Переселенці, які живуть в Івано-Франківській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу. В пункті підтримки ВПО видаватимуть продуктові набори. Їх можна отримати одноразово.
Про це повідомляє Департамент інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з внутрішньо переміщеними особами Івано-Франківської міськради.
Івано-Франківськ, допомога ВПО
Пункт підтримки ВПО Івано-Франківської міськради надаватиме допомогу переселенцям. Люди можуть отримати продуктові набори, їх видаватимуть одноразово.
Гуманітарну допомогу можуть отримати переселенці вразливих груп населення. А саме:
пенсіонери (незалежно від віку);
люди старше 55 років;
люди з інвалідністю;
учасники бойових дій;
багатодітні родини;
одинокі матері/батьки.
Для отримання продуктового пакунка необхідно предʼявити підтверджуючі документи, довідку або тимчасове посвідчення про взяття на облік ВПО, видані Івано-Франківською територіальною громадою.
Продуктові набори видаватимуть лише тим, хто не отримував їх раніше.
Видача гуманітарної допомоги відбудеться за адресою: місто Івано-Франківськ, вулиця Дністровська, 26 (2 поверх). Графік роботи: вівторок та четвер з 09:30 до 15:00. Допомога надаватиметься до завершення продуктових запасів.
За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: +380 (99) 146 5427.
Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічний університет” проводить набір на платні онлайн-курси з підготовки до цьогорічного Національного мультитесту.
Про це редакції Бахмут IN.UA повідомили у коментарі.
Онлайн-курси до НМТ-2025: що відомо
У коментарі редакції повідомили, що курси з підготовки до Національного мультипредметного тесту проводять викладачі Горлівського інституту. Заняття платні, в місяць один предмет коштує 333 гривні. Одне заняття триває 1 годину 20 хвилин.
На підготовчих заняттях випускники вирішують тестові завдання та розбирають складні питання НМТ з кожного предмету.
Набір на курси з підготовки до державних іспитів стартував 10 жовтня 2024 року. Навчання триватиме 8 місяців: з жовтня по травень 2025 року. Щотижня проходитиме одне заняття з таких предметів:
українська мова;
історія;
англійська мова.
Розклад занять та інші деталі учні отримають після успішного проходження реєстрації на курс.
Зареєструватись на курси можна, заповнивши онлайн-заявку за посиланням. Або за номерами телефонів: +380 (50) 989 8867, +380 (66) 830 5094.
В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш актуальним.
Варто розуміти, що за кожною твариною стоїть власна історія, а багато з них вже колись мали домівку і втратили її з різних причин.
Раїса Мельницька, керівниця громадської організації “Покинутий Ангел”, для журналістів Бахмут IN.UA поділилась своїми порадами для тих, хто розглядає можливість взяти тваринку з притулку.
Взяти тварину з притулку: чому варто обміркувати своє рішення
Першою порадою для людей, які планують взяти тварину з притулку, є ретельне обдумування цього кроку.
“Не забувайте, що у вашій родині з’явиться ще один член, зі своїми звичками, характером та поведінкою. Це велика відповідальність, адже життя тварини тепер повністю залежатиме від вас! Це як ще одна дитина у родині”, — підкреслює зоозахисниця.
Важливо усвідомити, що це не просто бажання “мати песика чи котика”, а також значні зобов’язання.
При виборі майбутнього домашнього улюбленця важливо зважити на кілька моментів:
деякі породи собак і котів линяють більше, ніж інші;
залежно від розміру (переважно це стосується собак) – вони можуть вимагати більше місця, ніж є в однокімнатній квартирі;
вік тварини: якщо ви проводите більшу частину дня на роботі, молодий пес може виявитися не найкращим вибором, оскільки потребує більшої фізичної активності та триваліших прогулянок.
важливо враховувати наявність інших тварин у домі, а також дітей.
Як дбати про тварину
Тварини в притулках, як правило, оброблені від паразитів і мають всі необхідні щеплення. Раїса Мельницька відзначає, що нові родини тварин, яких взяли з притулку також повинні дбати про їхнє здоров’я.
“Важливо забезпечити ветеринарний супровід на постійній основі. Ми віддаємо тваринок стерилізованими або кастрованими, і однією з умов нашої роботи є те, щоб нові власники також слідкували за цим”, — каже керівниця. притулку.
Вона також зазначає, що у випадку цуценят вони завжди допомагають з організацією стерилізації, як тільки настає час.
Також кішки та собаки повинні мати насамперед правильний раціон, бажано рекомендований або складений ветеринарним дієтологом, в якому будуть враховані всі нюанси. Наприклад, у собак вітамін Д не виробляється під впливом ультрафіолету, на відміну від людей, і є ще багато таких особливостей в організмі котів та собак.
“Сучасний підхід до харчування – це важливість забезпечення тварини всіма необхідними макро та мікроелементами, та поживними речовинами.”, — стверджує зоозахисниця.
Стереотипи та їх руйнування
Ще одна важлива проблема — це стереотипи про притулки. Деякі люди вважають, що тварини з притулків є неадекватними або агресивними.
“Багато людей вважають притулки чимось на зразок концтаборів для тварин, де вони живуть у жахливих умовах”, — зазначає Мельницька. Проте вона запевняє, що це не так, і вагомі зміни можливі лише за активного залучення до цієї теми. Адже багато людей, відвідавши притулок, змінюють своє ставлення до бездомних тварин.
Крім того, важливо врахувати, що не всім потенційним власникам тваринок вдається отримати їх з притулку.
“Для нас важливі умови, в яких тварини житимуть після виходу з притулку. Ми не можемо віддати улюбленця тій людині, яка планує просто тримати його на ланцюгу”, — підкреслює зоозахисниця.
Основна відповідальність керівництв
Особливо важливо, щоб керівники притулків усвідомлювали відповідальність за життя тих, кого вони рятують.
“Це велика відповідальність за інші життя! Якщо очолюєте притулок, то повинні робити це гідно, з реальним бажанням допомогти тваринам”, — говорить Раїса Мельницька. Вона зазначає, що якщо людина не готова до такої відповідальності, можливо, їй краще звернутися до інших видів діяльності.
“Взяти улюбленця з притулку — це не просто добрий вчинок, а величезна відповідальність, що потребує серйозного підходу. Ваш новий компаньйон із притулку вартий найкращого”, – запевняє Мельницька.
Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічний університет” проводить набір на платні онлайн-курси з підготовки до цьогорічного Національного мультитесту. Про це […]
В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш […]
Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут, Соледар і Мар’їнку. За його словами, саме українська армія “робить […]
В Україні до Дня святого Миколая (6 грудня) планують надати одноразову виплату для дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування, але виховується в сім’ях опікунів […]
У місті Часів Яр напружена ситуація. Тут тривають бої, а окупанти не полишають спроб прорвати лінію оборони. Ворог тисне на північних й південних околицях, подекуди […]