Як прифронтовий Часів Яр святкує День міста?

Семаковська Тетяна 13:16, 16 Липня 2023

Катерина1 34a8d

Сьогодні, 16 липня, мешканці Часів Яру Бахмутського району Донецької області святкують День міста. Цього року через активні бойові дії урочистості проходять онлайн.

З нагоди свята начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус привітав жителів прифронтового міста.

За його словами, попри складну ситуацію на фронті мешканці все одно спробують зробити цей день святом.

«Вітаю рідне місто! Вітаю Вас, наші мешканці, нашого улюбленого Часів Яру. Сьогодні два свята в одному — День металурга і день нашого міста, день народження нашого міста. Кожного дня народження ми завжди бажаємо здоров’я, любові. А сьогодні я хочу побажати Миру нашому місту, Миру нашій країні», — звернувся до містян Сергій Чаус.

Чаус 462beНачальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус. Фото: скріншот

Читайте також: Бахмутський Цветмет в евакуації: що стало з підприємством?  

Жителі Часів Яру також долучилися до привітань.

Привітання b2b1c

Привітання містян. Фото: скріншот

«Сьогодні наше місто бореться за своє існування в Вільній Незалежній Україні. Часів Яр — це Україна! Ми маємо свою історію, маємо свою культуру. Наші люди добрі, роботящі, ми цінуємо і пам’ятаємо кожний куточок нашого «Божого карманчика», нашого славетного Часів Яру. Хочя ми зараз далеко від дому, але душею і серцем з нашим містом. Часів Яр — це Щит Донеччини! Дню міста Часів Яр присвячується», — Катерина Бубнова.

Катерина 08f37Мешканка міста Катерина Бубнова. Фото: Фейсбук

«Наш рідний, наш незламний, наш найкращий Часів Яр! Сьогодні у тебе День народження! Знаємо, що тобі не до святкувань, адже ти страждаєш та тримаєшся з останніх сил, борешся за нас, за наші домівки, за кожного часовоярця, за кожного українця. Ми вдячні долі, що стали саме твоїми мешканцями — мешканцями славного міста Часів Яр! Тримайся, рідний, ми все здолаємо разом, душа і серце кожного часовоярця з тобою! Віримо в перемогу та повернення додому — в Часів Яр!

 

Нехай він буде якомога швидше, щоб наші мешканці, могли повернулися додому і відновити місто, яке є їхньою домівкою. Зі святом Вас! Зі святом рідне місто!», — додають часовоярці.

До слова, Часів Яр був заснований у далекому 1876 році. 

Читайте також: Яка ситуація у Часів Ярі з водою?

Раніше журналісти «Бахмут IN.UA» побувала в одному з укриттів Часів Яру під час обстрілу міста. Наші кореспонденти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни.

Фото: Фейсбук

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:49, 2 Грудня 2024
Витяг для ФОП / фото ілюстративне, Unsplash

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.

Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Витяг з ЄДР через “Дію”

Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн

Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:

  • перейти на портал “Дія” та натиснути “Отримати витяг“;
  • авторизуватися за допомогою BankID, Дія.Підпис або електронного підпису;
  • перевірити вказані особисті дані, які автоматично підтягуються з реєстрів;
  • якщо вказані дані вірні, то потрібно оплатити послугу за допомогою банківської картки або Google Pay/Apple Pay/Privat Pay;
  • готовий витяг надійде в розділ з отриманими документами через декілька хвилин, про що прийде додаткове сповіщення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Грудня 2024
Як дізнатисязагальний страховий стаж / фото ілюстративне, Pexels

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. 

Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як визначити загальний страховий стаж

Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.

Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.

Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:

  • дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • переглядати дані про місця роботи;
  • отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
  • розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.

Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:

  • спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • дані ID.GOV.UA;
  • логін і пароль ПФУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]