Росіяни хочуть досягти перемоги на полі бою до 2026 року: що відомо про плани рф

Семаковська Тетяна 08:39, 16 Вересня 2024
Лінія фронту в Україні / фото Deep State

Росія прагне досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року, перш ніж її середньо- та довгострокові економічні обмеження та обмеження у формуванні збройних сил почнуть суттєво знижувати її здатність підтримувати наступ в Україні.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Буданов: заява про закінчення війни

Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов заявив 15 вересня на 20-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві, що Кремль вважає 2025 рік вирішальним, оскільки нездатність забезпечити перемогу в Україні до початку 2026 року підірве прагнення росії залишатися світовою наддержавою протягом наступних 30 років.

Буданов зазначив, що росія очікує погіршення економічної та соціально-політичної ситуації до середини 2025 року, поряд зі збільшенням труднощів з набором військовослужбовців. Буданов заявив, що російська армія відчуває нестачу кадрів і зменшення кількості нових добровольців, які підписують контракти.

Курська операція деморалізувала росіян

Буданов також заявив, що українське вторгнення в Курську область у поєднанні з постійними українськими ударами по російських територіях деморалізувало російських громадян і підірвало уявлення громадськості про російську непереможність.

Буданов оцінив, що наростаючі проблеми змусять президента росії прийняти критично важливе рішення:

  • запустити ще одну ризиковану і суперечливу мобілізацію;
  • знизити інтенсивність бойових дій в Україні.

Оцінка Буданова неявно припускає, що західні держави підтримуватимуть підтримку України на нинішньому рівні протягом наступних одного-двох років. Залишається незрозумілим, що путін може зробити в період до 2026 року, і наскільки ефективними будуть його зусилля, спрямовані на нівелювання наслідків війни росії в Україні, в тому числі за допомогою іноземних партнерів, таких як:

  • Іран;
  • Північна Корея;
  • Китайська Народна Республіка.

Мобілізація у росії

За оцінками ISW, путін, як і раніше, не бажає оголошувати чергову часткову мобілізацію через побоювання внутрішнього невдоволення. Він продовжуватиме давати вказівки Міністерству оборони (МО) продовжувати мобілізаційні заходи доти, доки вони не почнуть значно відставати від оперативних потреб в Україні.

Путін зберігає можливість оголосити чергову хвилю мобілізації, як він це зробив восени 2022 року, незважаючи на своє бажання уникнути необхідності робити це. Кремль також не бажає змиритися зі зниженням інтенсивності бойових дій російських військ, оскільки вважає збереження ініціативи на всьому театрі бойових дій стратегічним імперативом. Залишається незрозумілим, чи відповість путін на це новим раундом мобілізації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російський наступ на Донеччині: як виглядає карта бойових дій у серпні 2024

Семаковська Тетяна 16:00, 9 Серпня 2024
Карта бойовихдій на Донеччині / фото Deep State

Повномасштабна війна в Україні триває, росія наступає на сході та півдні України. Тривають важкі бої за Часів Яр, Торецьк, Нью-Йорк. Росіяни хочуть окупувати ці населені пункти, прориваються у бік Покровська та Костянтинівки. Як зараз виглядає карта бойових дій на Донеччині?

Ситуація у Часовому Яру

Сили Оборони зараз стримують російську армію у Часів Ярі, лінія зіткнення проходить по каналу. Сіверський Донецьк-Донбас.

Часів Яр / карта бойових дій Deep State

Наші війська відійшли з району каналу, росіяни повністю зруйнували цей мікрорайон, вони тиснуть на місто з боку Іванівського та Калинівки, пробують прориватися до району Жовтневий. Поки ці спроби не мали тактичних досягнень, ситуація у Часів Ярі важка. 225 та 24 бригади стримують наступ росіян, але ворог підкидає резерви.

Часів Яр, рух росіян до міста / фото Deep State

“Мікрорайон Канал росіяни повністю знищили КАБами та Солнцепеками, просто багатоповерхівки
складувалися від вибухів, потім вже не було за що триматися, не було де закріпитися.
Тому ухвалили рішення йти за Канал на другу лінію оборони і тримати оборону там
“, — каже військовий 225 ОШБ.

Нью-Йорк на Донеччині

Нью-Йорк / фото Deep State

Карта бойових дій сьогодні 2024 року захопила у свої райони й донецький Нью-Йорк. Днями росіяни вивісили у населеному пункті свій прапор на даху 38 школи та заявили про повне захоплення Нью-Йорка. Втім зараз місто є у напівоточенні, але не окуповане. Російський прапор вже замінили на український, наші бійці відновили положення.

Нью-Йорк / фото Deep State

Росіяни регулярно обстрілюють населений пункт, тут все ще залишаються люди. Оборона Нью-Йорка триває.

Торецьк, сьогодні

Торецьк / фото Deep State

Торецьк, бойові дії сьогодні з боку росіян спрямовані на прорив до міста. З населеного пункту евакуюють людей. Росіяни, захопивши Північне та частину Залізного використовують людей звідти для російської пропаганди.

5 серпня було зафіксовано прорив у двох місцях, де ворог наблизився на кілька сотень метрів до міста. Українські штурмові групи провели контратаки, зачистивши захоплені позиції та відкинувши противника.

Костянтинівка, бойові дії

Костянтинівка / фото Deep State

Костянтинівка на карті бойових дій перебуває під постійними ударами росіян. Росіяни прагнуть вийти до траси Т-0524 Вугледар-Костянтинівка та перерізати. Це їх головна мета на цій ділянці фронту. У кінці липня 2024 року ворог задіяв техніку та спробував прорватися у бік міста, але штурм відбили.

Ворог хоче перерізати трасу, яка веде до Костянтинівки / фото Deep State

Російський воєнкор нещодавно припустив, що війська рф активізують операції на південь від Костянтинівки та змусять українські війська відступити з позицій у Вугледарі та навколо нього. Однак армія рф не досягне оперативно значущих успіхів на цій ділянці фронту в найближчій перспективі.

Навіть, якщо вони зможуть просунутися та змусять українські війська відступити з прилеглих позицій, то ця територія не має оперативно значущих об’єктів. Вона складається здебільшого з полів, ізольованих невеликих поселень, а також не має значних тактичних висот поблизу.

Покровськ, бойові дії

Покровськ / фото Deep State

Росіяни активно наступають на схід від Покровська, за останніми аналізами Інституту вивчення війни тут є ймовірність тактичного оточення наших військ біля дороги Т-0511. Бої тривають у численних населених пунктах навколо Покровська, зокрема в районі Калинового, Воздвиженки, Новоолександрівки, Свиридонівки, Іванівки, Желанного, Яснобродівки та Карлівки. 

Тактичне оточення дороги було одною з цілей росіян, аби укріпити своє положення. Ще у травні 2024 року Олександр Сирський, Головнокомандувач військ ЗСУ заявив, що росіяни хочуть прорвати оборону та вийти до Покровська. Тут щодня Сили Оборони відбивають десятки атак.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загарбники

Росіяни проводять штурми, щоб вийти до Курахового: ситуація на 9 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 172 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]

журналістики

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території. Про це […]

школах

Нова шкільна програма “Захист України”: чи працює вона в бахмутських школах

З 1 вересня 2024 року в українських школах запровадили оновлену шкільну програму “Захист України”. Вона призначена для учнів 10-11 класів і має на меті дати […]

Жінки чи чоловіки: хто переважає у керівництві Бахмутською міськрадою (Аналіз)

Редакція проаналізувала склад управлінь міськради міста Бахмут, комунальних підприємств та саму міськраду на дотримання щодо представленості чоловіків та жінок. Ділимося результатами з вами та пояснюємо, […]

виставка

“Безстидниці”: мисткиня з Бахмута анонсувала виставку в Києві

Мисткиня з Бахмута Машика Вишедська відкриє в Києві персональну виставку “Безстидниці”. На ній будуть представлені близько 300 робіт. Про це редакції “Бахмут IN.UA” повідомила Машика […]