Описати те, чим відрізняються професійні та учбові гітари, можна лише одним словом і це – якість. Якщо фахівцю і досвідченому музиканту очевидно, що саме криється за цим поняттям, то початківцям та аматорам потрібно більше інформації, аби більш обізнано підходити до вибору інструмента та орієнтуватися в реаліях ринку. Короткий гайд від фахівців інтернет-магазину Музлайн допоможе вам у цьому.
Різні грані якості
Щоб розрізняти якісні критерії у відношенні до гітар, музиканту у першу чергу потрібен практичний досвід. Все, що залишається без нього, – це спиратися на інформацію від спеціалістів і технічні дані, які надає виробник інструментів. Але якщо перед покупцем стоїть першочергова задача зорієнтуватися в асортименті та його відмінностях, починати варто з:
- розуміння різниці між критеріями якості для професійних та учбових інструментів;
- усвідомлення принципів ціноутворення, чому одні гітари дорожчі, а інші дешевші;
- власного уявлення про потреби та очікування від гітари.
Якісна учбова гітара, як правило, не має проблем зі строєм та акустичними та динамічними властивостями — це інструмент, який демонструє більш-менш рівне та збалансоване звучання, зручну конструкцію та більш доступну вартість. В нормі подібні моделі виготовляються на заводах конвеєрним способом та проходять ретельний контроль якості. Це хороший варіант для зовсім початківців або музикантів, які віддають перевагу грі вдома і не мають серйозних виконавських амбіцій.
Професійні гітари впадають в очі перш за все своєю приголомшливою вартістю, за якою, як правило, стоять:
- виключна якість звучання;
- унікальний дизайн;
- цінні матеріали та робота майстра.
В капіталістичних умовах такі гітари також виготовляються конвеєрним способом, але набагато меншими партіями та з використанням ручної роботи та експертної оцінки якості з суворими критеріями відбраковки неліквідних інструментів.
Найважливіший критерій вибору інструмента між учбовим та професійним — це власні уподобання музиканта, його очікування та потреби щодо можливостей конкретної гітари. Фахівці інтернет-магазину Muzline радять починати з відеообзорів інструментів, яких більш ніж достатньо в мережі і поступово переходити до тестування моделей, що особливо сподобалися на власному досвіді. Це, звичайно, потребує багато часу, але особливо якщо ви схильні вибрати професійну модель або потребуєте саме такої гітари, то краще витратити більше спроб на пошуки, аніж заплатити за велике розчарування.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!