Пропагандисти заявили, що почнуть відбудувати Бахмут наступного року

Семаковська Тетяна 16:09, 5 Вересня 2023

Голова так званої “ДНР” Денис Пушилін заявив, що цього року не може почати відбудовувати Бахмут. Він поскаржився, що окупантів у Бахмуті обстрілюють ЗСУ. 

Заяву пропагандиста поширюють російські телеграм-канали.

Пушилін скаржиться на ЗСУ в Бахмуті

За словами очільника невизнаної ДНР про відновлення Бахмута — будуть говрити наступного року. 

В Артемовске противник делает, исходя из своей концепции символизма, сначала они расписывали какая это несокрушимая крепость, и потеряли его, а теперь они будут хаотично его обстреливать, не позволяя там работу гражданским службам, даже по разминированию.

Артемовск поэтому мы откладываем на следующий год, объективно вам говорю, очень много зависит от предварительной проработки, пока она там еще не началась.

Денис Пушлін // колаборант, очільник невизнаної ДНР

Заяви про відбудову Бахмута звучать від пропагандистів вже не вперше. Фото: з відкритих джерел

Нагадаємо, що пропагандисти вже раніше говорили про відбудову зруйнованого росіянами Бахмута. Зокрема, Денис Пушилін заявляв про це у квітні 2023 року. Однак, зараз риторика змінилася й окупанти почали скаржитися на ЗСУ в місті, які звільняють Бахмутський напрямок.

Що передувало?

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни зруйнували та пошкодили на території Бахмутської міської територіальної громади 5607 житлових будинків. Практично повністю знищили місто, вчинивши урбіцид.

Через російське вторгнення в Бахмуті люди жили без води, тепла та газу, волонтери змушені були самостійно бурлити свердловину, щоб бахмутяни мали питну й технічну воду.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Роботи надсилали навіть з-за кордону”: виставка з малюнками бахмутян мандрує Україною

Валентина Твердохліб 17:00, 16 Січня 2026
виставка
Виставка “Різдво єднає” / фото Бахмутська міськрада

Школа мистецтв Бахмутської громади долучилась до культурного проєкту “Різдво єднає”. Його спільно реалізують школи мистецтв Володимира, Бахмута, Білої Церкви та Києва. У межах проєкту в цих містах презентують виставку робіт учнів на різдвяну тематику.

Про участь дітей з Бахмута у виставці “Різдво єднає” редакції Бахмут IN.UA розповіла Євгенія Гринь — директорка Школи мистецтв Бахмутської громади.

Виставка “Різдво єднає”

Діти з Бахмута долучились до мистецького проєкту “Різдво єднає”, організованому у співпраці мистецьких шкіл різних міст. Започаткували проєкт у місті Володимир Волинської області. Оскільки Володимирська дитяча художня школа імені Миколи Рокицького має меморандум про співпрацю з Бахмутською школою мистецтв, проєкт вирішили реалізовувати спільно. Згодом до нього додались ще два заклади — Білоцерківська школа мистецтв №1 імені Юрія Павленка та Київська школа мистецтв №5 імені Льва Венедиктова.

Учні готували роботи на виставку з листопада. Далі їх відправили у Володимир, де 4 грудня виставка урочисто стартувала. Потім роботи поїхали до Києва, де на презентації виступали діти з Бахмута.

“Роботи розпочалися на початку листопада. Коли діти намалювали картинки, ми їх відправили у місто Володимир, де стартував проєкт. Певний час виставка була там, а потім поїхала в Київ. На презентації були наші діточки з бахмутської школи з виконанням творів”, — розповіла Євгенія Гринь.

Виступ дітей на презентації в Києві / фото Бахмутська міськрада

Бахмутська школа мистецтв приймала виставку в Дніпрі на базі Дніпровського будинку мистецтв. Останньою локацією експозиції стала Біла Церква. Її відкрили вчора, 15 січня, на базі Білоцерківської бібліотеки №5. Там роботи показуватимуть до 26 січня.

Роботи, представлені у Дніпрі / фото Бахмутська міськрада

Кожна виставка “Різдво єднає” має на меті дати відвідувачам відчути дух Різдва. Окрім картин на різдвяну тематику, обов’язковим атрибутом також є різдвяна зірка з міста Володимир. У кожному місті діти прив’язували до неї стрічки з побажаннями до наступного Різдва. Також під час кожної презентації діти виконують колядку “Нова радість стала”.

“Я особисто була присутня на презентаціях у Києві і Білій Церкві. Мені дуже було приємно спостерігати, як на виставку в Білій Церкві прийшли діточки з місцевої мистецької школи. Їх було багато, вони дивилися на картини, порівнювали свої роботи з роботами інших дітей. І я помітила, що ця виставка справді всіх єднає. Бо навіть зараз, коли саме Різдво пройшло, дух цього світлого свята лишається з нами. Наша виставка — це не лише про саме свято, а про тепло, щирість, повагу до близьких, які його супроводжують”, — каже директорка Школи мистецтв.

Різдвяна зірка / фото Бахмутська міськрада

Загалом на виставці представлено 80 робіт. З них до десяти робіт — це картини дітей з Бахмута. Деякі з них учні відправляли з-за кордону. Директорка Школи мистецтв Бахмутської громади каже, що участь юних бахмутян у таких заходах дуже важлива, адже вони мають можливість показати свої роботи в різних містах.

“Роботи дуже гарні, виконані у різних техніках. Там є і на склі малювання, і витинанка, і роботи аквареллю. Одна робота приїхала до нас із Прибалтики, де зараз є наші учні. Вона дуже цікава, на ній зображена красива церква з дзвонами, дуже гарно дівчинка виконала. Участь у цьому проєкті і взагалі співпраця з Володимирською школою мистецтв дуже цінна для нас, бо вони думають про те, як об’єднати дітей, щоб всі регіони були поряд, і щоб нашим бахмутським дітям було краще. Для наших дітей це можливість проявити себе, отримати подарунки, подяки. Бо для дитини дуже важливо сказати впевнено, що її робота гарна, що вона добре оцінена і мандрує всією Україною”, — зазначила Євгенія Гринь.

Малюнки дітей / фото Бахмутська міськрада

Як відвідати виставку “Різдво єднає”

Виставка “Різдво єднає” доступна до перегляду в місті Біла Церква, у бібліотеці №5 (проспект Незалежності, 55). Вона працюватиме до понеділка, 26 січня.

По завершенню виставки роботи будуть відправлені у мистецькі школи. Різдвяна зірка поїде до Володимира.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

2 бахмутські школи підписали Меморандум з ліцеєм в Гостомелі

Семаковська Тетяна 15:26, 16 Січня 2026
Підписання меморандума / фото Донецької ОВА

Ліцей №1 Гостомельської селищної ради, Бахмутський НВК №11 та Бахмутська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №10 підписали Меморандум про співпрацю.

Про це повідомили представники Донецької обласної державної адміністрації.

Підписання меморандуму про співпрацю між школами Бахмута та Гостомеля

У межах національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” освітяни Бахмутської та Гостомельської громад офіційно підписали Меморандум про співпрацю між Ліцеєм №1 Гостомельської селищної ради, Бахмутським навчально-виховним комплексом “Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №11 – багатопрофільний ліцей” та Бахмутською загальноосвітньою школою І–ІІІ ступенів №10.

Документ передбачає розвиток партнерських відносин між закладами освіти та обмін досвідом у межах спільних ініціатив.

Нагадаємо, що це не перший Меморандум між громадами. 26 серпня 2026 Бахмутська та Гостомельська громади також підписали Меморандум про співпрацю між військовими адміністраціями.

Зазначимо, що на території Гостомельської громади планують будівництво житла для бахмутян.

Читайте також:

Гостомельська громада очима бахмутян: які переваги тут бачать переселенці

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Марія Грищенко

Діалоги з владою: соціологиня Марія Грищенко про залучення громади до відбудови Бахмута

Дискусія про відбудову Бахмута вже активно ведеться на різних рівнях, в тому числі й на міжнародному. Утім, зараз бахмутяни хочуть бачити активні кроки від міської […]

Інклюзія 1abd2

Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ […]

Screenshot 43 d3f5a

Бахмутська громада зустрілася із народною депутаткою Оленою Шуляк: результати зустрічі

У середу 2 серпня відбулася онлайн-зустріч бахмутян й представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію […]