Без помилок, але з планами на майбутнє: як правильно написати мотиваційний лист

Семаковська Тетяна 15:15, 18 Березня 2024
Створення мотиваційного листа / ілюстрація Бахмут.IN.UA

Написання мотиваційного листа при подачі своєї кандидатури на роботу або на навчання є дуже важливим процесом. Він демонструє представникам компаній або навчальних закладів вашу мотивацію, описує кваліфікацію та рівень зацікавленості.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультанткою в Robert Walters Japan Даною Окоманюк, яка розповіла нам про основні правила написання мотиваційного листа.

Як написати мотиваційний лист 

Мотиваційний лист — це важливий інструмент для створення позитивного враження про вас у роботодавців або приймальних комісій університетів, який часто використовують по всьому світу. Йому потрібно приділити достатньо уваги та часу, адже лист повинен бути якісним і виразним. Ігнорувати цю частину подачі документів не варто, адже так ви знижуєте свої шанси на проходження на наступні етапи конкурсу на посаду або до університету. 

Чим важливий мотиваційний лист

Мотиваційний лист при вступі до університету або подачі документів на роботу є одним з ключових елементів вашого пакета документів. Його правильне оформлення підвищить вашу конкурентоспроможність серед інших кандидатів та абітурієнтів. 

Причина цієї важливості дуже класно відображена в самій назві. Адже він відображає вашу мотивацію. Людина, яка буде приймати рішення щодо того, чи взяти вас на якусь навчальну програму чи роботу, зможе зрозуміти хто ви та яка у вас мотивація. Цей лист — це непоганий індикатор того, що вами керує. Я можу сказати, як рекрутерка, що багато компаній їх, на жаль, не читає. Однак, я б радила їх все одно писати. Це показує хоча б те, що ви виділили час і знайшли можливість сісти, написати й пояснити, чому у вас цікавиться певна вакансія чи певна компанія,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan/ фото надане героїнею

На відміну від компаній, мотиваційні листи для вступу до університету чи інших навчальних програм завжди читають, пояснює Дана Окоманюк. Таким чином вибіркова комісія визначає, брати вас на навчання чи ні. 

Якими бувають мотиваційні листи

Перед тим, як оформити мотиваційний лист, треба розуміти, чим відрізняються ці документи залежно від місця подачі. 

Мотиваційний лист для  пошуку роботи та мотиваційний лист для навчання, суттєво відрізняються. Один фокусується на навчанні, а другий фокусується на кар’єрі. Мотиваційний лист для навчання, він більш загальний. Читаючи його, люди будуть більше зацікавлені в тому, щоб почитати про ваші глобальні плани, цілі, ваші інтереси, чому вас цікавить ця навчальна можливість, як вона вписується у ваші подальші плани на життя, як вона вписується в те, що ви робили до того,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана пояснює, що університет, представники факультету, освітніх програм тощо будуть зацікавлені в тому, щоб зрозуміти, який у вас напрямок дій, для чого вам це навчання та чому воно вас цікавить.

Водночас компанії будуть більше зацікавлені в тому, щоб побачити, який у вас досвід роботи в певних сферах або чи є ви хорошим кандидатом зі своїм кар’єрним баченням обов’язків.

На відміну від резюме, мотиваційний лист дає більше простору для творчості / фото ілюстративне

Оформлення та структура мотиваційного листа

Перед тим, як почати мотиваційний лист, варто ознайомитися з основними правилами щодо його структури та оформлення. 

Коли ми говоримо про ідеальний мотиваційний лист, то, швидше за все, апелюємо не до його структури та обсягу, а до його змісту. Це важливий момент, який відокремлює мотиваційний лист від резюме. Якщо в резюме важлива структура і важливо мати в ньому конкретні блоки, то мотиваційний лист, хоч і має стандартний шаблон, але він має більше можливостей для креативної реалізації,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Приклади написання мотиваційного листа зазвичай містять буквально 3-4 абзаци, це вважається золотим правилом. Якщо при пошуку роботи варто зосередитися на структурі та кар’єрі, то мотиваційний лист для університету та інших навчальних можливостей може мати інші правила оформлення. 

Якщо ми говоримо про мотиваційні листи для університетів чи для інших навчальних закладів, тут кандидати, чиї мотиваційні листи вважаються найкращими, це ті кандидати, які вийшли за рамки того, що було прийнятним. Наприклад, писати про своє дитинство, про те, як ви любите певну професію, чи про те, як ви мріяли потрапити в той чи інший навчальний заклад дуже стандартно. Ті мотиваційні листи, які виходять за рамки цього, вважаються найкращими,  унікальними та оригінальними. Тому тут не настільки важлива структура,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Мотиваційний лист допомагає роботодавцям зрозуміти, що ви за людина та чи підходите ви для роботи в їхній компанії / фото ілюстративне

Експертка додає, що при пошуку роботи цей лист має бути більш структурованим. Обсяг мотиваційного листа в середньому має бути не більше 1 сторінки, де:

  • перший абзац — це висловлювання зацікавленості в певній ролі;
  • другий абзац — це місце, де ви говорите про свій релевантний досвід, який вписується в цю роль;
  • третій абзац — це розповідь про компанію або навчальний заклад та чим вони вас зацікавили;
  • четвертий абзац — це загальний абзац, де ви говорите про те, що ви хочете працювати з цією компанією або навчатися в навчальному закладі. Обов’язково сюди треба додавати речення про те, що ви чекаєте на їх відповідь.

Найпоширеніші помилки у мотиваційних листах

Дана Окоманюк пояснює, що найбільш поширена помилка при створенні мотиваційного листа — це неуважність. 

Це коли ви не перечитали текст кілька раз або коли ви допустили орфографічні помилки, пунктуаційні помилки, помилки при оформленні цього листа. Наприклад, можливо у вас відрізняється колір шрифту, можливо у вас текст різного розміру. Тобто ви не додивилися, ви не перевірили, ви не витратили час на те, щоб переконатися в тому, що у вас все добре. Це, на жаль, дуже сильно впадає в око людині, яка читає ваш лист і говорить про те, що ви вирішили просто зекономити час. Тому, моя найголовніша порада — це перечитувати та передивлятися мотиваційний лист декілька разів перед тим, як його надіслати та переконатися в тому, що у вас ніде немає помилок,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Якісний мотиваційний лист збільшить ваші шанси отримати запрошення на співбесіду / фото ілюстративне

Якщо мова йде про кар’єрний мотиваційний лист, то частою помилка є те, що люди забувають міняти ім’я компаній, якщо надсилають ці листи в кілька одночасно. Тому варто переконатися в тому, що коли ви відправляєте мотиваційний лист компаніям, ви завжди змінюєте інформацію: те, кому адресований цей лист, назву компанії, назву вакансії тощо. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 3201 bf5a7

Європейська освіта: досвід донеччанок в Польщі та Словаччині

Валерія родом з Донеччини, дівчина навчається в двох університетах, один в Україні, інший в Словаччині. Героїня каже, що серед її іноземних друзів взагалі відсутній такий […]

Вакцинація для дорослих: поради та рекомендації від медичних працівників

Щеплення для дорослих є важливим процесом не тільки індивідуальному здоров’ю людини, але й має значний вплив на громадське здоров’я. Вакцини допомагають запобігти інфекційним хворобам, таким […]

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]