У рф стверджують, що повністю захопили Богданівку: як це вплине на Часів Яр

Семаковська Тетяна 10:25, 22 Квітня 2024
Богданівка / фото Телеграф

21 квітня російські пропагандистські ресурси почали ширити повідомлення, що їхні війська повністю захопили населений пункт Богданівку. Водночас візуальних підтверджень цим заявам наразі немає. А у зведенні Генштабу повідомляють, що за минулу добу тут відбили атаки росіян.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Росія бреше про повне захоплення Богданівки

Росіяни за останні дні й справді тиснуть у бік Богданівки, однак підтверджень, що окупанти повністю захопили населений пункт немає. Генштаб повідомляє, що за останню добу ЗСУ відбили атаку росіян у Богданівці, тож частина села ще перебуває частково під контролем ЗСУ.

Міноборони росії заявило 21 квітня, що елементи Південного угруповання російських військ захопили Богданівку, але ISW не бачив візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву. Пропагандисти пишуть, що українські сили нещодавно відійшли зі своїх позицій у південно-західній частині Богданівки.

Водночас російське джерело, пов’язане з ПДВ (ред. повітряно-десантними військами), стверджувало, що українські сили все ще контролюють домінуючі тактичні висоти на північ і північний захід від Богданівки, і що ситуація на фронті в цьому районі є складною.

Які тактичні успіхи здобудуть росіяни при взятті Богданівки

Карта бойових дій / фото ISW

Офіцер Національної гвардії України заявив 21 квітня, що російським силам вдалося закріпитися в районі Богданівки, куди вони перекинули значну кількість матеріальних засобів і створили добре підготовлені оборонні позиції. Втім він не уточнив, чи контролюють російські сили Богданівку, і оцінив, що російські сили можуть спробувати використати Богданівку для оточення Часів Яру з півночі і захопити Іванівське (на південний схід від Часів Яру), щоб загрожувати Часів Яру з півдня.

Джерела в ЗСУ повідомляють, що російські війська не увійшли до самого Часів Яру, а Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин повідомив, що російські війська активно використовують бойову техніку, авіацію та піхоту для наступу на бахмутському напрямку.

Офіцер Національної гвардії України зазначив, що українські сили ще можуть захистити сам Часів Яр, на відміну від його східних околиць, які “давно не заселені і непридатні для оборони”, оскільки були “практично зруйновані рік тому” і не мають потужних укріплень.

Також відомо, що російські сили не повністю контролюють Іванівське і намагаються просунутися через низину на північ від Іванівського. ЗСУ можуть спостерігати повільне просування російських військ через низину на північ від Іванівського в напрямку Часів Яру, але вони не в змозі використати вразливі місця російських військ, оскільки рф постійно завдає авіаударів по наших позиціях та штурмує цей напрямок. Російське командування серйозно налаштоване на захоплення Часів Яру, вони формують резерви та підвозять нових мобілізованих.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історія села Історія Білокузьминівки у фактах і фото: від давніх стоянок до крейдяних скель

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 17 Травня 2025
Білокузьминівські крейдяні скелі / фото Вікіпедія

Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була виявлена стоянка людей доби бронзи. Крім того, поблизу розташовані відомі Білокузьминівські крейдяні скелі — природна геологічна пам’ятка.

Детальніше про походження села та фото найцікавіших об’єктів Білокузьминівки — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як з’явилося село Білокузьминівка

Білокузьминівка — село Костянтинівської міської громади на Донеччині. До початку повномасштабної війни тут проживало близько 500 осіб.

Історія поселення бере свій початок ще в доісторичні часи — приблизно 40 тисяч років тому. Саме тоді давні люди облаштували тут стоянку. Згодом на цьому місці з’являлися нові поселення. У 1965 році археологи виявили залишки неолітичних кремнеобробних майстерень.

Точна дата заснування села залишається невідомою. За переказами місцевих жителів і краєзнавців, у 1703 році на території нинішньої Білокузьминівки вже діяв козацький пост і дерев’яна церква. Втім, ці дані не підтверджуються археологічними знахідками чи офіційними історичними джерелами.

У XVI столітті природні нерівності ландшафту в цій місцевості використовували для дозору, що стало поштовхом до заснування невеликого селища під назвою Оборонове.

Історія Білокузьминівки у XVIII–XIX

Околиці села з висоти скель / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

У подвірному переписі Бахмутського повіту 1794 року згадується село Білокузьмино, яке, ймовірно, належало кільком поміщикам.

Інша згадка зустрічається у списку населених пунктів Катеринославського намісництва за 1795 рік. Назву село отримало, ймовірно, від капітана Кузьми Котельникова, якому належав місцевий маєток. Тоді у селі проживало 126 селян.

За даними п’ятої ревізії 1795–1796 років, у селі Семенівка та хуторі Білогірському мешкало 541 особа: 270 чоловіків і 271 жінка. У самій Семенівці проживало 426 осіб, усі вони були українцями за національністю й належали до селянського стану.

Краєвиди на околиці села / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

У 1804 році Слобідсько-Українська губернська комісія провела економіко-географічне дослідження Ізюмського повіту. Землемір, що очолював експедицію, наніс на карту території вздовж річки Далека Біленька, описавши, зокрема, село Семенівку та хутір Білогірський — ймовірно, це і є нинішня Білокузьминівка.

Крейдяні скелі, розташовані поблизу, і дали назву хутора, що належав поміщику Семену Масюкову.

Радянська доба у Білокузьминівці

В радянські часи у Білокузьминівці був розташовано 4-й відділок радгоспу “Червона зірка” (центральна садиба його розміщена в місті Дружківці). Господарство мало 2 145 гектарів орної землі, де займалися тваринництвом.

На території села в цей час з’явилася середня школа, клуб, бібліотека та 5 магазинів.

Білокузьминівські крейдяні скелі

Скелеподібне оголення верхньої крейди / фото Вікіпедія

Білокузьминівські крейдяні скелі — унікальний геологічний об’єкт, розташований неподалік села. Вони сформувалися близько 90 мільйонів років тому, коли океан Тетіс висох, а залишки його флори та фауни перетворилися на крейду, створивши ці природні утворення.

Вид на геологічну пам’ятку / фото Вікіпедія

Навколо скель простягаються степи з багатовіковими ясенами, кленами, дубами та іншими деревами. Тут мешкають змії, черепахи, кажани, лелеки та хижі птахи.

Туман та крейдяні скелі / фото Донецький обласний краєзнавчий музей

Ці крейдяні гори приваблюють як туристів, так і місцевих жителів. Особливо вони полюблялися альпіністами завдяки своїм майже вертикальним стінам, які стають чудовим випробуванням фізичної підготовки для кожного, хто прагне підкорити вершину.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 фотографій з Бахмута, які хочеться зберегти назавжди

Семаковська Тетяна 10:00, 17 Травня 2025
Бахмут, серпень 2017 рік / фото Бахмут IN.UA

У цій добірці ми зібрали 10 теплих архівних світлин Бахмута — з різних районів, вулиць, площ і дворів. Це фото мирного міста: ще до обстрілів, руйнувань і фронту. На знімках — знайомі місця, де проходило дитинство, прогулянки, буденність і свята.

Як виглядав Бахмут до війни? Давайте разом переглянемо ці кадри й збережемо пам’ять про місто.

Бахмут до війни

Бахмут, центральна площа, серпень 2017 рік / фото Бахмут IN.UA
Бахмут літом 2017 року / фото Бахмут IN.UA
Центральна площа / фото Бахмут IN.UA
Екскурсія “Бахмут Старовинний”, 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Велоквест у Бахмуті, літо 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Арт-ризиденція в Бахмуті в межах проєкту “Дифузія” / фото Бахмут IN.UA
Фестиваль “З країни в Україну” в Бахмуті , липень 2016 рік / фото Бахмут IN.UA
Майстер-клас в Бахмуті, охочих вчать робити ляльок-мотанок / фото Бахмут IN.UA
Фотовиставка в Бахмуті, 2019 рік / фото Бахмут IN.UA

Більше фото місто Бахмут до війни:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історія села Історія Білокузьминівки у фактах і фото: від давніх стоянок до крейдяних скель

Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була […]

11:00, 17.05.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

10 фотографій з Бахмута, які хочеться зберегти назавжди

У цій добірці ми зібрали 10 теплих архівних світлин Бахмута — з різних районів, вулиць, площ і дворів. Це фото мирного міста: ще до обстрілів, […]

Ремонтна бригада ДТЕК потрапила під обстріл у Донецькій області

Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Костянтинівка під ударом БпЛА: росіяни атакували місто двічі за пів години

16 травня російські війська двічі атакували Костянтинівку з використанням дронів-камікадзе типу “Молнія-1” та FPV. Обстріл стався близько 11:30 дня. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. […]