Олімпіада-2024: які результати показали спортсмени з Донеччини

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 7 Серпня 2024
Олімпіада в Парижі / фото з відкритих джерел

Україну на Олімпіаді-2024 в Парижі представляють близько 140 спортсменів, з них дев’ятеро родом з Донеччини. Серед них є вихованці Школи вищої спортивної майстерності Донецької області та футболісти, які представляють найбільші футбольні команди країни.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як показали себе спортсмени нашої області в Парижі та які результати вони мають.

Донецькі спортсмени на Олімпіаді у Парижі

Донецьку область на Олімпіаді представляють троє атлетів зі Школи вищої спортивної майстерності Донецької області. Мова йде про легкоатлетку Вікторію Ткачук, борця вільного стилю у ваговій категорії 125 кілограмів Олександра Хоцянівського та велосипедиста Анатолія Будяка. Для них це не перша участь в Олімпіаді від України.

Спортсмени, що родом з Донеччини, стали частиною й футбольної збірної України, котра вперше бере участь на Олімпіаді. Мова йде про гравців футбольного клубу “Шахтар” Дмитра Криськів, Олега Очеретько та Данила Сікана. У збірну також увійшов Максим Таловєров, який наразі виступає за австрійський ФК “ЛАСК”.

Донеччину також представляють гімнаст Олег Верняєв та плавець Владислав Бухов.

Вікторія Ткачук

Вікторія Ткачук в Парижі / фото з відритих джерел

Вікторія Ткачук у першому забігу на Олімпіаді-2024 у кваліфікації показала результат 58.10 секунд, який став передостаннім серед усіх учасниць. Такі показники стали найгіршим результатом спортсменки за останні п’ять років. Причиною став сильний біль у нозі під час забігу.

Анатолій Будяк

Анатолій Будяк під час заїзду / фото з відкритих джерел

Анатолій Будяк, ще один представник Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, представляв Україну у велосипедному спорті на дистанції 273 кілометрів. Він фінішував на 66 місці. 

Владислав Бухов

Пловець Владислав Бухом / фото з відкритих джерел

Український плавець Владислав Бухов, що родом з Донеччини, на Олімпіаді-2024 у Парижі не зміг подолати півфінальні змагання на дистанції 50 метрів вільним стилем. Спортсмен показав 11-й результат, пропливши всю необхідну дистанцію за 21.76 секунди.

Олег Верняєв

Олег Верняєв під час виступу / фото з відкритих джерел

8 місце з 13.300 балів зайняв гімнаст Олег Верняєв у вправах на паралельних брусах. При виконанні вправ він не втримався, через що втратив шанси на медаль. Перед цим він посів восьме місце в особистому багатоборстві та став п’ятим у вправах на коні.

Олександр Хоцянівський

Олександр Хоцянівський / фото з відкритих джерел

Олександр Хоцянівський входить до резервної команди з боротьби. Якщо він братиме участь у змаганнях, то його виступ запланований на 9 серпня.

Футбольна збірна України на Олімпіаді

Збірна України з футболу на Олімпіаді / фото з відкритих джерел

Збірна України з футболу завершила виступи на Олімпіаді-2024 з футболу після поразки від Аргентини. Вона зайняла 3 місце в групі, поступившись місцем у плейоф Аргентині та Марокко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: в українській лікарні розмістили банер із закликом до наркозалежних та людей з інвалідністю вступати до ЗСУ

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 5 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Пропагандистські Telegram-канали поширюють фотографію із нібито встановленим банером в одній із лікарень України. Рекламна конструкція начебто із закликом вступати до лав ЗСУ спрямована до наркозалежних людей та тих, у кого є інвалідність.

Утім, це — фейк. Світлина містить ознаки фотошопу, а текст на банері написаний з помилками.

Мобілізація в Україні: простір для фейків рф

29 липня на проросійських Telegram-каналах з’явилась світлина із банером у коридорів одній із нібито лікарень України. На ньому є позначки ЗСУ та текст: “Незважаючи на особливості твого здоров’я, будь ти наркозалежним чи інвалідом, ми все одно знайдемо для тебе місце серед воїнів ЗСУ! Кожна допомога важлива! Всю інформацію ви можете дізнатись в реєстратурі”. 

Самі пропагандисти у своїх публікаціях підписали світлину так: “Тепер до ЗСУ вербують навіть тих, хто прийшов на огляд до лікарні. Наркоманам та інвалідам обіцяють місце у лавах ЗСУ”.

Про фейковість фотографії свідчать декілька факторів:

  • У тексті вжито слово “інвалід”, що є заборонено. 16 січня 2018 року президент Петро Порошенко підписав Закон України №2249-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, прийнятий Верховною Радою України 19 грудня 2017 року, згідно з яким із законодавства вилучається термін “інвалід” і впроваджується термін “особа з інвалідністю”. 
  • Помилка комунікації: звернення ведеться до одного громадянина з використанням особового займенника “ти”, однак пізніше вжито “ви”. Як правило, у рекламних оголошеннях, брошурах, банерах вживається єдиний стиль звертання до читача.
  • Ознаки фотошопу: інструмент з цифрового аналізу FotoForensics вказав, що світлина зазнала редагування. Оригінальне фото має відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість результат показав, що лого ЗСУ та інші надписи виділяються поміж інших об’єктів на зображенні. Це свідчить про фотошоп.
Результат аналізу зображення FotoForensics / скриншот

Створюючи фейки про мобілізацію в Україні, зокрема про залучення людей з інвалідністю та залежностями до лав ЗСУ, пропагандисти намагаються поширити міф, що в Україні не вистачає охочих захищати свою державу. Відтак прагнуть створити враження, що український уряд змушений вдатися до крайніх заходів, аби заповнити ряди армії. На тлі напружених новин про перебіг мобілізації, прибічники рф намагаються загострити ситуацію, посилюючи відчуття невизначеності та тривоги серед українського населення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: “Білий Янгол” викрадає дітей з прифронтових територій і зон бойових дій

Чорнойван Аліна 13:03, 4 Серпня 2024

Журналісти російського ЗМІ взяли інтерв’ю в евакуйованого з донецького Нью-Йорку жителя. Той розповів, що українці викрадають з родин дітей. Чому інформація не відповідає дійсності та яку мету переслідують росіяни, створюючи фейки навколо цієї теми — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

Звідки з’явилась новина про нібито викрадення?

24 липня 2024 на сайті РИА Новости опублікували статтю про те, як працівники українських структур начебто відбирають дітей у батьків. Після чого їхня подальша доля себто стає невідомою. Проте мешканець Нью-Йорку, у якого брали інтерв’ю,  впевнений, неповнолітніх здають “на органи” або педофілам.

Скриншот / РИА Новости

У статті використали відео, де нібито житель Нью-Йорка, чийого імені автори не вказали, розповів декілька історій із викраденням дітей. Ми подивились ролик, і не виявили конкретики у словах так званого очевидця подій. Повної версії даного відео в інтернеті немає, помітно, що воно неповне, це лише частина репортажу з цієї теми. 

Чоловік говорить загальними фразами: «знайома розповіла», «десь біля якоїсь будівлі у матері забрали батьківські права і відібрали дітей». Дана ситуація ні про що не свідчить. По-перше, не факт, що це справді відбулося. По-друге, замало деталей обставин, за яких дітей чомусь везли в машині окремо від матері. Зі слів чоловіка все доволі розмито і без реальних фактів.

Росіяни звинувачують Україну у викраденнях дітей

Держдума рф прийняла постанову за доповіддю віцеспікерки анни кузнєцової стосовно нібито злочинів так званого «київського режиму» проти дітей. Зокрема вона відзначила українських військових, організації «Білий Янгол» та «Фенікс» як злочинні структури, що займаються викраденням дітей. 

Окрім переліку дій, спрямованих проти дітей, спікерка зазначила також статистику зникнення дітей з підконтрольних Україні населених пунктів Донбасу. У доповіді вона назвала такі цифри:

 «У 2014-2022 роках з територій Донбасу, підконтрольних Києву, зникли 1,6 тис. неповнолітніх, а з початку 2022 року українська влада вивезла з території Новоросії близько 65 тис. дітей».

Дані підхопили також Рен.тв та опублікувало на своєму сайті.

Держдума рф акцентує на тому, що дані про зникнення дітей взяті з їхнього розслідування. Вони стверджують, що зазначену кількість неповнолітніх вивезли українські структури у невідомому напрямку. Виникає питання — звідки у росіян може бути доступ до проведення розслідувань на територіях, що їм непідконтрольні?

  Жодних деталей розслідування та доказів росіяни не демонструють, лише апелюють до цифр та гучних заяв про нібито викрадення дітей або їх евакуацію без дозволу батьків.

Однак що пропагандисти скажуть щодо чималої кількості випадків евакуації цілих родин «Білим Янголом»?

Примусова евакуація дітей з територій бойових дій

Російська влада посилається на реальний факт — примусова евакуація дітей. Справді в березні 2023 Кабмін запровадив примусову евакуацію дітей з територій бойових дій. Однак цією процедурою не передбачено позбавлення батьківських прав, вивезення неповнолітніх без відома та дозволу відповідальних осіб. 

Тож примусова евакуація дійсно є правильним рішенням, оскільки окрім постійних обстрілів, життю дітей перешкоджає і відсутність нормальних умов для життя на території бойових дій. Наприклад, відсутність води та електроенергії, ризики виникнення інфекційних хвороб у випадках масових смертей мешканців. Саме тому запровадження обов’язкового виїзду більше ніж доречне в таких ситуаціях. Тим паче для цього працюють волонтери, зокрема раніше згадані «Білий Янгол» та «Фенікс», що проводять евакуаційні заходи на Донеччині.

Фейк про викрадення запускають не вперше?

Наша редакція вже не вперше викриває фейки росіян про викрадення українськими структурами дітей. До прикладу історія з нібито переселенцем з Бахмуту, що розповідає про те, як українські організації примусово вивозять дітей без відома їхніх батьків. Це новина за травень 2023 року.

Тож нещодавно розповсюджене пропагандистами звинувачення «Білого Янгола» виконане ніби за методичкою: на першому відео мешканець Бахмуту, імені якого не назвали, розповідає про викрадення дітей; така сама картина: житель Нью-Йорку без імені повідомляє схожу інформацію. 

Росія окупувала чимало території України, вона продовжує викрадати та вивозити українських дітей. Подібна дезінформація російською стороною запускається  для того, аби продовжувати відбирати дітей, при цьому переклавши всю відповідальність на українські структури, звинувачуючи їх та проводивши так звані розслідування. При цьому не підкріплюють свої заяви конкретними фактами та доказами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]