Потяг кохання: що готує УЗ до 14 лютого

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 12 Лютого 2024
Привітання військового / фото “Укрзалізниця”

Укрзалізниця анонсувала можливість дистанційного привітання військових до 14 лютого. Скористатися новою послугою можна за умови, якщо захисники або захисниці перебуватимуть на момент свята у потязі.

Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Укразалізниця: послуги

Для того, щоб дистанційно привітати захисника або захисницю до 12 лютого, а саме до 21:00, буде відкрита можливість зробити замовлення. Для цього варто виконати наступні кроки:

  • зайти в чат-бот Укрзалізниці у мережі Viber, Telegram, Facebook або Apple Messages;
  • натиснути кнопку “Love letter”;
  • вказати рейс, вагон, місце, номер поїзда та дату відправки адресата;
  • написати слова привітання.

Після обробки заявки, меседж буде передано адресатові в потрібний день і час провідником.

Як з’явився День святого Валентина

Згідно з основною версією появи свята, день закоханих з’явився в Римській імперії ще до нашої ери, за часів правління Клавдія II. Цей імператор під час ведення однієї зі своїх війн заборонив солдатам вступати у будь-які відносини, особливо створювати шлюб. Така позици аргументувалася таким чином, що одруження робить воїнів слабкими та обтяжує їх сімейним побутом.

Святий Валентин / фото з відкритих джерел

Історія також має іншого героя — епископ на ім’я Валентин з Терні, який таємно вінчав військових та їх коханих. Коли правитель дізнався про це, то священнослужителя дуже швидко схопили та стратили за “антидержавницьку” діяльність. Остання, до речі, відбулася саме 14 лютого.

У ніч перед стратою, він написав одній дівчині письмо любовного характеру у віршованій формі, підписавши його: “Твій Валентин”. Згодом такі листівки отримали назву “валентинки”.

Історія свята продовжилась у 496 році вже нашої ери, коли Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, який проводитимуть 14 лютого і по сьогодні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Монетизація в TikTok: як бахмутянка стала відомою оглядачкою закладів у Львові

Семаковська Тетяна 14:30, 9 Лютого 2024
Альона Кравцова / ілюстрація Бахмут IN.UA

Бахмутянка Альона Кравцова веде свій блог в TikTok про огляди кафе та ресторанів у Львові. Дівчина обожнює свою справу, бо допомагає людям знайти смачну їжу та водночас підтримує український бізнес.

Редакція поспілкувалася з Альоною, ми дізналися, як TikTok допоміг бахмутянці реалізуватися.

Бахмут – Харків

Альона Кравцова 20 років жила в Бахмуті, дівчина навчалася в Горлівському інституті іноземних мов, вже тоді вона вела свій блог про  блокноти і скрапбукінг в мережі Instagram, а от огляди кав’ярень та ресторанів у неї з’явилися пізніше, коли героїня переїхала в Харків. 

“Коли я переїхала в Харків, мені дуже було цікаво розібратися в сфері закладів. До речі у нас в Бахмуті якраз за рік, до мого від’їзду в Харків, відкрилась перша “Арома Кава”. Якийсь час я там працювала, бо для мене було важливо розібратися, як це працює з середини”, — пригадує героїня.

Вперше у Харків дівчина потрапила в 2015 році й одразу полюбила це місто. Відтоді намагалася відвідувати його хоча б раз, два на рік.

Альона Кравцова Бахмут
Альона з родиною в Бахмуті / фото надане героїнею

У розмові Альона пригадує, що Харків був містом її мрії, тут вона прожила 2 з половиною роки, але 20 лютого 2022 року героїні довелося залишити домівку. У новинах все частіше звучали дати нападу росії на Україну, тож бахмутянка ухвалила рішення про переїзд. Родина Альони в цей час була в Бахмуті, вони евакуювалися в квітні.

“Вони виїхали на машині, але з собою майже нічого не брали, бо думали, що ще трошки й можна буде повернутися назад. Дуже хотілося в це вірити”, — говорить Альона Кравцова.

Всі рідні Альони виїхали з Бахмута вчасно, останніми евакуювалися її бабуся та дідусь. Старенькі не хотіли залишати домівку, але коли поруч з ними розірвався снаряд — вирішили їхати.

Покидати дім було нелегко, пригадує дівчина. Крім матеріальних речей важко було прощатися з іншим, тим, що неможливо придбати за гроші — це спогади, які пов’язані з домом.

Як зробити блог прибутковим 

Альона Кравцова / фото надане героїнею

Instagram не одразу приніс Альоні монетизацію. Кілька років дівчина працювала на репутацію, а опинившись в Харкові почала більше часу приділяти оглядам локальних кав’ярень.

“Монетизація блогу не була моєю основною ціллю, мені просто подобалося ділитися своїми оглядами, а ще я завжди знала, куди можна піти смачно поїсти, випити кави. Я це робила для людей, щоб вони знали, куди точно варто сходити, де провести час. Мені дуже подобалось спілкуватися з персоналом, я маю багато друзів зі сфери обслуговування”, — каже бахмутянка.

Дівчина сама працювала у кав’ярнях Харкова, й хоча ця робота була фізично важкою – цей досвід Альона згадує з посмішкою. В той час, коли Альона починала займатися оглядом кав’ярень, інфлюенсерів, які б робили схожі речі, можна було порахувати на пальцях. Паралельно з блогом дівчина працювала SMM-менеджером.

“З часом я зрозуміла, якраз таки в 2022 році для мене відбувся переломний момент. Я відчувала, що мені чогось не вистачає. Тому що я розвивала чужі бізнеси, а мала ресурси та бажання займатися справою, якою я горіла”, — каже у коментарі Альона.

Як бахмутянка освоїлася у Львові

Львів прийняв нашу героїню дуже тепло, дівчина каже, що багато часу приділяє відвідуванню музеїв та виставок, співпрацює з локальними бізнесами, а в сторіс часто публікує новини пов’язані з домівкою.

Опинившись у Львові я усвідомила, що тут дуже розвинена сфера туризму, подумала, що тут, я зможу вивести свій блог на новий рівень, у мене може нарешті вийти те, чого не вийшло в Харкові,

каже бахмутянка. // у розмові

Свої міста Бахмут та Харків бахмутянка згадує з любов’ю, останній раз у Харкові вона була рік тому, тоді ж дізналася, що у неї  згоріла квартира. 

“Атмосфера у Харкові дуже сильно змінилася, і я рада, що місто живе, що воно намагається розвиватися попри все, але коли приїжджаєш, то дивишся на понівечені улюблені вулиці. Харків намагається жити”, — говорить Альона.

@alenilluminat

Захотілося поділитися з вами своєю маленькою історією з життя 🥺 Якщо ви також намагаєтеся створювати відчуття дому, то розкажіть, як саме?

♬ оригінальний звук – АЛЬОНА КРАВЦОВА

Попри війну Харків завжди чистий, каже бахмутянка. Про цю особливість зазначали багато наших містян, які знайшли тут тимчасовий дім,

“Дивовижно, що скільки Харків б не обстрілювали, він завжди чистий. Просто проходить, буквально декілька годин після обстрілу й на місці, яке було закидане уламками — все прибрано”, — каже співрозмовниця.

У перші дні приїзду у Львів, Альона  пригадує, що всі проєкти по роботі зупинилися, стало більше часу, щоб приділити увагу розвитку своєї мрії – робити огляди закладів. Тоді бахмутянка й пригадала, що мріяла більше часу присвятити оглядам закладів. Через кілька місяців після початку повномасштабної війни Альона взялася розвивати свою справу, водночас це допомагало дівчині відволікатися від важких новин з рідного міста.

Альона Кравцова заклади
Альона допомагає знайти смачну їжу / фото надане героїнею

“Я почала ходити по кафе, кав’ярнях, особливо мене цікавили ті, які  були історичними. Виставляла відео не тільки в Instagram, але й у TikTok. Пам’ятаю, що залетів мій ролик на тему, що можна зробити за один долар у Львові, а також добірка улюблених закладів у Львові. Цей ролик набрав пів мільйона переглядів, тоді почалися співпраці. Мене запрошували у заклади давати чесні відгуки”, — говорить бахмутянка.

Зараз Альона стала інфлюенсеркою в Тікток, дівчина робить огляди закладів, знімає цікаві локації Львівщини та Заходу України в цілому.

Альона подорожує
Дівчина старається подорожувати Україною / фото надане героїнею

“Мій блог зараз є, тому що в один момент я не здалась, бо насправді я 6 років йшла до того, щоб нарешті блог почав давати результати. До мене повертаються замовники, мене хочуть бачити в закладах, чути мою думку, мені довіряють – це дуже цінно”, — резюмує дівчина.

Ми запитали Альону чи хотіла б вона повернутись в Бахмут, дівчина відповіла, що їй хотілося б погуляти рідними вулицями, але додає, що Бахмут буде іншим. Попри те відбудувати це місто вкрай важливо, наголошує бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Церква проти кохання: у росії хочуть заборонити День Валентина

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:25, 25 Січня 2024
Патріарх Кирило / фото ілюстративне

Патріарх російської православної церкви (рпц) кирило виступив против Дня святого Валентина, адже це свято прийшло з-за кордону, із заходу.

Про це повідомляють пропагандисти.

Російська церква проти Дня кохання

За словами кирила, заборона ЛГБТ — це крок, за яким треба робити нові. Наприклад, заборонити в росії День святого Валентина, який був “імпортованим” із заходу та активно просувався в маси під брендом “свято кохання”.

Популярність цього свята пов’язана з поширенням ідей вільного кохання. Вільного від будь-якої відповідальності за життя близької людини, за життя майбутніх дітей, які прихильникам таких вільних стосунків виявляються непотрібними,

 

заявив кирило // патріарх рпц

Крім того, кремлівський прислужник заявив, що вихованню дітей дуже шкодить Геловін, адже це свято “чуже для традицій та цінностей” та суперечить принципам усього сучасного російського режиму.

Заборона ЛГБТ у росії

У 2023 році верховний суд росії визнав ЛГБТ екстремістським рухом. Під заборону потрапило все, що хоч якось відсилається на цей рух, а саме:

  • веселка
  • тематичні нашивки
  • значки на одязі
  • паради, ходи, мітинги
  • тематичні вечірки

Також забороняється юридична діяльність на захист прав ЛГБТ. При порушенні цієї заборони в росії загрожує до 12 років в’язниці.

Як з’явився День святого Валентина

Достеменна історія цього свята досі невідома. Проте майже усі вони об’єднуються одним — головним героєм, яким називають ранньохристиянського мученика Валентина з італійського міста Терні.

Святий Валентин / фото ілюстративне

Згідно з основною версією появи свята, день закоханих з’явився в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II. За легендою, цей імператор під час ведення однієї зі своїх війн заборонив солдатам вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом. Утім, священнослужитель, на ім’я Валентин таємно вінчав закоханих.

Коли правитель дізнався про це, то єпископа дуже швидко схопили та стратили за “антидержавницьку” діяльність. Остання, до речі, відбулася 14 лютого.

У ніч перед стратою, він написав одній дівчині письмо любовного характеру у віршованій формі та підписав його: “Твій Валентин”. Згодом такі листи отримали назву “валентинки”.

Вже у 496 році Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, якого вшановують 14 лютого. За повір’ям, він зробив це, щоб витіснити одне з язичницьких свят.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

1 000 гривень кожному: як українцям отримати нову грошову допомогу від держави

У п’ятницю, 25 жовтня, президент Володимир Зеленський анонсував нову частину державної програми єПідтримка. Вона дозволить кожному громадянину, який проживає на території України, отримати 1 000 […]

11:25, 29.10.2024 Скопіч Дмитро

Ізюм і Бахмут у нових анімаційних фільмах проєкту “Книга-мандрівка”: міста-символи української незламності

Проєкт “Книга-мандрівка. Україна” презентує два нові анімаційні епізоди, які розповідають про нескорені українські міста – Ізюм та Бахмут. Ці фільми продовжують місію проєкту з висвітлення […]

Як отримати грошовий переказ від Норвезької ради: пояснення

При отриманні повідомлення від Норвезької ради у справах біженців (NRC) про зарахування фінансової допомоги буде вказаний спеціальний код MoneyGram. Саме він дозволить ВПО отримати грошову […]

13:30, 28.10.2024 Скопіч Дмитро