Громадська організація Територія Добра Поділля 4 жовтня організує видачу допомоги українцям, які постраждали внаслідок війни та проживають у Хмельницькому. Всім переселенцям, які встигнуть зареєструватися видадуть продуктові набори.
Продуктові набори 4 жовтня можуть отримати родини зі статусом ВПО, які наразі проживають у м. Хмельницький.
Для того, щоб отримати продукти необхідно заповнити та подати заявку за посиланням. Вам буде потрібно зазначити номер довідки переселенця, а під час видачі при собі необхідно мати оригінал.
Також необхідно підписатися на Ютуб-канал фонду за цим посиланням.
Видача допомоги відбудеться 4 жовтня 2023 року, з 11:00 до 13:00 г за наступною адресою: м. Хмельницький, вул. Січових стрільців, буд. 6 (URBAN STREET).
Читайте також: Як приватний бізнес приймає переселенців зі сходу на Хмельниччині?
Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Житло для дитячих будинків сімейного типу
Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.
Житло нададуть у:
Київській області — 5 родин;
Одеській області — 4 родини;
Дніпропетровській області — 3 родини;
Вінницькій області — 2 родини;
Івано-Франківській області — 2 родини;
Полтавській області — 1 родина;
Черкаській області — 1 родина;
Кіровоградській області — 1 родина;
Закарпатській області — 1 родина.
Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.
Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.
Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.
Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.
Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання
Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.
Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.
Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина. Це діти дошкільного і шкільного віку. З ними займаються двоє фахівців-консультантів — практичний психолог і дефектолог.
Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.
“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.
Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.
“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на інклюзивній програмі. Однак більша частина вихованців — це ті, що знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.
Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.
“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.
Діти, які через війну отримали поранення або інше ушкодження здоров’я в Україні та перебувають на території України або за її межами, можуть отримати фінансову допомогу […]
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати безоплатно послуги юриста або адвоката. Для цього необхідно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Фахівці Координаційного центру […]
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]