Оздоровлення та відпочинок дітей у 2024 році з Соледара: як подати заявку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:40, 3 Квітня 2024
Дитячій табір для соледарців / фото ілюстративне

Управління соціального захисту населення Соледарської міської ради надаватиме дітям громади можливість безплатно відпочити в оздоровчому таборі. Взяти участь в програмі можуть діти від 7 до 18 років, які належать й до категорії ВПО.

Про це повідомила пресслужба Соледарської міської громади.

Безплатний відпочинок для дітей ВПО

Відпочинок в дитячих закладах оздоровлення відбуватиметься за рахунок бюджету. Попередня тривалість оздоровчої зміни складає 21 день, 14 з яких — це відпочинкова частина.

Хто може долучитися

Долучитися до відпочинку в оздоровчому таборі можуть діти від 7 до 18 років, які належать до однієї з пільгових категорій:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, один із батьків яких загинув або пропав безвісти під час заходів із забезпечення національної безпеки та оборони;
 • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранень чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
 • діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
 • діти з інвалідністю;
 • діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
 • діти, взяті на облік службою у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах;
 • діти осіб, визнаних учасниками бойових дій;
 • діти загиблих осіб, визначених у частині першій статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
 • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (ВПО);
 • діти з багатодітних сімей;
 • діти з малозабезпечених сімей;
 • діти, які перебувають на диспансерному обліку;
 • талановиті та обдаровані діти, які перемагали на міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіадах, конкурсах, фестивалях, змаганнях або спартакіадах;
 • діти-учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд;
 • діти-відмінники у навчані;
 • діти-лідери дитячих громадських організацій;
 • діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села
 • рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу, або в одній прийомній сім’ї; 
 • діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; 
 • діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; 
 • діти, чиї батьки постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як подати заявку

Для постановки на облік для подальшого надання можливості безплатно відпочити в дитячому таборі, необхідно надати до Управління соціального захисту населення Соледарської міської ради наступні документи:

 • заяву про намір оздоровлення або відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки за прикладом;
 • копію свідоцтва про народження або паспорта дитини (за наявністю);
 • копію паспорта одного з батьків дитини або особи, яка їх замінює (у разі надання копії паспорта з безконтактним електронним носієм додатково надається копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання);
 • копію облікової картки платника податків одного з батьків (за виключенням фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
 • згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”;
 • копію довідки про реєстрацію місця проживання та/або копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
 • довідку закладу освіти за місцем фактичного навчання про не користування пільговою путівкою, придбаною коштом бюджетних коштів у поточному році або довідку органу соціального захисту населення за фактичним місцем перебування про не користування пільговою путівкою, придбаною коштом бюджетних коштів у поточному році;
 • копію документа, що підтверджує статус дитини.

Представники Управління додатково просять заповнити форму за посиланням.

Куди подавати документи

Документи можна подати як в офлайн, так і в онлайн форматі. Для першого необхідно особисто звернутися за адресами:

 • місто Київ, вулиця Бориславська, 72/3 (Гуманітарний центр підтримки цивільного населення “Соледар: дорога додому місто Київ”), за попереднім записом за номером: +380 (066) 928 5882;
 • місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47 (Освітній простір: “Соледар: дорога додому”), за попереднім записом за номером: +380 (096) 345 6021;
 • місто Черкаси, вулиця Добровольського, 20, за попереднім записом за номером: +380 (050) 980 9814 (Карина Володимирівна).

Для подачі заяви в онлайн форматі необхідно подати скановані копії документів на електронну адресу Управління: [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 19 Квітня 2024
Цвітіння у Києві / фото ілюстративне

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та інші рослини.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, що та коли квітне у Києві та де це все можна побачити.

Весна у Києві

Весна вже повноцінно завітала у Київ. Природа, яка знову ожила після зими, вже показує власну незвичність та красу. Не останню роль у цьому відіграють вже традиційні для столиці рослини, які стали справжньою візитівкою міста. Погода весною в Києві зазивай тримається теплою, а стовпчики термометра в середньому становить 20-25 градусів по Цельсію.

Каштан

Цвітіння каштану / фото ілюстративне

Каштан — символ Києва, період цвітіння якого починається 25 квітня та триває по 20 травня. Саме у цей час кияни та гості міста зможуть побачити невеличкі та пахучі квіти на деревах.

Зараз каштани у столиці можна знайти у більшості парків, ботанічних садах та на центральних вулицях. Однак, редакція Бахмут IN.UA рекомендує відвідати алею каштанів у Ботсаду Фоміна, яка розташована за вулиці Симона Петлюри, 1, який знаходиться поруч зі станцією метро Університет. Також непогану локацію можна знайти на бульварі Павла Вірського на Нивках.

Магнолія

Магнолія / фото ілюстративне

Іншою візитівкою столиці України часто називають магнолії, які квітнуть з 1 квітня й до 1 травня. Цих рослин в Києві небагато, але вони здатні привертати увагу незвичайною красою та витонченістю. 

Знайти магнолії у Києві можна у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України та в Ботанічному саду імені Фоміна. Зазначимо, що саме на другій локації можливі черги, адже багато киян полюбляють ловити вдалі кадри з магноліями саме там. 

Сакура

Японська сакура / фото ілюстративне

Традиційна японська вишня, цвітіння якої створює безліч ніжно-рожевих елементів. Ці дерева розцвітають наприкінці квітня. Цей процес триває недовго та зазвичай вже завершується в перших числах травня.

Ідеальною локацією для того, щоб насолодитися видом справжнього символу Японії, може стати парк Кіото, розташований на вулиці в честь того ж міста який знаходиться поруч зі станцією метро “Лісова”. Саме тут ще у 2011 році висадили одну з найдовших у місті алей сакур.

Бузок

Яскравий бузок / фото ілюстративне

Білий, фіолетовий, рожевий — це лише частина можливих кольорів, які з’являються під час цвітіння бузку, яке відбувається з 25 квітня по 25 травня.

Рослину можна побачити всюди — у спальних районах, парках та навіть у центрі міста. Однак, найбільш красивою локацією з бузком вважається сад площею понад 2,5 гектари на території Ботанічного саду імені Гришка. Він розташований на вулиці Садово-Ботанічна, 1.

Тюльпани

Прекрасні тюльпани можна побачити на Співочому полі / фото ілюстративне

Ближче до початку травня в столиці почнуть розпускатися тюльпани. Побачити їх у Києві можна в різних локаціях. Однак, наша редакція рекомендує відвідати Співоче поле — паркову зону поряд з Києво-Печерською Лаврою, де щороку квітнуть тисячі різноманітних та яскравих квітів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Квітня 2024
Кошти з бюджету / фото ілюстративне

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім сфери освіти, медицини чи спорту також кошти планують виділяти на комунальні підприємства, що нині перебувають в евакуації. 

На що саме потребують фінансування комунальники зруйнованого Бахмута? 

Загалом комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ потребуватиме більш ніж 25 мільйонів гривень з міського бюджету, йдеться у Програмі розвитку громади. 

В рамках Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень. 

Оплата послуг програмного забезпечення підприємства оцінюється ще у 100 тисяч гривень, та оплата судового збору у 50 тисяч гривень. 

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради хочуть придбати техніку й обладнання за 260 тисяч гривень,  також виконувати заходи із ліквідації наслідків стихійного лиха вартістю у 5 мільйонів гривень. 

КП “Бахмутський комбінат комунальних підприємств” планують надати фінансову підтримку для безперебійної роботи та фінансування заробітної плати працівникам.  Витрати планують й на поховання 15 безпритульних осіб — 100 тисяч гривень (цей пункт значиться, як такий, що його реалізація можлива після деокупації міста).

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС” — 4,5 мільйона гривень,  КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” — 2,5 мільйона гривень.  Це ж підприємство має сплатити борг за спожиту енергію за 2022 у 140 тисяч гривень. 

КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” планують надати фінансову підтримку на здійснення діяльності згідно з переліком витрат узгоджених з Управлінням муніципального розвитку Бахмутської міської ради вартістю більш як 2,3 мільйона гривень. 

Комунальна інфраструктура / скриншот
Комунальна інфраструктура / скриншот

Фінансування комунальних підприємств за минулий рік

У Програмі розвитку відзвітували й про торішні потреби підприємств. Зазначається, що підприємства працювали в штатному режимі та здебільшого виконували роботи зі складання звітності щодо критичного стану інфраструктури.

Так для безперебійної роботи під час воєнної агресії КП “Бахмутського комбінату комунальних підприємств” торік виділили понад 1 мільйон гривень фінансової підтримки.

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, як значиться в Програмі, наразі не надає послуги та не виконує роботи. Для його безперебійної роботи торік надали 1 мільйон гривень.

Фінансову підтримку на суму в понад 3,5 мільйона гривень надали у 2023 році КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

КП Бахмут-Вода торік також виконувало роботи зі складання звітності щодо інформації про пошкоджене майно підприємства. Для його безперебійної роботи минулого року з бюджету заплатили майже 5 мільйонів гривень, а також 79,2 тисячі гривень на оренду приміщення та комунальні послуги.

Витрати КП
Комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ / скриншот програми

Разом для комунальних підприємств торік витратили понад 8,7 мільйона гривень. Цьогоріч згідно з Програмою соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади, плануються витрати у більш як 25 мільйонів для роботи комунальних підприємств.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та […]

15:00, 19.04.2024 Скопіч Дмитро
Кошти витрачені

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім […]

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]

Що треба знати перед покупкою сонцезахисту: розповідає косметологиня з Бахмута

Сонцезахист для дітей та дорослих вбереже від десятків неприємних наслідків. Тому насолоджуючись теплою погодою, важливо не забувати про захист від сонця. Адже це може зберегти […]

ВПО-2024: у які строки можна звернутися за продовженням виплат

З 1 березня 2024 року в Україні запрацював новий Порядок надання допомоги на проживання ВПО. Тепер, щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати […]

11:00, 18.04.2024 Скопіч Дмитро