У липні-серпні 2024 року відбудуться онлайн-консультації для обговорення законопроєкту “Про засади відновлення України”. Комітет Верховної Ради з питань державної влади та місцевого самоврядування запрошує громадян, експертів та представників різних груп долучитися до формування ефективної політики відновлення країни.
Про це повідомила очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.
Відновлення України
Головна мета заходів – зібрати пропозиції щодо доопрацювання законопроєкту “Про засади відновлення України” та обговорити ширше коло питань, пов’язаних з відбудовою країни.
Консультації пройдуть онлайн на платформі Zoom у три етапи:
До участі запрошуються представники різних груп населення, органів влади, громадських організацій, бізнесу та експертного середовища.
Для участі необхідно зареєструватися за посиланнями, вказаними для кожної сесії. Ті, хто не зможе взяти участь в онлайн-обговореннях, матимуть можливість переглянути записи та надати пропозиції через електронну анкету до 30 серпня 2024 року.
У російських пропагандистських джерелах часто можна почути заяви про відбудову захоплених Бахмута і Соледара. Втім, окупаційна влада не має чіткої риторики, тому ці заяви часто змінюються.
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала, як змінювалася риторика окупаційної влади щодо відновлення Бахмута і Соледара у 2023-2024 роках. Ми проаналізували заяви ватажка “днр” дениса пушиліна.
Перші заяви про відновлення, 2023 рік
Перші заяви про відновлення від окупаційної влади пролунали на початку 2023 року. Ось їх хронологія:
14.01.2023 рік — зустріч з жителями Соледара. Обіцянка швидкого відновлення та соціальних гарантій;
16.01.2023 рік — обіцянки виплат матеріальної допомоги та реєстрації;
02.03.2023 рік — зустріч з жителями Бахмута. Обіцянка відновлення після звільнення.
Зміна риторики, 2023-2024 роки
Майже одразу після захоплення міст окупаційна влада почала перекладати відповідальність за руйнування інфраструктури на Україну, зокрема згадуючи це на “річницю” окупації Соледара.
Серед заяв, у яких є обвинувачення України:
22.01.2023 рік — “Противник, відходячи, збирався знищити соляні копальні — зсередини підривали комунікації, ускладнивши спуск у шахту”.
12.01.2024 рік — “У безсилій злобі ворог не дає розпочати розмінування та відновлення міста, щодня завдаючи хаотичних ударів”.
10.04.2023 рік — “…побачив руйнівні наслідки дій київського режиму. Роботи з відновлення попереду багато, але вже є досвід Маріуполя — впораємося з усім”.
Окупація Бахмута та обіцянки “окупаційної влади”, 2023-2024 роки
Окупаційна влада акцентує на відновленні “історичної справедливості” та відродженні Донбасу після руйнувань, спричинених “українським режимом”. Обіцяється швидке відновлення міст з підтримкою росії, але ці заяви залишаються без реальних дій.
За рік від окупації Соледара та Бахмута не було зроблено жодних реальних кроків щодо відновлення міст. Однак, щонайменше 8 разів згадувалося, що міста будуть відновлені.
Всі ці обіцянки пушилін звів нанівець тим, що звинуватив ЗСУ, заявивши, що вони “не дозволяють розпочати відновлення Артемівська і Соледара” (11.05.2024 рік).
Попри численні заяви російської влади про “відновлення” та “покращення життя” на тимчасово окупованих територіях, реальність зовсім інша. Люди залишаються без належного житла, фінансової допомоги та навіть базових умов для існування. Обіцянки про відбудову стають лише інструментом пропаганди, спрямованим на створення ілюзії турботи.
У той час як мешканці ТОТ стикаються з труднощами навіть у таких простих питаннях, як оформлення документів, російські посадовці, як-от пушилін, переходять від обіцянок “покращення життя” до перекладання відповідальності на Україну. Це яскравий приклад маніпуляцій, де винуватцем усіх негараздів оголошують українську сторону, тоді як сама росія фактично занедбує захоплені території.
13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід “Rebuild Ukraine”, присвячений відбудові України. Саме на цій платформі представили експериментальний проєкт житлового кварталу для ВПО з Бахмута.
Детальніше про проєкт, дізнавайтесь в на нашому каналі “Донеччина в евакуації”.
Бахмут-Гоща: проєкт кварталу для бахмутян
У селищі Гоща, що знаходиться в Рівненській області, планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для жителів Бахмута в розробили в компанії “Метінвест”. Ця ж компанія робила проєкт “Сталева Мрія Бахмут”, це концепт післявоєннної відбудови Бахмута.
Проєкт “Бахмут-Гоща” — це мініатюрна копія міста Бахмут у селищі на Рівненщині, де планують звести чотирьохповерхові та двоповерхові будинки.. Також у кварталі створять освітній комплекс для 400 дітей та навіть амбулаторію.
Якщо у проєкту з’являться донори, то за три роки вдасться створити 35 будинків, освітній та медичний заклади. Загалом же така частина плану дозволить забезпечити житлом понад 3 000 людей.
“Ми шукаємо інвесторів, спонсорів та всі можливі шляхи фінансування. Звісно, що один донор не може фінансувати такий вартісний проєкт. При подаємо пропозиції, надаємо матеріали, в тому числі й у Варшаві ми два дні працювали. Мали перемовини з компаніями, які можуть бути зацікавленими, ми надали всю інформацію та чекаємо відповіді“, — повідомив в коментарі нашому медіа, заступник голови МВА Бахмута Олександр Марченко
Детальніше про те, хто зможе отримати житло та на якому етапі зараз знаходиться проєкт “Бахмут-Гоща”, дізнавайтесь в нашому репортажі за посиланням.
У російських пропагандистських джерелах часто можна почути заяви про відбудову захоплених Бахмута і Соледара. Втім, окупаційна влада не має чіткої риторики, тому ці заяви часто […]
13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід “Rebuild Ukraine”, присвячений відбудові України. Саме на цій платформі представили експериментальний проєкт житлового кварталу для ВПО з […]
Авдіївка до повномасштабного вторнення була великим промисловим містом. Тут працювали металургійні підприємства, також було розвинене виробництво будівельних матеріалів. До війни в Авдіївці проживали понад 30 […]
У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій […]
У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]