Росіяни опублікували кадри народного дому в Бахмуті

Семаковська Тетяна 11:30, 22 Лютого 2024
Бахмут до приходу росіян / фото з відкритих джерел

Російські окупанти опублікували відео з Бахмута, у ньому можна побачити частини знайомих вулиць, а також Бахмутський міський народний дім.

Редакція зібрала нові фото Бахмута.

Бахмутський Народний дім

З весни 2023 року місто Бахмут перебуває під російським контролем, окупанти не можуть тут до кінця закріпитися, але ведуть активні штурми, руйнуючи те, що ще залишилося від міста.

На одному із відеороликів росіяни зазняли вигляд міського Народного дому, який був розташований неподалік від Алеї Троянд. Рік та дата зйомки невідомі, ймовірно, що це кінець 2023 та початок 2024 року. Будівля Народного дому була зведена 1950-х роках, у якості палацу культури заводу “Цветмет”.

Бахмутський Народний дім / скриншот з росджерел

Чітко побачити стан Народному дому не вдається, але, як бачимо на фото, тут збереглися колони та навіть зовнішнє оздоблення фасаду. Втім задня частина споруди точно зруйнована, це було помітно на кадрах за листопад 2023 року.

Народний дім Бахмут
Вигляд Народному дому, листопад 2023 рік / росджерела

Навколо будівлі — тотальна руїна. Нагадаємо, що на початку повномасштабного вторгнення Народний дім в Бахмуті став великим гуманітарним центром, тут плели маскувальні сітки та видавали хліб мешканцям міста. Про роботу волонтером згадує Микола Єрьомка, художник з Донеччини, який вимушено переїхав до Бахмута в 2016 році.

“До останнього ми працювали на роздачі хліба. Там же гуманітарну допомогу видавали в Народному Домі, там залишалося три людини на видачі. Власне, працював я, костюмер Тетяна Миколаївна й Козак Наталія Вікторівна, вона ще там залишається. Поки не перестали підвозити хліб, ми працювали, тепер наша місія гуманітарна закінчилася там”, — каже пан Микола.

Народний дім Бахмут
Ось так виглядає дорога навпроти Народному дому / скриншот з росджерел

Нижче можна побачити фото Народного дому в Бахмуті до приходу росіян. Навесні 2023 року споруду зруйнували, у мережі в цей час опублікували відео, у якому, як стверджувалося були начебто бійці 77-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ, які відходили від Народного дому. Військові повідомили про “підрив будинку”, втім немає підтверджених даних, що це дії української сторони.

Вся інфраструктура Бахмута була зруйнована лише через одну причину — російське вторгнення на територію України.

Народний дім в Бахмуті до приходу росіян / скриншот
Народний дім в Бахмуті до приходу росіян / фото з відкритих джерел

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 17 Квітня 2024
“Пряма лінія” для бахмутян / фото ілюстративне

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

“Пряма лінія” для бахмутян

Спеціальна “Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 18 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.

Бахмутська міська рада в Telegram

На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Семаковська Тетяна 13:45, 17 Квітня 2024
Виплати жертвам СНПК / фото Дмитро Лубинець

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі українки та українці могли отримати компенсацію у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень).

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець в Telegram.

Компенсація жертвам сексуального насилля

За словами омбудсмана, виплата компенсацій буде здійснюватися у межах спеціального пілотного проєкту Global Survivors Fund щодо репарацій жертвам СНПК (сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом) в Україні. Перед виплатою Фонд планує зібрати дані від постраждалих, верифікувати їх свідчення та встановити, чи відповідають ці випадки критеріям СНПК. При цьому представники організації гарантують конфіденційність будь-якої отриманої інформації.

Лубінець додав, що виплати у розмірі 3000 євро (126 тисяч гривень) отримають 500 постраждалих українців.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини також заявив, що будь-який прояв СНПК зі сторони російських окупантів — це психологічна зброя проти мирного населення, яка використовується для приниження та тортур українського народу. Через це СНПК може кваліфікуватися не лише як воєнні злочини або грубе порушення прав людини, але і як частина умисного геноциду цілого народу.

Куди звертатися

Для того, щоб стати учасником компенсаційної програми, потрібно звернутися в Офіс Омбудсмана для фіксації факту злочину та передачі необхідних даних у Global Survivors Fund. Це можна зробити за посиланням.

Кількість воєнних злочинів РФ

Станом на кінець 2024 року, українські правоохоронці зареєстрували понад 111 990 випадків воєнних злочинів зі сторони росіян. На жаль, як зазначив Генеральний прокурор Андрій Костін, ця цифра не є повною, адже вона постійно зростає. До того ж існує велика кількість незареєстрованих злочинів. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: номер

Вже завтра, 18 квітня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями Бахмутської міської територіальної громади. Під час заходу бахмутяни зможуть зателефонувати заступнику міського голови […]

14:35, 17.04.2024 Скопіч Дмитро

Українцям, які стали жертвами сексуального насилля окупантів, виплатять компенсацію

Міжнародний фонд Global Survivors Fund почав збір даних від жертв сексуального насильства, пов’язаного з повномасштабною війною росії проти України. Це потрібно для того, щоб постраждалі […]

Мультишеринг в Дії

Мультишеринг документів в Дії: що це і як спростить документообіг

Сервіс Дія від Міністерства цифрової трансформації разом з Національним банком працюють над запуском поширення особистих документів, що значно спростить документообіг. Відтак можна буде уникнути зайвих […]

Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник
Виплати ЮНІСЕФ

Допомога ЮНІСЕФ для родин з дітьми до 18 років: як отримати

Малозабезпечені родини з дітьми до 18 років можуть претендувати на допомогу від ЮНІСЕФ. Наразі йдеться про соціальну, психологічну та гуманітарну допомогу. Подати заяву на грошову […]