Грошова допомога на оренду житла для ВПО у Полтаві: деталі програми від “Карітас”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:45, 26 Листопада 2024
Анонс реєстрації / ілюстрація “Карітас Полтава”

Благодійна організація “Карітас Україна” у Полтаві розпочала нову реєстрацію для ВПО для надання їм фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Скористатися можливістю можуть новоприбулі переселенці.

Про це повідомили представники “Карітас Полтава”.

Грошова допомога ВПО в Полтаві

Грошова допомога на оренду житла для ВПО строком на 6 місяців надаватиметься тим, хто нещодавно став переселенцем (менше за 30 днів) та мешкає в місті Полтава чи в населених пунктах однієї з наступних громад:

  • Полтавська;
  • Миргородська;
  • Коломацька;
  • Кременчуцька;
  • Кобеляцька.

Обов’язковими умовами для надання допомоги є середній місячний дохід на особу в сім’ї, який становить не більше 6 318 гривень, та відповідність до однієї з категорій вразливостей:

  • особа з інвалідністю;
  • особа з важким захворюванням;
  • самотня особа старшого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
  • самотні матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;
  • багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);
  • вагітні жінки або матері з дітьми до 3-х років.

Зазначається, що грошова допомога надаватиметься тим, хто раніше не отримував аналогічну підтримку від інших організацій.

Як ВПО отримати допомогу

Для того, щоб ВПО могли отримати грошову допомогу на оренду житла, потрібно звернутися до офісу “Карітас Полтава” за адресою: місто Полтава, вулиця Пилипа Орлика 20/1.

При собі мати наступні документи:

  • паспорт (оригінал);
  • ідентифікаційний код;
  • довідка ВПО видана у 2024 році, але не більше за 30 днів;
  • рахунок ІBAN;
  • документи, що підтверджують відповідність до критеріїв вразливості.
  • довідка ОК-5 або ОК-7.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День святого Миколая: коли відзначимо за новим стилем

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 25 Листопада 2024
День святого Миколая / фото ілюстративне, depositphotos

День святого Миколая — особливе свято, коли заведено вшановувати пам’ять Миколая Мирлікійського (Чудотворця) — християнського святого, який за життя прославився щедрістю і добрими справами. В цей слухняні діти отримують подарунки від святого. 

У 2023 році в Православній церкві України ухвалили рішення, за яким храми переходять на сучасний новоюліанський календар. Це означає, що багато вже звичних свят змістилися. Редакція Бахмут IN.UA в деталях розповідає, коли вшановують свято, а також його історію.

День святого Миколая: коли святкувати

День святого Миколая у 2024 році святкуватимуть за новим календарем. Дата цього свята припадає на 6 грудня. Проте, далеко не всі релігійні громади перейшли на новий стиль, а тому дехто продовжить відзначати День святого Миколая 19 грудня.

Це свято традиційно вважається днем подарунків, адже саме у цю дату заведено класти під подушку подарунки дітям від імені святого. Інколи навіть дорослі обмінюються подарунками. Важливо проявити щедрість і доброту, а також усіляко уникати злості, сварок чи лихослів’я.

День святого Миколая: історія свята

Святий Миколай — це реальна історична постать, яка народилася  між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини. Його батьками були греки-християни, котрі мали непогані статки. 

Хлопець з малечку ріс у добрі та любові, що зародило в ньому сильний гуманізм. Він не міг миритися з тим, що люди проживають в бідності. Саме тому Миколай почав потайки допомагати бідним родинам та дітям-сиротам.

Трохи згодом, коли батьків святого не стало, Миколай покинув світське життя. Він розпродав величезний спадок, роздав усі зароблені кошти бідним та відправився прочанином у Палестину. Коли він повернувся додому, то став священником. 

Ще за життя люди вважали Миколая святим. І причиною цього була не тільки одна доброта та любов до кожної людини у світі, але й справжні дива. Наприклад, він вгамував бурі на морі, зцілював хворих та навіть рятував приречених до страти. Все це за допомогою молитви.

Не стало Миколая 19 грудня 345 року (за юліанським календарем) або 6 грудня (за новоюліанським календарем). Згодом отця Миколая канонізували за його доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу.

Коли з’явилося свято Миколая

Розповсюдження легенди про добрі справи Миколая почалося в кінці Х століття, коли візантійська принцеса Феофано стала дружиною германського імператора Оттона ІІ. Саме тоді традиція робити подарунки почала розповсюджуватися Європою.

Існує й інша версія, яка є актуальною саме для українців. За нею, День святого Миколая почали святкувати у 1088–1089 роках завдяки київському князю Всеволоду Ярославовичу. Такого вдалося досягти завдяки встановленню стійких політичних зв’язків із представниками тогочасного Риму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 25 Листопада 2024
Евакуація населення з прифронтових районів / фото Гуманітарна місія “Проліска”

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло.

Про це повідомляють представники Селидівської МВА.

Евакуація з Селидівської громади

Люди, що проживають на території Селидівської громади, мають можливість евакуюватися до більш безпечних регіонів України з подальшим розселенням. Тимчасове безоплатне житло пропонують у комунальних закладах наступних областях:

  • Рівненська область. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 505 8325. Наразі близько 20 вільних місць;
  • Закарпатська область, Рахівський район. Зв’язок за телефоном: +380 (96) 182 8589. Наразі 15 вільних місць;
  • Львівська область, селище міського типу Жвирка. Зв’язок за телефоном: +380 (50) 337 6023. Наразі близько 6 вільних місць (1 велика родина);
  • Тернопільська область, місто Чортків. Зв’язок за телефоном: +380 (98) 714 0619. Наразі 1 вільне місце (для жінки).

Нагадаємо, що Центри підтримки ВПО з Селидового працюють в трьох областях — Дніпропетровській, Київській і Волинській. Детальніше про те, яку допомогу надають там, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Евакуація з Донецької області

Звернення для участі в безплатній евакуації приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро