Покровському — 251 рік: яким було село до повномасштабного вторгнення рф

Микола Ситник 13:45, 15 Жовтня 2023
День села у Покровському
Так відзначали День села у Покровському до окупації / фото Фейсбук, Покровський старостинський округ

Щороку у свято Покрови Пресвятої Богородиці жителі Покровського Бахмутської громади відзначають День села. Цьогоріч покровчани святкують далеко від дому, тримаючи зв’язок один з одним у форматі телефонних розмов та онлайн.

Зазначимо, що село з літа минулого року окуповане, а перед тим майже вщент знищене росіянами. Покровське відтепер живе лише у спільних спогадах жителів, які попри все сподіваються колись повернутися до рідних домівок та відсвяткувати День села знову.

Напередодні староста Покровського старостинського округу Павло Федоренко у Фейсбуці привітав жителів зі святом.

Шановні односельці! День села це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися у нашій мальовничій місцевості.

На жаль, триває війна… Важко… Страшно… Нестерпно боляче від втрат. Але ми маємо триматися, бути сильними. І маємо продовжувати жити, працювати і дякувати за кожен світанок! Віримо та знаємо, що все буде гаразд. Адже ми на боці добра!

Дорогі земляки! Щиро вітаю Вас з Днем села! Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, радості і миру. Нехай щастя, любов та достаток живуть у кожному домі та у кожній родині. Хай доля ласкавою буде до вас, дарує щасливі літа, чистого неба і просто людського тепла!

Павло Федоренко // староста Покровського старостинського округу

Покровське до війни

Редакція «Бахмут IN.UA» згадує, яким було Покровське до війни та як жителі відзначали урочисту дату.

До повномасштабного вторгнення росії в Україну святкування щорічно було урочистим. До доти готувалися заздалегідь як дорослі, так і малеча. Зазвичай місцеві організовували святкові та розважальні заходи: привітання для селян, виступи місцевих колективів, виставки робіт майстринь, конкурси та різноманітні частування.

Святкування
Анонс святкування у 2021 році / фото Фейсбук, Покровський старостинський округ

У Покровському функціонував Навчально-виховний комплекс, на базі якого була школа та дитячий садочок. Восени 2021 року біля комплексу почали облаштовувати спортивний майданчик, поруч у парку висадили дерева. 

Покровський НВК
Покровський НВК / фото Фейсбук

А так виглядав сільський будинок культури. Бібліотека, заняття з танців, фітнесу, співу та музики для дітей і дорослих — покровчани саме тут проводили тут своє дозвілля.

будинок культури
Покровський сільський будинок культури / фото Фейсбук

З червня 2022 року Покровський будинок культури зруйнований. Росіяни повністю знищили будівлю. Восени 2022 року з села евакуювали майже все населення — 1017 жителів.

Покровський сільський будинок культури
Покровський сільський будинок культури / фото місцевий Телеграм-канал

Нагадаємо, що 14 жовтня село Кліщіївка Бахмутського району Донецької області відзначило 252 річницю від дня заснування. Раніше редакція «Бахмут IN.UA» розповідала, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни.

Читайте також

Текст підготувала журналістка Марія Лященко

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут під час ковідного карантину: як жило місто у 2020 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 6 Липня 2025
Карантин у місті Бахмут, 2020 рік / фото Олександр Сотников

Бахмут у 2020 році, як і вся Україна, опинився під впливом жорстких карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Місто, що звикло до активного ритму життя, раптово змінилося: спорожнілі вулиці, зачинені кафе та дистанційна робота стали новою нормою.

Детальніше про те, як жило місто в період ковідного карантину 2020 року — в матеріалі Бахмут IN.UA

Бахмут під час ковідного карантину 2020: фото

У 2020 році в Бахмуті, як і по всій країні, діяли суворі обмеження для населення через пандемію ковіду в світі. Місто буквально завмерло: спорожнілі вулиці, зачинені крамниці та відчутна тривога від невидимої загрози стали новою реальністю для багатьох містян. Проте, навіть в таких умовах місто не втрачало власний шарм та затишок.

Пропонована добірка складається з фотографій, які зробив та опублікував бахмутянин Олександр Сотников на своїй сторінці у Facebook. Всі вони датовані березнем 2020 року — в пік обмежень, які ввели під час карантину.

Майже пуста центральна вулиця міста / фото Олександр Сотников
Вулиця в під час карантину, 2020 рік / фото Олександр Сотников
Місцевий ринок продовжував працювати навіть попри обмеження / фото Олександр Сотников
Пуста локація в місті через введення обмежень в країні / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Фоторепортаж

Бахмут під час ковідного карантину: як жило місто у 2020 році

Бахмут у 2020 році, як і вся Україна, опинився під впливом жорстких карантинних обмежень через пандемію COVID-19. Місто, що звикло до активного ритму життя, раптово […]

11:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Переважна більшість українців підтримує створення заповідних територій — результати опитування

86% мешканців українських громад позитивно ставляться до створення нових природоохоронних територій. Серед них 42% повністю підтримують такі ініціативи, а 44% скоріше підтримують, ніж ні. Про […]

10:00, 06.07.2025 Скопіч Дмитро

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро