У Маріуполі росіяни демонтують “Будинок зв’язку” з унікальною мозаїкою

Микола Ситник 11:55, 11 Лютого 2024
Маріуполь в окупації
Окупанти зносять “Будинок зв’язку” / фото Маріупольська міськрада

Окупанти почали демонтаж “Будинку зв’язку” у тимчасово окупованому Маріуполі. На стінах будівлі зображена знаменита мозаїка художника Віктора Арнаутова “Підкорювачі космосу”.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Мозаїки в Маріуполі

Першою мозаїкою міста є панно “Першокласники”. Місцеві художники Валентин Константинов та Лель Кузьминков створили його в 1963 році на фасаді школи № 34.

У 1964 році в Маріуполі з’явилось монументальне панно на “Будинку зв’язку”, яке стало другою мозаїкою в місті. “Підкорювачі космосу” створив художник-монументаліст Віктор Арнаутов. Мозаїка розташована в центрі міста. На ній зображені науковці, які готуються до запуску ракети. Ще до війни була втрачена верхня частина витвору мистецтва монументалізму, проте мозаїка перебувала в доброму стані. Її площа становить близько сотні квадратних метрів.

"Підкорювачі космосу"
Мозаїка Віктора Арнаутова “Підкорювачі космосу” / фото Маріупольська міськрада

Хто такий Віктор Арнаутов?

Художник народився поблизу Маріуполя у 1896 році. Після революції 1917-1921 років він емігрував до Китаю, а пізніше переїхав до США. Там митець створив панно для метро та будівлі Всесвітньої бібліотеки в Сан-Франциско. Неймовірна техніка створення полягала в тому, що художник наносив фарби ще сиру поштукатурену поверхню стіни, яка висихала разом із зображенням. 

Віктор Арнаутов також викладав у Стенфорді та був учнем відомого мексиканського монументаліста Дієго Рівери. Рівера та Арнаутов стали спільними авторами серії фресок, створених у Національному палаці в Мехіко та Палаці Кортеса у місті Куернавака.

У 1963 році Віктор Арнаутов повернувся до Маріуполя. Після цього він працював над створенням мозаїк вже у рідному місті.

Росіяни знищують культурні пам’ятники на Донеччині

Під час окупації російські війська знищили унікальні мозаїки Маріуполя. Так, у залі очікування залізничного вокзалу зруйноване монументальне панно “Металурги”, створене в 1973 році. Міська рада раніше повідомляла, що можливо також була знищена мозаїка “Туризм та відпочинок” Віктора Пономарьова. Ця мозаїка з 1978 року була окрасою готелю “Турист”. Крім того, під час російських обстрілів міста, були втрачені видатні твори мисткині Алли Горської “Дерево життя” та “Боривітер”.

“Для росіян та колаборантів не має жодної цінності в історії та культурі нашого рідного міста. Вони знищили музеї, мозаїки, історичні будівлі. Усе, що ми бережно цінували та зберігали”, — прокоментували у міській раді Маріуполя.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Травня 2024
Мама з малюком / фото ілюстративне

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, то протягом 30 календарних днів від дня народження дитини, батьки можуть подати заяву до ЦНАПу, аби отримати допомогу.

Де отримати пакунок малюка пояснюють на Урядовому порталі.

Допомога на дитину

У 2024 році кожна сім’я, яка має новонародженого малюка, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді “пакунка малюка”. Загальна вартість такої допомоги на дитину складає 7 689 гривень, але якщо батьки вирішать самостійно закупляти речі, то це вийде дорожче. Тому більшість новоспечених татусів та мам обирають саме бебі-бокс.

Що входить у пакунок малюка

У пакунок малюка входить 90 якісних засобів та виробів:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Усі засоби та вироби перевірені й сертифіковані.

У 2023 році послугою скористалися майже 31,9 тисячі сімей. Найбільше комплектів малюка забирали у:

  • Дніпропетровській;
  • Одеській,
  • Вінницькій,
  • Житомирській;
  • Київській областях.

Хто може отримати пакунок малюка

Бебі бокс отримати
Опікуни чи прийомні батьки теж можуть отримати пакунок малюка / фото з відкритих джерел

Більшість батьків отримують такі бебі-бокси прямо в пологових будинках.

  • біологічні батьки новонародженої дитини;
  • усиновлювачі;
  • опікуни;
  • прийомні батьки;
  • батьки-вихователі;
  • патронатні вихователі.

Зверніть увагу, що пакунок доступний у пологовому будинку одразу після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-боксів, то протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи ЦНАПу за місцем проживання.

Чи можна отримати пакунок малюка, якщо дитина народжена не в пологовому

Якщо з певних обставин дитина була народжена не в пологовому будинку, то потрібно подати заяву про надання пакунка малюка, свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини.

Такий документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, або медична консультативна комісія. З цими документами вам нададуть бебі-бокс.

Чи можна отримати гроші замість “Пакунка малюка”

В Україні можна отримати грошову компенсацію замість “пакунка маляюка”. Вона становить 7 689 гривень.

Як оформити грошову компенсацію

Отримати грошову компенсацію за бебі-бокс можна:

  • через особисте звернення до управління соціального захисту або ЦНАПу за місцем проживання/перебування;
  • надіславши заяву з необхідними документами поштою до управління соціального захисту райдержадміністрації;
  • скориставшись послугою єМалятко на порталі Дія.

З документів знадобляться:

  • заява за зразком, який вам нададуть;
  • відомості щодо свідоцтва про народження дитини або його копія;
  • копія посвідки на постійне або тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства);
  • копія рішення про встановлення опіки (У разі здійснення опіки над дитиною);
  • код платника податків;
  • копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу або до прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
  • довідка з пологового, що не отримували “Пакунок малюка”;
  • особовий банківський рахунок зі спеціальним режимом використання.

Зазначимо, що подати заявку для отримання компенсації потрібно не пізніше, ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 19 Травня 2024
Реєстрація на онлайн-захід / фото з відкритих джерел

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. Кількість місць обмежена.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Відбудова Бахмута

“Сталева мрія Бахмута” — масштабний проєкт післявоєнної відбудови району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. За попередньою оцінкою, план передбачає, що на території вже відбудованого району будуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Сама презентація проєкту відбудеться 28 травня 2024 року о 13:00 у Кам’янець-Подільську. Щоб відвідати захід потрібно пройти реєстрацію за посиланням. Зазначається, що кількість учасників була обмежена з міркувань безпеки.

Відвідати захід можуть:

  • мешканці Бахмутської громади;
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • небайдужі до процесу відбудови Бахмута та ті, хто  цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи по її вдосконаленню.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пакунок малюка 2024

Пакунок малюка 2024: як батькам отримати 7 689 гривень на дитину

Батьки новонародженого малюка можуть отримати бебі-бокс від держави вартістю у 7 689 гривень. Отримати його можна у пологовому будинку, але якщо в медзакладі пакунка немає, […]

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро

Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра. Найближча дата […]

11:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро

Часів Яр та Вовчанськ наступні: ISW назвали міста, які окупантів планують захопити найближчим часом

Російські окупанти планують захопити міста Часів Яр і Вовчанськ. Саме ці населені пункти мають зараз для них найбільше стратегічне значення. Про це йдеться у звіті […]

У Львові будуватимуть доступне житло для ВПО, людей з інвалідністю та учасників реабілітації

У Львові розпочнеться будівництво комплексу соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та тих, хто проходить реабілітацію в медичному центрі “Незламні”. Проєкт передбачає […]

13:00, 18.05.2024 Скопіч Дмитро