Без помилок, але з планами на майбутнє: як правильно написати мотиваційний лист

Семаковська Тетяна 15:15, 18 Березня 2024
Створення мотиваційного листа / ілюстрація Бахмут.IN.UA

Написання мотиваційного листа при подачі своєї кандидатури на роботу або на навчання є дуже важливим процесом. Він демонструє представникам компаній або навчальних закладів вашу мотивацію, описує кваліфікацію та рівень зацікавленості.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультанткою в Robert Walters Japan Даною Окоманюк, яка розповіла нам про основні правила написання мотиваційного листа.

Як написати мотиваційний лист 

Мотиваційний лист — це важливий інструмент для створення позитивного враження про вас у роботодавців або приймальних комісій університетів, який часто використовують по всьому світу. Йому потрібно приділити достатньо уваги та часу, адже лист повинен бути якісним і виразним. Ігнорувати цю частину подачі документів не варто, адже так ви знижуєте свої шанси на проходження на наступні етапи конкурсу на посаду або до університету. 

Чим важливий мотиваційний лист

Мотиваційний лист при вступі до університету або подачі документів на роботу є одним з ключових елементів вашого пакета документів. Його правильне оформлення підвищить вашу конкурентоспроможність серед інших кандидатів та абітурієнтів. 

Причина цієї важливості дуже класно відображена в самій назві. Адже він відображає вашу мотивацію. Людина, яка буде приймати рішення щодо того, чи взяти вас на якусь навчальну програму чи роботу, зможе зрозуміти хто ви та яка у вас мотивація. Цей лист — це непоганий індикатор того, що вами керує. Я можу сказати, як рекрутерка, що багато компаній їх, на жаль, не читає. Однак, я б радила їх все одно писати. Це показує хоча б те, що ви виділили час і знайшли можливість сісти, написати й пояснити, чому у вас цікавиться певна вакансія чи певна компанія,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan/ фото надане героїнею

На відміну від компаній, мотиваційні листи для вступу до університету чи інших навчальних програм завжди читають, пояснює Дана Окоманюк. Таким чином вибіркова комісія визначає, брати вас на навчання чи ні. 

Якими бувають мотиваційні листи

Перед тим, як оформити мотиваційний лист, треба розуміти, чим відрізняються ці документи залежно від місця подачі. 

Мотиваційний лист для  пошуку роботи та мотиваційний лист для навчання, суттєво відрізняються. Один фокусується на навчанні, а другий фокусується на кар’єрі. Мотиваційний лист для навчання, він більш загальний. Читаючи його, люди будуть більше зацікавлені в тому, щоб почитати про ваші глобальні плани, цілі, ваші інтереси, чому вас цікавить ця навчальна можливість, як вона вписується у ваші подальші плани на життя, як вона вписується в те, що ви робили до того,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана пояснює, що університет, представники факультету, освітніх програм тощо будуть зацікавлені в тому, щоб зрозуміти, який у вас напрямок дій, для чого вам це навчання та чому воно вас цікавить.

Водночас компанії будуть більше зацікавлені в тому, щоб побачити, який у вас досвід роботи в певних сферах або чи є ви хорошим кандидатом зі своїм кар’єрним баченням обов’язків.

На відміну від резюме, мотиваційний лист дає більше простору для творчості / фото ілюстративне

Оформлення та структура мотиваційного листа

Перед тим, як почати мотиваційний лист, варто ознайомитися з основними правилами щодо його структури та оформлення. 

Коли ми говоримо про ідеальний мотиваційний лист, то, швидше за все, апелюємо не до його структури та обсягу, а до його змісту. Це важливий момент, який відокремлює мотиваційний лист від резюме. Якщо в резюме важлива структура і важливо мати в ньому конкретні блоки, то мотиваційний лист, хоч і має стандартний шаблон, але він має більше можливостей для креативної реалізації,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Приклади написання мотиваційного листа зазвичай містять буквально 3-4 абзаци, це вважається золотим правилом. Якщо при пошуку роботи варто зосередитися на структурі та кар’єрі, то мотиваційний лист для університету та інших навчальних можливостей може мати інші правила оформлення. 

Якщо ми говоримо про мотиваційні листи для університетів чи для інших навчальних закладів, тут кандидати, чиї мотиваційні листи вважаються найкращими, це ті кандидати, які вийшли за рамки того, що було прийнятним. Наприклад, писати про своє дитинство, про те, як ви любите певну професію, чи про те, як ви мріяли потрапити в той чи інший навчальний заклад дуже стандартно. Ті мотиваційні листи, які виходять за рамки цього, вважаються найкращими,  унікальними та оригінальними. Тому тут не настільки важлива структура,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Мотиваційний лист допомагає роботодавцям зрозуміти, що ви за людина та чи підходите ви для роботи в їхній компанії / фото ілюстративне

Експертка додає, що при пошуку роботи цей лист має бути більш структурованим. Обсяг мотиваційного листа в середньому має бути не більше 1 сторінки, де:

  • перший абзац — це висловлювання зацікавленості в певній ролі;
  • другий абзац — це місце, де ви говорите про свій релевантний досвід, який вписується в цю роль;
  • третій абзац — це розповідь про компанію або навчальний заклад та чим вони вас зацікавили;
  • четвертий абзац — це загальний абзац, де ви говорите про те, що ви хочете працювати з цією компанією або навчатися в навчальному закладі. Обов’язково сюди треба додавати речення про те, що ви чекаєте на їх відповідь.

Найпоширеніші помилки у мотиваційних листах

Дана Окоманюк пояснює, що найбільш поширена помилка при створенні мотиваційного листа — це неуважність. 

Це коли ви не перечитали текст кілька раз або коли ви допустили орфографічні помилки, пунктуаційні помилки, помилки при оформленні цього листа. Наприклад, можливо у вас відрізняється колір шрифту, можливо у вас текст різного розміру. Тобто ви не додивилися, ви не перевірили, ви не витратили час на те, щоб переконатися в тому, що у вас все добре. Це, на жаль, дуже сильно впадає в око людині, яка читає ваш лист і говорить про те, що ви вирішили просто зекономити час. Тому, моя найголовніша порада — це перечитувати та передивлятися мотиваційний лист декілька разів перед тим, як його надіслати та переконатися в тому, що у вас ніде немає помилок,

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Якісний мотиваційний лист збільшить ваші шанси отримати запрошення на співбесіду / фото ілюстративне

Якщо мова йде про кар’єрний мотиваційний лист, то частою помилка є те, що люди забувають міняти ім’я компаній, якщо надсилають ці листи в кілька одночасно. Тому варто переконатися в тому, що коли ви відправляєте мотиваційний лист компаніям, ви завжди змінюєте інформацію: те, кому адресований цей лист, назву компанії, назву вакансії тощо. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 15:02, 30 Червня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 3201 bf5a7

Європейська освіта: досвід донеччанок в Польщі та Словаччині

Валерія родом з Донеччини, дівчина навчається в двох університетах, один в Україні, інший в Словаччині. Героїня каже, що серед її іноземних друзів взагалі відсутній такий […]

Вакцинація для дорослих: поради та рекомендації від медичних працівників

Щеплення для дорослих є важливим процесом не тільки індивідуальному здоров’ю людини, але й має значний вплив на громадське здоров’я. Вакцини допомагають запобігти інфекційним хворобам, таким […]

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]