – 3 жінки та 387 чоловіків. Обмін відбувся за координації Офісу Президента, ГУР МО, СБУ, Міністерства оборони, Мінреінтеграції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ветеран із Бахмута, який повертає інших до життя: історія Даниїла Ходикіна. Відеорепортаж

Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після […]

Обмін полоненими 390 на 390: Україна повернула 270 військових і 120 цивільних

23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між […]

Презентували книгу про український театр у Бахмуті: історія сцени крізь війну і час

23 травня серед освітян відбулася презентація книги Володимира Суткового “І був театр”, яку автор присвятив зародженню й становленню театрального мистецтва в Бахмутському регіоні, а також […]

ЗСУ знищили командний пункт РФ у Бахмуті — удар по 3-му армійському корпусу

Збройні Сили України знищили передовий командний пункт армії рф у Бахмуті, удар завдали по 3-му армійському корпусу. Про це повідомив Генштаб. Удар по рф в […]

Росіяни розстріляли двох українських полонених біля Удачного

Росіяни розстріляли двох українських військовополонених на Покровському напрямку, біля селища Удачного. Прокуратура відкрила кримінальне провадження. Про це повідомляють у пресслужбі Донецької прокуратури. Розстріл полонених біля […]