Подбай про рідних: пенсіонерів ВПО у Дніпрі запрошують у психологічну групу підтримки

Семаковська Тетяна 13:37, 22 Вересня 2023
Підтримка літніх людей в евакуації допомагає їм швидше адаптуватися/ фото з відкритих джерел

Благодійний фонд Карітас Донецьк відкриває реєстрацію на психологічну групу підтримки для чоловіків та жінок віком від 60 років. Це чудова можливість для ваших бабусь, дідусів чи батьків відновити психологічне здоров’я та знайти нових друзів.

Редакція дізнавалася у психологині пані Дар’ї, яка працює у БФ “Карітас Донецьк”, як проходять заняття та чому вони потрібні літнім людям

Психологічна допомога для літніх людей

Люди у групах підтримки спілкуються між собою, фото/ з відкритих джерел

У місті Дніпро в межах проєкту «Соціально – консультативні центри і психосоціальне консультування для ВПО та вразливого населення в Україні 2023 – 2024» відкривають психологічну групу підтримки чоловіків та жінок ВПО віком від 60 років.

В цьому місяці у нас було вже дві групи літніх людей, які отримали психологічну допомогу. Зараз ми набираємо третю групу на жовтень. Основна потреба учасників, які до нас приходять — це спілкування. Літнім людям дуже складно знайти своє коло спілкування, вони не користуються інтернетом. Ми надаємо їм коло спілкування та підтримку, навчаємо технікам опанування стресу.

Пані Дар’я // психологиня

Що отримають учасники групи?

Пенсіонерам важко знайти нове коло спілкування, тому спільні заняття офлайн дуже помічні/ фото БФ Карітас Донецьк

Під час занять люди зможуть ділитися своїми думками та почуттями з іншими, навчаться опановувати стрес і тривогу. В групі також можна знайти нових друзів чи товаришок. 

У нашій групі була така ситуація, коли дві жінки, які приходили на заняття потім стали подругами. Виявилося, що вони жили одна біля одної, але не були знайомі. Зараз вони разом ходять на прогулянки, спілкуються.

Пані Дар’я // психологиня

Загалом, каже пані Дар’я, у людей, які відвідали групи підтримки, видно емоційне покращення – вони краще опановують тривогу, стають більш комунікабельними.

Зустрічі будуть відбуватись у за адресою: м. Дніпро, вул. Гостомельська 5, щоп’ятниці о 10.00. Загалом їх буде три, кожне заняття триває по три години.

Щоразу учасники отримують домашнє завдання. Одна група займається приблизно місяць часу. Психологиня додає, що цей проєкт короткотривалий, втім роботу над собою люди продовжують й потім. Пані Дар’я сподівається, що незабаром тривалість психологічної групи можуть продовжити.

Як взяти участь?

Для того, щоб стати учасником групи потрібна попередня реєстрація за посиланням. Подбайте про своїх рідних та зареєструйте їх для надання психологічної допомоги.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

Валентина Твердохліб 15:25, 21 Листопада 2024
Такий вигляд можуть мати будинки для бахмутян у Гощі / скриншот

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції Rebuild Ukraine, присвяченій відбудові України. Для реалізації проєкту тепер необхідне схвалення Гощанської громади та залучення донорів, які забезпечать фінансування

На якому етапі ухвалення проєкту в Гощі, редакції “Бахмут IN.UA” розповів очільник Гощанської громади Микола Панчук.

“Бахмут-Гоща”, презентація проєкту

Наразі в Гощанській громаді проводять презентації проєкту “Бахмут-Гоща”. Його вже представили виконавчому комітету й освітянам. Після цього, за потреби, презентації проведуть у старостинських округах.

“Презентація і обговорення проєкту вже відбулися для виконавчого комітету селищної ради, всіх освітян, директорів нашої територіальної громади. Також презентація запланована для депутатів громади і керівників комунальних установ. Далі, якщо буде потрібно, ми поїдемо в старостинські округи, щоб показати проєкт там і презентувати з перших вуст від представників Бахмута і мене, як селищного голови. Наприклад, якщо буде потреба в медиків почути це, то ми поїдемо й до них. Будемо максимально публічно висвітлювати все”, — розповів Микола Панчук.

Окремо селищна рада збиратиме думки та зауваження від громадськості та бізнесу.

“Буде зроблена анкета, яку ми надамо для опитування людей. Туди наші мешканці зможуть надавати свої пропозиції й рекомендації, розповісти, що, можливо, вони бачать по-іншому. Також зараз ми робимо зріз по бізнесу — їхні потреби, кількість працівників у нашій громаді, кількість працівників, які ще потрібні”, — розповідає очільник громади.

Презентувати проєкт і збирати думки громадськості планують протягом двох тижнів. Після цього буде ухвалене юридичне рішення щодо виділення землі під будівництво.

“Нам важливо почути думки всіх людей, які тут проживають, врахувати їхні зауваження. Тільки після цього буде затверджено генплан у цьому році та ухвалене рішення про виділення земельної ділянки”, — розповідає Микола Панчук.

Будівництво житла для бахмутян: реакція громади

Звести житло для переселенців у Гощі планували вже давно. Адже сюди релокувалося Бахмутське професійно-технічне училище, і для викладачів немає житла.

Очільник громади каже, що спочатку місцеві жителі з обережністю ставилися до нових жителів громади. Однак вже зараз їхня думка змінилася.

“Коли релокувалося Бахмутське училище (Бахмутський центр професійно-технічної освіти — ред.), громада ставилася дуже з обережністю. Але всі освітяни, які сюди приїхали, дуже гарно себе зарекомендували. Вони професійно, відповідально та якісно надають свої послуги. Але вони не мають тут власного житла. І за цей період я, як голова, і мої представники, які їздять по Україні, шукали всі можливості для того, щоб десь знайти фінанси на житло”, — розповідає голова селища.

Збудувати житловий квартал для бахмутян у Гощі запропонувала Бахмутська міська рада. На цю пропозицію схвально відреагувало керівництво громади і бізнес. Більшість жителів селища також позитивно сприйняли новину.

“Я скажу чесно, цей проєкт нам точно цікавий, бо нам не вистачає дуже багато людей для бізнесу”, — зауважив селищний голова Микола Панчук.

Ознайомитися з проєктом “Бахмут-Гоща” можна в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Семаковська Тетяна 13:58, 21 Листопада 2024
Реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН / фото УВКБ ООН

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на одного члена домогосподарства складає 10 600 гривень за 3 місяці.

Про реєстрацію в місті Обухів інформує команда УВКБ ООН у місті Київ та області.

Хто допомагає ВПО в Обухові

У сісто Обухів, 26 та 27 листопада (вівторок, середа), приїде мобільна команда УВКБ ООН, яка реєструватиме внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Під час запису буде жива черга, попередній запис непотрібний.

Візит відбудеться за адресою вулиця Київська, 117 (будинок культури), а години прийому з 10:00 до 16:00.

Хто може отримати грошову допомогу від ООН

Грошову допомогу можуть отримати переселенці протягом 6 місяців з моменту переміщення та люди, які повернулися в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни. При цьому вони мають відповідати одному з критеріїв:

  • родина, яка має лише одного з батьків з однією або більше дітьми віком до 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня або кілька самотніх людей похилого віку (55 років і старше);
  • людина похилого віку з однією або кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома людьми з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо).

При цьому люди, які відповідають критеріям вразливості, повинні мати місячний дохід менше 5 400 гривень на одного члена родини.

Якщо ви вже отримували допомогу від УВКБ ООН, іншої агенції чи гуманітарної організації ООН, то вам можуть відмовити у виплаті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вигляд на місто Чернігів

У Чернігові відкриють осередок для бахмутян: що планує Бахмутська міськрада

Днями стало відомо, що в місті Чернігів планують виділити приміщення для роботи Бахмутського Управління культури. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Редакція […]

Латинський кафедральний собор у Львові

У Львові запрацює простір підтримки бахмутян

Незабаром для жителів Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади, які тимчасово мешкають у Львові та області, запрацює простір у місті Лева. Цим осередком підтримки опікуватиметься громадська […]

17:28, 20.09.2023 Микола Ситник

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

12c5663 a1f0db5 pensionery 7219f

Чи будуть пенсіонери мати пріоритет при видачі компенсації: відповідь Шуляк

Серед бахмутян, які евакуювалася чимала частка людей літнього віку, вони втратили свої домівки та нажите роками майно. Зараз пенсіонери змушені винаймати за свою пенсію квартири, […]