“Проактивний та адаптивний підходи”: бахмутське керівництво повідомило, для чого працюють КП окупованого Бахмута

Марія Носуля Носуля Марина 14:00, 12 Листопада 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У матеріалі Бахмут та Сіверськодонецьк: як працюють комунальні підприємства в евакуації та у скільки обходяться міським бюджетам редакція досліджувала роботу КП окупованого Бахмута в евакуації. Ми надіслали запит до міської ради, де спитали, який стратегічний сенс зараз має робота комунальних підприємств? 

Нагадаємо, що ми аналізували роботу таких Бахмутських КП за півтора року — 2023 та перше півріччя 2024: 

  • “Бахмут-вода”; 
  • “Бахмутська житлова управляюча компанія; 
  • Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС” 
  • Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, 

А також роботу “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”.

Переглянути інформацію про витрати комунальних підприємств та зарплати керівників КП можна за посиланням. Крім того, ми зверталися до директорів цих комунальних підприємств та до керівництва Бахмута прокоментувати конкретні обов’язки робітників, які досі продовжують працювати у бахмутських КП в евакуації. А ще, чому не звітують про роботу, якщо отримують фінансування з бюджету? Чи отримують відсоток зарплати працівники, які перебувають у штаті, але не виконують обов’язків? Чи заброньовані ці працівники від служби в ЗСУ? І загалом, який стратегічний сенс має утримання КП міста в евакуації. Втім, отримати коментарі усно нам не вдалося, за більш як тиждень, нам відповіли вже на запит.

Інновації та партнерство — стратегічний сенс КП

Відповідь Бахмутської ВА / скриншот

У відповідь на запит нам надали таку відповідь: “Стратегічний сенс роботи комунальних підприємств в умовах воєнного стану має проактивний та адаптивний підходи, які фокусуються на інноваціях, партнерстві, дотриманні законодавства, комунікації та моніторингу”.

Що робили комунальні підприємства у 2023-2024 роках?

Як повідомляють у Бахмутській ВА, комунальні підприємства після окупації міста й евакуації: 

  • звітують до всіх Державних служб України, профільних департаментів та Управлінь Бахмутської міської ради;
  • надають обґрунтовані відповіді на запити від населення щодо поховання громадян на території Бахмутської МТГ під час воєнного стану;
  • ведуть постійний моніторинг доступної інформації масштабів руйнування, та її періодичного оновлення, підприємством ведеться постійний моніторинг та оцінка збитків завданих у ході бойових дій.

Детально про роботу кожного підприємства — читайте нижче.

КП “Бахмут-Вода”

У відповіді на запит нам повідомили, що, КП “Бахмут-вода”  наразі продовжує роботу з абонентського обслуговування, формує відповіді на запити пенсійного фонду у кабінеті підприємства, звернення абонентів через сайт Абонент інфо, пошту тощо. КП бере участь у судових процесах щодо стягнення боргів за водопостачання та водовідведення, на початок повномасштабного вторгнення це 41 позовна заява та 171 заява про видачу судового наказу про стягнення боргу за послуги водопостачання та водовідведення на користь КП. Крім того, стягують заборгованості, які виникли в абонентів, і які подали до початку воєнного стану. Здають в оренду спецтранспорт, проводять періодичну підготовку документації, а також формують та викладають на Прозорро документацію для здачі техніки в оренду.

Перелічені задачі крім директора, Романа Спічкіна, керівництво КП включає такі посади:

  • головний бухгалтер;
  • начальник планового відділу;
  • начальник служби реалізації;
  • заступник начальника служби реалізації;
  • начальник відділу кадрів;
  • начальник юридичного відділу;
  • начальник водопровідних мереж.

Штатну кількість працівників “Бахмут-води” складає 101 працівник, з них 4 виконують посадові обов’язки, з іншими дія трудового договору призупинена.

Робота КП КП “Бахмут-вода” обійшлася бюджету на липень 2024 року у понад 2,5 мільйона гривень на фінансову підтримку для безперебійної роботи та виплати заробітної плати, 90,8 тисячі гривень на оренду приміщень і оплату комунальних послуг. Також 49,8 тисячі гривень на програмне забезпечення. На придбання та реєстрацію спеціалізованої техніки ще 41 тисяча гривень, а також запчастини для автомобільного транспорту — 67,4 тисячі гривень. Паливо для перевезення гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади вартувало ще 94,8 тисячі гривень. Так за півтора року 2024 на функціонування КП бюджет Бахмута витратив понад 2,8 мільйона гривень. 

КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Як повідомили у Бахмутській міськраді, КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” продовжує надавати послуги мешканцям громади, які на теперішній час мають статус ВПО. Серед них — видача різних довідок. 

КП надає довідки про склад сім’ї або зареєстрованих осіб: у 2023 році видано 224 таких довідок, у 2024 році — 325 довідок, які стосуються 476 осіб. 

На підприємстві збереглася актуалізована база даних мешканців міста, завдяки чому надають такі довідки, в тому числі й жителям будинків, які створили ОСББ та знаходились у самостійному управлінні.

У штаті КП на липень 2024 — 5 працівників, 4 з яких виконують свої обов’язки, серед них зокрема директор підприємства та головний бухгалтер, який формує кошториси, складає звітності тощо.

Робота “Бахмутської житлової управляючої компанії” обходиться бюджету у більш як 6.8 мільйонів гривень. Витрати КП включають: фінансову підтримку для безперебійної роботи та виплати заробітної плати — 6.8 мільйона гривень, придбання та реєстрацію техніки й обладнання — 30,9 тисячі гривень, а також придбання палива для доставляння гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади 14,9 тисячі гривень.

“Бахмутська житлова управляюча компанія”

“БАХМУТ-ВОДА”, “БАХМУТСЬКИЙ КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ”

“БАХМУТЕЛЕКТРОТРАНС”, КП “ПРОГРЕС” забезпечують перевезення гуманітарної допомоги, надають допомогу транспортом комунальної власності Бахмутської міської територіальної громади для забезпечення підтримки мешканців Бахмутської міської територіальної громади, в умовах воєнного стану.  Витрати з бюджету на  КП “ПРОГРЕС” склали більше ніж 3,1 мільйона гривень, це:

  • фінансова підтримка для безперебійної роботи та виплати заробітної плати складають 3,1 мільйона гривень; 
  • придбання та реєстрація техніки й обладнання для потреб КП — 2,9 тисячі гривень; 
  • придбання палива для доставляння гуманітарної допомоги до осередків підтримки мешканців громади ще 11,2 тисячі гривень.

Штатна чисельність працівників “Прогресу” складає 37,5, з них 2 виконують обов’язки.

Найбільш детальний звіт з кількісними показниками роботи ми отримали по роботі «Бахмутське бюро технічної інвентаризації».  Вони протягом липня — грудня 2023 року: 

  • надали 3213 консультацій;
  • отримали  3438 запитів від державних реєстраторів, суддів, правоохоронних органів та звернень (скарг) громадян;
  •   876 осіб звернулося на особистий прийом;
  • обробили звернення та надали 1863 довідки про правову належність нерухомого майна (безплатних за запитами державних реєстраторів, суддів, правоохоронців та платних за зверненнями громадян, адвокатів, нотаріусів); 
  • надали 610 письмових роз’яснень, 
  • 47 відповідей на звернення громадян через «урядову гарячу лінію» 

За 9 місяців 2024: 

  • надали 2544 консультації; 
  • отримали 2181 запит від державних реєстраторів;
  • 1213 осіб звернулося на особистий прийом за отриманням платних послуг;
  • надали 1204 довідки. 

На роботу Бахмутського БТІ з бюджету витратили близько 1,1 мільйона гривень, серед витрат — зарплати, комп’ютерна техніка, канцтовари, програмне забезпечення та інші витрати. На липень 2024 у штаті КП 5 працівників, 4 з яких виконують свої обов’язки, один працівник проходить військову службу за контрактом, робоче місце за ним зберігається. За інформацією Бахмутської ВА, підприємство найбільше працює з населенням в евакуації.

Приймають на роботу та контролюють дисципліну: які обов’язки виконують директори КП

Що входить до переліку посадових обов’язків керівників КП. Серед іншого, керівництво, наприклад: 

  • забезпечує дотримання правил охорони праці та техніки безпеки;
  • обирає форми й системи оплати праці;
  • встановлює працівникам розміри тарифних ставок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах визначених чинним законодавством України та колективним договором;
  • вживає заходів заохочення і накладає дисциплінарні стягнення відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку.

Працівники, які перебувають у штаті КП, але не виконують обов’язків не отримують коштів — повідомили у Бахмутській ВА. Також у відповіді зазначили, що заброньовані від призову під час мобілізації лише директори КП, решта працівників не заброньовані. 

Комунальні підприємства в Бахмуті, за винятком Бюро технічної інвентаризації, надали загальні звіти, без чітких кількісних показників роботи. Відсутність конкретних результатів роботи в евакуації та відкритої інформації щодо стратегії діяльності КП, призводить до формування неоднозначної суспільної думки про доцільність їхнього існування під час окупації та руйнування міста.

На тлі цих обставин у громади виникає резонне питання: “Яка роль комунальних підприємств для міста, яке зараз не має можливості використовувати їхній потенціал у стратегічно важливих напрямках?” Відповідь на це питання залишається недостатньо зрозумілою для мешканців.

Якщо ж місцева влада і КП проводять важливу роботу в умовах евакуації або мають довгострокові плани, спрямовані на відновлення міста, ефективна комунікація цих дій з громадою стала б критично важливим елементом. Прозорі звіти та інформація про конкретні кроки й досягнення КП допоможуть не тільки уникнути хибних суджень, але й підтримають довіру громади в цей складний період.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До 153 тисяч у місяць: скільки отримує керівництво Бахмутської районної адміністрації

Марія Носуля Носуля Марина 14:00, 25 Січня 2025

У матеріалі про заробітні плати Бахмутської районної адміністрації редакція проаналізувала скільки заробляють працівники відомства в евакуації. Також ми звернулися до РДА із запитом щодо оплати праці керівників: голови райради — Сергія Кальяна, першого заступника голови — Романа Большакова та керівниці апарату райради — Надії Тутової із порівнянням за 2021, 2022, 2023 та 2024 роки. Детальніше у матеріалі. 

Бахмутська районна адміністрація: зарплати

У відповідь на запит Бахмут IN.UA нам повідомили, що заробітна плата керівництва коливалася від мінімальних 25 тисяч гривень на місяць до максимальних 153 тисяч гривень, залежно від року та посади. 

Зарплати керівництва бахмутської РДА / скриншот відповіді на запит

Сергій Кальян, голова Бахмутської РДА отримав: 

  • у 2022 році посадовець отримав 734 тисячі гривень, що в середньому на місяць складає приблизно 61 тисячу гривень;
  • за 2023 рік оплата праці вже становила 1,4 мільйона гривень, що на місяць приблизно 120 тисяч гривень; 
  • у 2024 році заробітна плата Кальяна сягнула більш як 1,8 мільйона гривень, у місяць це майже 153 тисячі гривень. 

Роман Большаков, перший заступник голови РДА: 

  • за 2022 рік посадовець отримав 626,2 тисячі гривень заробітної плати, що в середньому на місяць становить близько 52 тисячі гривень;
  • за 2023 рік посадовцю нарахували більше мільйона гривень, що за місяць складає приблизно 84 тисячі  гривень; 
  • за минулий 2024 рік Большаков отримав понад 1,4 мільйона гривень, на місяць це понад 123 тисячі гривень.

Надія Тутова, керівниця апарату райради

  • за 2021 рік керівниця апарату отримала понад 310 тисяч гривень, що на місяць становить близько 25 тисяч гривень;
  • за 2022 рік заробітна плата посадовиці склала 488,4 тисячі гривень, або приблизно 40,7 тисячі гривень на місяць;
  • за 2023 рік Надія Тутова отримала 561,8 тисячі гривень, на місяць це 46,8 тисячі гривень;
  • у 2024 році зарплата посадовиці становила 754,6 тисячі гривень — 62,8 тисячі гривень на місяць. 

Зарплати керівників Бахмутської міської військової адміністрації у матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премія від симоньян та фотоальбоми з Бахмута: редакція ідентифікувала росвоєнкора

Марія Носуля Носуля Марина 14:35, 22 Січня 2025

На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У російському сюжеті повідомляється, що наразі з Бахмута російська армія веде розвідку безпілотниками та наступає на Часів Яр. Так званий журналіст “звєзди” ігор лапік показав західну частину Бахмута.

Редакція ідентифікувала воєнкора, який не гребує бувати в зруйнованому Бахмуті.

Воєнкор лапік про Україну / з соцмереж

Російський воєнкор у Бахмуті, фото зі зруйнованого міста і “міжнародна” премія

Ігор лапік, воєнкор пропагандистської “звєзди” нині проживає у московській області, містечку корольов, по вулиці горького, 79, корпус 20, квартира 78.

Будинок воєнкора у підмосковному корольові / скриншот яндекс карти

Про місце проживання воєнкора редакція дізналася з російських баз даних. Як і те, що лапік їздить  на Hyundai i40, середня вартість автівки на вторинному ринку рф становить близько мільйона рублів, або ж приблизно 10 тисяч доларів. 

Проживання та автівка лапіка / російські реєстри

Родом воєнкор з міста нижньовартовск, ханти-мансійського автономного округу — югра, що знаходиться у складі тюменської області рф. Цей округ у рф — батьківщина  хантів, мансів, башкирів, калмиків, чувашів, марійців, ногайців та інших “ісконнорускіх” корінних народів.

Сюжети для пропагандистських ЗМІ, за словами лапіка, допомагають йому волонтерити — збирати гроші для допомоги російській армії. 
Крім окупованого Бахмута лапік буває в окупованій росіянами Авдіївці.

Лапік в окупованій росіянами Авдіївці / соцмережі воєнкора

А також у нещодавно окупованому та зруйнованому армією рф Селидовому.

Лапік у Селидовому / соцмережі

Нещодавно так званий воєнкор бував і поблизу Часів Яру, де нині точаться бої.

Лапік не приховує, що російська армія обстрілює Костянтинівку та Краматорськ / соцмережі

Нещодавно воєнкор отримав премію за свій репортаж. Цей конкурс росіяни звуть “міжнародним”, хоча він створений пропагандистським russia today, а серед журі — маргарита симонян. Конкурс створили, за словами пропагандистки симонян для того, щоб “пролити світло на ті жахи, які приносить в дім, в країну війна”. Лапік не уточнює, що саме російська федерація приносить цю війну у ті країни, з якими її починає.

Лапік про “міжнародний конкурс” / російські соцмережі

“Сімейні реліквїї”

Днями на телеканалі, де працює воєнкор з’явився сюжет про начебто жительку Бахмута, що зараз живе у Москві, яка звернулася до редакції “звезди”, аби ті допомогли знайти документи у зруйнованій квартирі у Бахмуті.  За словами жінки, її батьки виїжджали з міста і лишили у квартирі документи, які вона й попросила забрати з руїн дому.

Документів воєнкор не знайшов, проте покопирсавшись у руїнах квартири, яку зруйнувала його армія, як і весь Бахмут, лапік привіз до москви фотоальбоми жінки, мовляв, повертає їй сімейні реліквії. У сюжеті воєнкор згадав радянський союз, коли і були зроблені фото з дитинства, як сверджується, бахмутянки.. Мовляв, були ж часи, коли “всі жили дружно”. 

У своїх соцмережах воєнкор ділиться і своїми старими фото, теж називає їх реліквіями:

Фото родини лапіка / соцмережі воєнкора

Водночас більшість бахмутян, як і інші жителі тимчасово окупованих міст України, які зруйнували росіяни, своїх сімейних реліквій вже ніколи не побачать, зокрема завдяки лапіку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До 153 тисяч у місяць: скільки отримує керівництво Бахмутської районної адміністрації

У матеріалі про заробітні плати Бахмутської районної адміністрації редакція проаналізувала скільки заробляють працівники відомства в евакуації. Також ми звернулися до РДА із запитом щодо оплати праці […]

14:00, 25.01.2025 Носуля Марина

Премія від симоньян та фотоальбоми з Бахмута: редакція ідентифікувала росвоєнкора

На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]

14:35, 22.01.2025 Носуля Марина

Від 16 до 100 тисяч: скільки отримували посадовці Бахмутської райадміністрації у 2024 році

Бахмутська районна державна адміністрація продовжує працювати в евакуації після окупації міста та більшої частини Бахмутського району. Редакція звернулася до Бахмутської райадміністрації із запитом аби проаналізувати роботу […]

18:00, 16.01.2025 Носуля Марина

Для трьох старостинських округів Бахмутської МТГ шукають старост

У грудні минулого року стало відомо про звільнення трьох старост, які працювали в округах Бахмутської міської територіальної громади. Станом на 10 січня (момент отримання відповіді […]

15:40, 10.01.2025 Носуля Марина

За оборону та заслуги: скільки медалей придбали у Торецькій МВА

7 січня Торецька міська військова адміністрація на порталі Прозорро оголосила тендер на закупівлю медалей “За оборону Торецької громади” та “За заслуги перед Торецькою громадою”. Раніше […]

15:40, 09.01.2025 Носуля Марина