Кліщіївка відзначає День села: привітання для мешканців

Микола Ситник 13:07, 14 Жовтня 2023
День села
Мешканці Кліщіївки святкують День села біля клубу / фото з архіву Олени Данько

Сьогодні, 14 жовтня, село Кліщіївка Бахмутського району Донецької області відзначає 252 річницю від дня заснування. До війни тут мешкали 443 людини. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну окупаційні війська рф повністю зруйнували населений пункт.

Незважаючи ні на що, мешканці Кліщіївки вірять у те, що мирне життя повернеться в їхнє рідне село.

Вітання зі святом

З найкращими побажаннями до жителів Кліщіївки звернулась староста Іванівського старостинського округу Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади Олена Данько.

Вітаю всіх мешканців села Кліщіївка та Андріївка зі святом. Незалежно від того, де ми знаходимося, ми залишаємося його мешканцями. Миру, здоров’я та віри в найкраще. Ми обов’язково ще відсвяткуємо свято, але в наших селах.

Олена Данько // староста Іванівського старостинського округу

Діти
Діти з прапором України біля сільського клубу в Кліщіївці / фото Олена Задорожна

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Олена Задорожна Кліщіївського сільського клубу тепло привітала односельчан.

Шановні мешканці села Кліщіївка!

14 жовтня нашому селу виповнюється 252 роки. Це свято всіх хто народився й виріс, приїхав на постійне чи тимчасове проживання.

Зазвичай в цей день ми гуртувалися, влаштовували пишні народні гуляння, славили село в піснях, віршах.

На жаль, війна внесла свої корективи, й традиційне відзначення стало неможливим. Але я щиро вірю, що прийде день і День Села ми обов’язково святкуватимемо під мирним небом.

З нагоди свята зичу Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, щастя та мирного неба!

Олена Задорожна // організатор культурно-дозвіллєвої діяльності сільського клубу

Заходи до Дня села
Заходи до Дня села в 2020 році / фото Олена Задорожна

Раніше редакція «Бахмут IN.UA» розповідала, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни.

Битва за Кліщіївку

Нагадаємо, що бої за село розпочалися наприкінці листопада 2022 року. Російські війська почали наступ на Кліщіївку після захоплення Андріївки.

У січні 2023 року окупанти захопили село. У вересні частина Кліщіївки опинилась під контролем ЗСУ, частина знаходилась в «сірій зоні», частина — під контролем армії рф. 

17 вересня 2023 року Сили оборони деокупували Кліщіївку. Наразі на південному фланзі Бахмута тривають важкі бої.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро