БФ “Голоси дітей” спільно з фундацією Олени Зеленської організовують безплатний літній табір у Карпатах для дітей віком 10-16 років, які постраждали від війни, зокрема з деокупованих і прифронтових територій. Скористатися можливістю можуть й діти з сімей ВПО.
За даними “Індексу майбутнього” фундації Олени Зеленської, понад 40% дітей в Україні мають ознаки потенційного ПТСР через вплив війни, втрату батьків, досвід вимушеного переселення або проживання на прифронтових територіях.
Програма табору спрямована на створення для постраждалих від війни дітей та підлітків безпечного простору, де вони зможуть спілкуватися з однолітками, отримати психосоціальну підтримку, розвинути власні таланти й креативність і знайти нових друзів.
У межах табору організатори планують проводити творчі й музичні майстер-класи, заняття з арттерапії, а також організувати відвідування термальних басейнів, прогулянки Карпатами, спортивні змагання, турніри й тематичні квести.
Хто може подати заявку
Безплатний табір передбачає проведення чотирьох двотижневих змін для дітей віком від 10 до 16 років, які відповідають наступним категоріям:
діти з сімей військовослужбовців;
діти, які втратили батьків через війну;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які зазнали впливу війни;
діти з сімей ВПО;
діти з багатодітних/опікунських родин;
діти, які проживають на прифронтових територіях.
Як подати заявку
Подати заявку на участь у таборі можна за спеціальним посиланням. В анкеті потрібно буде вказати:
ПІБ дитини;
дата народження;
місто проживання;
категорія, якій відповідає дитина (ВПО, член сім’ї військового, діти з ї населених пунктів, де проводились бойові дії, багатодітні тощо)
чи має дитина документальне підтвердження належності до категорії;
ПІБ батьків/опікунів;
номер телефону батьків/опікунів.
Зазначається, що заповнення заявки не гарантує автоматичну участь в програмі.
25 травня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив, що практично всі чоловіки, яких знайдено мертвими у Тисі, були вбиті українськими прикордонниками. До цієї новини колаборант додав дві фотографії потопельників, які нібито підтверджують інформацію.
Однак — це брехня. Немає жодних підтверджень, що тіла на фото з допису азарова мають сліди насильницької смерті.
Експрем’єр азаров поширює брехню
Тезу про масовий розстріл українськими прикордонниками чоловіків, які намагались переплисти Тису, микола азаров не підкріпив жодним джерелом. Його найсильніший аргумент — єдиний випадок, коли прикордонник застрелив цивільного при спробі незаконно перетнути кордон.
Окрім цього, колишній топпосадовець України у своєму дописі просуває російські тези про “київський режим” та “карателів на службі держави”.
За допомогою зворотного пошуку зображень через Google ми знайшли джерело фотографій, які розмістив азаров на своєму Telegram-каналі. Першочергово ці світлинипоширювала Державна прикордонна служба України з повідомленням про знайдені тіла. У тексті вказано лише про факт виявлення тіл та з’ясування обставин за яких потопельник вирішив переплисти Тису. Втім, немає жодної інформації про те, що на тілах присутні ознаки насильницької смерті.
Політолог Костянтин Бондаренко та російська пропаганда
Інформацію щодо розстрілу українськими прикордонниками чоловіків, що намагались перетнути Тису з метою уникнення мобілізації, в мережі поширювали ще раніше. 9 травня пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував запис свого інтерв’ю з українським політологом Костянтином Бондаренком, в якому вони, зокрема, обговорювали тему уникнення мобілізації в Україні. У відео Костянтин Бондаренко без джерел, посилаючись лише на силу впевненості власної думки, стверджує, що серед потопельників є жертви обстрілів українськими прикордонниками. Бондаренко вже не вперше намагається видати свої домисли за факти.
Журналісти незалежного видання Texty.orgзанесли чоловіка до бази псевдосоціологів та прихованих піарників, згідно з якою Бондаренко просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської та інших. Також Бондаренко піарив депутатів забороненої проросійської партії «Опозиційний блок». Окрім цього, чоловік дописує для пропагандистського російського видання «Украина.ру», а з початку повномасштабного вторгнення просуває антидержавні наративи.
На думку засновника Telegram-каналу «Шейх Тамир» — проросійського журналіста олександра шелеста, метою нібито умисного вбивства чоловіків при спробі перетнути кордон є крадіжка грошей, які з собою мали потопельники. Цю тезу російський журналіст, ексведучий медведчуківського «NewsOne», не підкріпив жодним джерелом, яке б підтверджувало сказану інформацію.
Російські пропагандисти використовують інформацію, як от єдиний випадок ненавмисного вбивства на кордоні, для викривлення фактів та поширення антидержавних наративів. Так вони прагнуть викликати паніку в суспільстві, вкотре дискредитувати процес мобілізації в Україні та посилити недовіру до правоохоронних органів.
Псевдосоціолог Бондаренко ж своєю діяльністю “підтримує на плаву” проросійських політиків в українському та російському інформаційних просторах, симпатизуючи колишнім “регіоналам”. Окрім цього, даючи інтерв’ю російським та проросійським “ЗМІ”, він просуває скептичні тези щодо поточного стану справ в Україні, її внутрішньої політики. При чому робить це не на основі реальних кейсів, а використовуючи надумані приводи, як от “розстріл прикордонниками” чоловіків, які перепливають Тису.
Росіяни долають тисячі кілометрів, щоб опинитися в чужій для них країні зі зброєю у руках. Судячи з їхніх соцмереж, війна для них — щось накшталт розваги. “Бахмут.IN.UA” покаже обличчя військових російської армії, що вештаються в Донецькій та Луганській областях.
Росіяни на Донбасі
У матеріалі про окуповане Покровське ми розповідали про так званого волонтера з чєлябінської області, який систематично приїздить на окуповану та зруйновану росіянами частину Донбасу. Детальніше про “волонтера” та село в окупації у матеріалі за посиланням.
З соцмереж вже відомого нам волонтера дізнаємося трохи більше й про самих російських військових на окупованій частині Донеччини та Луганщини.
Ось, до прикладу, одна зі світлин соцмереж так званого волонтера сотніченка, де він на передньому плані — показує “мир”.
максім сотніченко — підприємець з російського єманжелінська, челябінської області. У перервах між встановленням вікон у рідному місті долає понад 2,5 тисячі кілометрів аби привезти “за лєнточку” автівки та гуманітарку своїм землякам-військовим. “Лєнточкой” росіяни називають українську територію, де проходять бойові дії.
“Волонтер” доставив автівку в окуповане Покровське:
Тут сотніченко разом з російськими танкістами, які дислокуються у сільському магазині окупованого Покровського:
Повернімося до спільного фото.
На ньому також присутній земляк і товариш сотніченка — алєксандр стєпаненко.
Стєпаненко приїхав на Донбас так само як і його друг-“волонтер””” — з російського уралу, місто єманжелінськ.
Росіянина призвали на службу у жовтні 2022 року, і, після навчань у місті чебаркуль тієї ж челябінської області, алєксандр потрапив на Луганщину: у Кремінну, після — Привілля, де воював тривалий час. Там, власне, і зроблено фото “волонтера”.
Служить алєксандр стєпанєнеко у 85 окремій мотострілецькій бригаді другого гвардійського Лугансько-Северодонецького корпусу.
Цей корпус раніше входив до складу народної міліції “лнр”. Від січня 2023 року другий корпус став частиною регулярної армії рф і складається з п’яти загальновійськових бригад. Загальна чисельність сягає до 20 тисяч військових та належить до групування “юг”.
Окупанти 85 бригади другого корпусу також брали участь у боях під Кліщіївкою Бахмутського району. Саме у Кліщіївці від серпня 2023 року служить і стєпаненко.
На аватарці сторінки цієї особи в російській соціальній мережі “вконтактє” — логотип воєнної розвідки рф. Сторінку, до речі, стєпанєнко, видалив.
Проте далі, дізнаємось, що уралець — навідник бойової машини:
Вдома, у єманжелінську, на стєпанєнка чекає “офіцерська” дружина. Судячи з соцмереж, оксану не надто турбує той факт, що її чоловік — вбивця. Вона із гордістю фотографується із його формою та бажає окупантові “скорєє вєрнуться домой”.
Сестра стєпанєнка та його друзі теж чекають на сашу з України, куди він приїхав нищити міста та вбивати людей:
Також на фото сотніченка є й інший справжній патріот росії – єгор файзієв . Принаймні це його ім’я на сторінці в російській соціальній мережі “вконтактє”.
Для російської соцмережі окупант своє ім’я дещо спростив, бо ж насправді він — йодґор зубайдуллоєвич файзієв зі скромним позивним “Рембо”. Служить він у тій же 85 бригаді другого корпусу, що й стєпанєнко.
Перебуває йодґор у Привіллі, що на окупованій Луганщині, поблизу Северодонецька, а у Бахмутському районі, за його ж словами — частий гість.
Уродженець містечка Шахрітус в Таджикистані, неподалік від кордону з Афганістаном. Останні роки перед повномасштабною війною росії проти України справжній “рускій” проживав у місті ступіно та займався легковими перевезеннями — таксував у підмосков’ї.
До війська рф він пішов добровільно, підписавши контракт, служить з початку 2023 року.
У своїх соцмережах ділиться планами на майбутнє: контракт, каже, безстроковий, служитиме до кінця війни.
Файзієв на окупованих росією територіях України почувається вкрай непогано, хоч вже й встиг отримати поранення та побувати в кількох госпіталях на Луганщині та на території рф. Все ж, воювати на території іншої держави окупанту подобається: тут, наприклад, файзієв танцює від щастя воювати в Україні
Також у соцмережі хизується фото з військовополоненим:
Редакція передала інформацію про українського військовополоненого до відповідних органів.
Від рідного містечка йодґора до Привілля, на Луганщині, де він чинить воєнні злочини, приблизно 3,5 тисячі кілометрів. Проте, хіба це відстань для вмотивованого вбивати українців московита з таджицькою пропискою?
2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]
Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]
В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]
Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]