Росіяни б’ють КАБами по Часів Яру, у Торецьку міські бої : як виглядає карта

Семаковська Тетяна 09:35, 10 Жовтня 2024
Військові 32 ОМБр на Торецькому напрямку / фото 32 ОМБр

Російські війська продовжували наступальні операції в районі Часів Яру 7, 8 і 9 жовтня, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не зафіксовано. Водночас на росджерелах публікують повідомлення про те, що росіяни нібито просунулися далі в межах мікрорайону Жовтневий у самому Часів Яру, наразі підтверджень цьому немає.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Часів Яр на карті бойових дій

Часів Яр на карті бойових дій / скриншот Deep State

Російські війська продовжували атаки на північ від Часів Яру біля Міньківки та Калинівки, тривали штурми у самому Часів Яру, біля Ступочок, Білої Гори та в напрямку Олександро-Шультного 7, 8 та 9 жовтня.

За повідомленнями, біля Часів Яру діють оператори безпілотників російського добровольчого загону “Буревісник”, це добровольчий корпус росії. За даними Генштабу, зафіксували шість спроб росіян просунутись уперед. Щоб просунутися, росіяни задіюють авіацію – б’ють КАБами у районі Часового Яру.

Торецьк на карті бойових дій

Торецьк, у ворога є просування по вулиці Героїв Праці / скриншот

За підтримки бомбардувальної авіації ворог дев’ять разів намагався просунутися вперед у районах Торецька, Неліпівки, Щербинівки та Диліївки на Торецькому напрямку.

За минулі дні російські війська просунулися вперед на півдні Торецька на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі 7, 8 і 9 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 жовтня, вказують на те, що окупанти нещодавно просунулися вздовж вулиці Героїв Праці на сході Торецька та вздовж вулиць Перемоги і Конституції на півдні Торецька.

Росіяни наступають невеликими групами по три-п’ять осіб, час від часу використовують бронетехніку під час штурмів під Торецьком і зосереджені на просуванні в місто з боку Неліпівки. Карта бойових дій за останні дні тут мала кілька змін, бої тривають.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Семаковська Тетяна 11:15, 18 Жовтня 2024
Cтарі фотографії з Бахмута / скриншот з росмі

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться обраними кадрами.

Бахмут, старі фотографії містян

За словами російського оператора, він та його команда пройшлися по зруйнованним квартирам бахмутян, де їм вдалося знайти їх фотографії. На них зображене життя одразу декількох поколінь містян.

Гуляння на одній з фотографій / скриншот з росмі
Щасливе сімейне життя минулих поколінь бахмутян / скриншот з росмі
Одразу декілька поколінь жителів Бахмута на одному кадрі / скриншот з росмі
Святкова атмосфера / скриншот з росмі
Шкількі роки бахмутянок / скриншот з росмі
Дитинство на старих фотографіяї / скриншот з росмі

Битва за Бахмут

Офіційно битва за місто почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста.

У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це остаточним “звільненням Бахмута”.

Наразі місто майже на 100% зруйноване. Однак, навіть так, ймовірно, в ньому проживає цивільний.

Читайте також:

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Валентина Твердохліб 10:25, 18 Жовтня 2024
Часів Яр з висоти / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося.

Яка ситуація в місті станом на 18 жовтня, редакції “Бахмут IN.UA” розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: наступ росіян

Довгий час російські окупанти безуспішно намагалися прорвати лінію оборони, яка проходить каналом “Сіверський Донець — Донбас”. Російська піхота безперервно проводила штурми і намагалася прорватися вглиб міста.

Вчора, 17 жовтня, стало відомо, що невеликій групі росіян вдалося перейти канал “Сіверський Донець — Донбас”. На це вплинули погані погодні умови і сильний туман, якими скористався ворог. Через те, що ЗСУ не змогли піднти в небо дрони, група з чотирьох окупантів перейшла канал і зайшла у приватний сектор, де переміщалась по будинках та підвалах.

Сьогодні інформацію про просування росіян у Часовому Яру підтвердили аналітики DeepState. Як видно на мапі, окупанти просуваються в бік району Жовтневий.

Мапа DeepState на 17 жовтня / скриншот
Мапа DeepState на 18 жовтня / скриншот

Часів Яр: ситуація в місті

За словами начальника Часовоярської міської військової адміністрації, ситуація в місті наразі складна. По місту сильно б’є ворог.

“Ситуація стабільно важка. Інтенсивність обстрілів не вщухає, а фактично тільки наростає. Летить, як і було, все підряд: починаючи з авіаційних засобів ураження і до мінометів меншого калібру”, — повідомив Сергій Чаус.

На сьогодні в Часовому Яру лишаються близько 400 місцевих жителів. Через загострення ситуації можливість надавати їм допомогу стає все меншою. Однак, місцева влада робить усе можливе, щоб евакуювати бажаючих та привезти людям гуманітарну допомогу.

“Волонтери фактично вже не їдуть у місто. Тому що це дуже складно і дуже небезпечно. Евакуація триває, над цим питанням ми працюємо і намагаємося допомагати людям, які хочуть виїхати. Гуманітарну допомогу намагаємося завозити, але це реально дуже і дуже складно. Тому що шляхи під’їзду до міста постійно під обстрілами, і це робити надто небезпечно. Але попри це намагаємося далі допомагати людям. Робитимемо це поки дозволятиме ситуація”, — каже Сергій Чаус.

Разом із цим людей, що лишаються в Часовому Яру закликають якнайшвидше евакуюватися. Ситуація може погіршитися в будь-яку хвилину, і наразі вона непередбачувана. Тому поки є можливість виїхати з Часового Яру, евакуація продовжуватиметься.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках. […]

часів яр

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося. […]

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми […]

10:05, 18.10.2024 Скопіч Дмитро
Хеловін історія святкування

Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні. Бахмутський історик Микита Безмен розповів, […]

шкіл

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у […]