
Органи місцевого самоврядування хочуть зобов’язати повідомляти про всі рішення щодо встановлення премій, доплат, чи інших грошових виплат працівникам. Крім того, всі премії чи доплати повинні обґрунтуватися, тобто в ОМС повинні пояснити, хто і за що отримує доплати. Такий законопроєкт розглядував та рекомендував парламенту винести на голосування Комітет держвлади.
Про це повідомляє Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.
Премії для ОМС
Комітет держвлади сьогодні розглянув та рекомендував парламенту винести на голосування два законопроєкти, один з яких має відношення до місцевого самоврядування, а саме виплати премій ОМС:
Йдеться про внесення змін до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (№ 11054).
Законопроєктом передбачається дві основних зміни:
- встановлення мінімального розміру посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати;
- обов’язкове оприлюднення рішень ОМС про встановлення премій, доплат, інших грошових виплат посадовим особам місцевого самоврядування з їх обґрунтуванням на офіційному веб-сайті відповідної ради не пізніше, ніж за 10 календарних днів з дня прийняття відповідного рішення.
Премії в Бахмуті
Нагадаємо, що журналісти “Бахмут IN.UA” помітили значне підвищення зарплат співробітників Бахмутської міської ради, тому вирішили дослідити процедуру, за якою ухвалюють рішення про такі зарплати. Ми дізнавались, чи є якісь плани й звіти по виконаних роботах та чи визначені критерії, за якими можна об’єктивно оцінити ефективність роботи.
На підставі отриманих відповідей визначили, що на сьогодні у Бахмутській міській раді не існує KPI у співробітників. Чинним положенням про преміювання, на яке спираються у відповіді на запит посадовці, вони не керуються. Тобто в поданнях не звертаються до тих критеріїв преміювання, які вказані у положенні.
У таких умовах призначення премій залежить від самооцінки співробітника та бажання керівника. Положення було переглянуто вже під час воєнного стану: премії стали безрозмірними, а чіткі критерії так і не з’явилися.
Загальної стратегії роботи організації, на яку можна було б спиратися в оцінці ефективності міської ради, на сьогодні також не існує. Це означає, що юридично громада не може впливати на розміри зарплат.
Тобто й оцінити, чи заслужили працівники міської ради премії, об’єктивно не можливо. Для цього потрібно спочатку створити стратегію і відповідно до загальних показників вивести KPI кожному керівнику.
Читайте також:
- Бахмутяни скаржаться на роботу БТІ: як розв’язати проблему із довідками
- На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!