Отруєна вода у Слов’янську. Жителям яких міст загрожувала небезпека?

Семаковська Тетяна 12:32, 18 Вересня 2023

Слов’янська прокуратура знайшла посадовця, який дозволяв забруднювати питну воду у річці Казенний Торець. Ним виявився начальник служби очисних споруд КП «Словміськводоканал». Чоловік не контролював роботу працівників, у результаті у водойму потрапили нафтопродукти. 

Про це повідомляє  Донецька прокуратура

Збитки на понад 1 млн грн для довкілля

З серпня 2019 року по вересень 2020 року начальник служби очисних споруд КП «Словміськводоканал» Слов’янської міської ради не контролював роботу підлеглих, які мали очищувати й знезаражувати стоки, що скидаються у річку Казенний Торець.

Через це у річку Казенний Торець, яка є джерелом питної води в регіоні, тривалий час потрапляли стічні води. Вода була перенасичена забруднюючими речовинами.

Річка після потрапляння в неї нафтопродуктів. Фото: ДОП

Експерти зробили пробу, виявилося, що вміст у воді амонійного азоту, фосфатів та нафтопродуктів перевищив гранично допустимі показники у 1,3, а нітратів – у 2,5 рази. Загалом, посадовець своїми діями завдані довкіллю збитки на понад 1,3 млн грн.

Але притягнути його до відповідальності наразі не можливо, бо відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наразі прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця.

Нагадаємо, що на водоймі Казенний Торець розташовані міста:

Так колись виглядала річка Торець. Фото: архів
  • Слов’янськ;
  • Краматорськ;
  • Дружківка;
  • на притоці Кривий Торець — Костянтинівка.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Україна повернула 160 військових з російського полону

Семаковська Тетяна 15:35, 26 Червня 2026

26 червня 2026 року відбувся черговий обмін полоненими між Україною та росією. У межах домовленостей вдалося повернути 160 выйськових. Серед звільнених — бійці різних підрозділів Збройних сил, Нацгвардії та інших силових структур.

Про це повідомили Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та президент Володимир Зеленський.

Обмін 26 червня 2026 року

26 червня 2026 року відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією, в результаті чого 160 військових, з яких 115 — це оборонці Маріуполя. Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.

Серед звільнених з російського полону є представники:

  • Сухопутних військ;
  • Сил підтримки;
  • ДШВ;
  • ТрО;
  • Повітряних Сил;
  • Медичних сил, ВМС;
  • Національної гвардії України;
  • Державної спеціальної служби транспорту;
  • Державної прикордонної служби.

Як вказують в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, наймолодшому звільненому військовому виповнилося 26 років, а найстаршому — 66.

Після повернення на підконтрольну Україні територію звільнені військові проходять медичний огляд, реабілітацію та отримують необхідну допомогу. Багато з них тривалий час перебували у полоні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Фотографував позиції і наводив удари: безробітного мешканця Лиманщини викрили у шпигунстві

Валентина Твердохліб 14:00, 26 Червня 2026
шпигунстві
Затримання шпигуна / фото СБУ

Російські окупанти завербували безробітного мешканця Лиманської громади. Чоловік шпигував на користь рф і коригував вогонь противника. За допомогою даних від місцевого жителя російські військові намагалися прорватися в напрямку Лимана.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Затримання російського шпигуна під Лиманом

СБУ спільно з Третім армійським корпусом ЗСУ затримали російського коригувальника під Лиманом. Чоловік коригував вогонь по захисниках, які тримають оборону міста. Шпигун наводив на позиції українських військ надважкі КАБи, ударні дрони, артилерію та вогнеметні системи “Солнцепек”. Після комбінованих обстрілів штурмові групи армії рф сподівалися прорватися в напрямку Лимана для подальшого захоплення.

СБУ викрила шпигуна і убезпечила локації Сил оборони. Чоловіка затримали поблизу передової у так званій “кіллзоні”, коли він фотографував позиції.

Затриманим виявився місцевий безробітний. У поле зору росіян він потрапив під час тимчасової окупації громади, як прихильник кремлівського режиму. Згодом російські спецслужбісти відновили з ним контакти і доручили відстежувати локації Сил оборони. Під час обшуку в чоловіка вилучили смартфон із доказами роботи на рф.

Затриманому повідомили підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою без права внесення застави. За скоєне шпигуну загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 24 23471

На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні піддалися бомбардуванню тисячі кілометрів заповідної землі. Термобарична зброя на кшталт російського “Сонцепека” вщент випалювала ґрунти. Деякі природні процеси, які […]

Donetsk in evacuation cover копія копія копія 1200 675 пікс e2869

Бахмутяни в евакуації: Галина Олійникова про життя в Дніпрі й проблеми Бахмута

Галина Олійникова – бахмутянка й громадська діячка, яка значну частину життя присвятила захисту екології. Що Галина виготовляє для військових на швацькому підприємстві та яким вона […]

Колаж cf6af

Експерт розповів, коли і як посадити гарбуз

Багато громадян після повномасштабного вторгнення росії в Україну вимушені були залишити свої домівки. Чимало з них евакуювалися до селищ або передмість великих населених пунктів. Дехто […]

16:40, 30.05.2023 Микола Ситник