Переїхали з Часів Яру: як на Хмельниччині працює хоспіс для самотніх літніх людей

Валентина Твердохліб 11:50, 26 Березня 2025
Хоспіс працює у будівлі колишнього дитячого санаторію / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

У Хмельницькій області працює хоспіс для самотніх літніх людей. Більша частина його мешканців — люди, яких вивезли з прифронтових територій Донеччини. Історія хоспісу почалася у 2017 році в місті Часів Яр. Після повномасштабного вторгнення заклад переїхав на Хмельниччину, де і продовжив свою роботу.

Як зараз працює хоспіс, редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Геннадій Ткачов, який опікується закладом.

Хоспіс у Часів Ярі, переїзд на Хмельниччину

Хоспіс для самотніх літніх людей розпочав роботу в місті Часів Яр у 2017 році. Його відкрив місцевий волонтер Євген Ткачов. Сюди звозили покинутих людей з сірої зони.

“Притулок працює з 2017 року. Це все почалося з того, що батько купив один будинок, потім інший, потім третій. І до цих будинків звозили покинутих стареньких з сірої зони. В ті роки були цілі покинуті села, і звідти військові та волонтери вивозили до нас літніх людей. Так і почалась наша робота”, — розповідає волонтер.

Спочатку хоспісом опікувався його засновник Євген Ткачов. Та коли кількість людей збільшилась до 14-15, він передав управління закладом своєму синові Геннадію. До сьогодні Геннадій Ткачов залишається його директором.

Згодом кількість людей зросла до 55. Для їх розміщення були вже чотири будинки та три квартири. Однак у 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення, родина Ткачових вирішила евакуювати хоспіс. Притулок знайшли на Хмельниччині. Зараз літні проживають у будівлі колишнього дитячого санаторію в Дунаєвецькому районі.

“Після початку повномасштабного вторгнення ми одразу ж почали думати куди переїжджати. Бо лінія фронту вже тоді була достатньо близько. Мабуть, найближче було до Горлівки, кілометрів 40-50. Спочатку нам знайшли для переїзду школу в Хмельницькій області. Ми туди переїхали, але нам потрібно було розділити хоспіс, бо всі 55 людей не поміщалися у школу, куди ми переїжджали. 15 людей поїхали у Львівську область до притулку, яким опікувалась церква. А 40 людей поїхали з нами до Хмельниччини в школу. Там ми пробули два роки. І потім Дунаєвецька міська рада приготувала для нас колишній дитячий санаторій і будівлі панського маєтку. Тут ми вже працюємо більше року”, — розповідає Геннадій Ткачов.

Мешканці хоспісу / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

Як працює хоспіс

Наразі в хоспісі перебувають 50 людей. Вмістити більшу кількість він не може. Всі люди, які живуть у хоспісі — це самотні літні люди, більшість з яких мають фізичні чи ментальні розлади. Близько 80% мешканців — це люди, яких евакуювали з Донеччини.

“Це люди похилого віку, 70+. Майже всі з якимись фізичними або ментальними вадами. Ці люди покинуті, але майже у всіх є родичі. Це або повністю відсутнє спілкування, або дуже давно не бачили і не знають де ці родичі взагалі. Інколи ці родичі телефонують раз у тиждень або раз у місяць, можуть дізнатися самопочуття. І є один чи два такі, що раз на пів року приїжджають з-за кордону провідати. Є, звісно, й ті, в кого ніколи не було ні дітей, ні внуків, але таких небагато”, — каже Геннадій Ткачов.

Люди, які живуть у хоспісі, мають постійне піклування. Їм надають повноцінне харчування та медичний догляд.

“На одній зміні працюють близько 8-9 людей. А взагалі персонал складає десь 13-14 людей. Прийшли на зміну, 12 годин відпрацювали, а наступний день відпочивають. Наприклад, кухар працює 5 днів, 2 дні відпочиває, тому кожен день у нас різна кількість працівників може бути”, — каже директор хоспісу.

Працівники хоспісу / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

Працює заклад за допомоги волонтерів.

“Без волонтерів ми не виживемо, адже коштів не вистачає. Дунаєвецька міська рада оплачує нам рахунки за світло і воду, бо без цього було б взагалі нереально існувати. Для опалення у нас є своя кочегарка, і нам закупляють туди дрова для опалення, за що ми теж дуже вдячні. Якщо самим прийшлось би купувати, то понад 300 тисяч гривень потрібно було б на це. Взагалі на початку війни волонтерських організацій було значно більше. Майже кожен місяць хтось привозив їжу чи якісь запаси на майбутнє. А зараз допомагає тільки “Рокада” з Хмельницького і декілька закордонних організацій”, — зазначив Євген Ткачов.

У разі звільнення місць нових людей до хоспісу привозять волонтери. Першочергово це евакуйовані з прифронтових територій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

Семаковська Тетяна 20:24, 2 Квітня 2025
Фрагмент знищення ворожої техніки у районі Часів Яра / скриншот з відео

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують для розвідки зараженої місцевості.

Про це повідомили в ОСУВ “Хортиця”.

Часів Яр: поблизу міста знищили ворожу техніку

Оператори дронів полку “Рарог” ліквідували в районі Часів Яра російський бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 під час пересування. Разом з ним знищено ще близько десятка окупантів.

Бронетранспортер, на якому пересувалися росіяни, виявився машиною хімічного захисту, яка призначена для розвідки зараженої місцевості.

Відео зі знищенням ворожої техніки з окупантами оприлюднив 427-й окремий полк безпілотних систем “Рарог”.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Семаковська Тетяна 18:15, 2 Квітня 2025
Пансіонат, де проживатимуть літні ВПО / фото Олександр Явтушенко

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель.

Про це повідомляє Олександр Явтушенко, голова ради з питань ВПО, голова Ради волонтерів при Київській обласній державній адміністрації

Житло для ВПО у Київській області

В пансіонаті Київської області, що знаходиться у курортному містечку Ворзель, пропонують безоплатні помешкання для людей старшого віку, які постраждали внаслідок війни та стали ВПО. Заявку на отримання житла можна подавати:

  • сімейним парам;
  • родичам-пенсіонерам;
  • самотнім пенсіонерам.

Заповнити форму за посиланням. Проєкт впроваджується за підтримки БФ “До України з Любов’‎ю”. Цей фонд впроваджував містечко Хансена на Київщині.

Ванна кімната у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко
Кімната відпочинку / фото Олександр Явтушенко
Пансіонат Ворзель / фото Олександр Явтушенко
Спальня у пансіонаті / фото Олександр Явтушенко

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ворог втратив унікальну техніку: в районі Часів Яру знищено рідкісний БТР

У районі Часів Яру український безпілотник ліквідував рідкісний російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80. Це машина хімічного захисту, яку окупанти використовують […]

У Ворзелі нададуть безоплатне житло для пенсіонерів: як подати заявку

Люди старшого віку, які втратили житло, можуть заповнити анкету на отримання безоплатного помешкання в пансіонаті Київської області, у курортному містечку Ворзель. Про це повідомляє Олександр […]

500 гривень на столі

Виплата та гумдопомога: що можуть отримати соледарці в Дніпрі

Мешканці та мешканки Соледарської міської територіальної громади 3 квітня можуть звернутися за гуманітарною допомогою, якщо не отримували її у березні, до Центру підтримки у Дніпрі. […]

Часів Яр про який ви не знали. Розпитали у краєзнавця найцікавіше з історії міста

Часів Яр — це місто, яке сьогодні у більшості знають як точку на карті DeepState. Це місто, за яке активно йдуть бої. Однак сьогодні ми […]

пряма лінія

Пряма лінія з Марченко: бахмутяни можуть поспілкуватися з ОМС

Завтра, 3 квітня 2025 року, відбудеться Пряма лінія із заступником начальника Бахмутської МВА Олександром Марченком. Усі охочі зможуть поставити нагальні питання. Про це інформує Бахмутська […]