Єдиний магазин, відсутність зв’язку та російські FPV: яка ситуація в Часів Ярі

Семаковська Тетяна 17:35, 17 Квітня 2024
Часів Яр, зима 2023 / фото Нацполіція

У Часів Ярі залишається 700 людей, ситуація з кожним днем стає складнішою. Однак черги на евакуацію немає, з міста щодня вивозять по 1-2 людини. У військовій адміністрації пояснюють, що люди бояться невідомості. Але як тільки у МВА отримають заявку на евакуацію, то одразу виїздять, адже якщо не поспішати, є шанс, що людина передумає.

Про це у коментарі редакції Бахмут IN.UA повідомляє начальник МВА Сергій Чаус.

Часів Яр сьогодні

Часів Яр став ціллю для росіян, вони щодня обстрілюють місто, використовують FPV-дрони по цивільних, каже очільник МВА. Сьогодні, станом на 17 квітня, у місті лишається 700 людей, більшість це люди похилого віку. В місті працює єдиний продуктовий магазин, також є пункти з видачею допомоги. Воду в деякі райони підвозять.

“Для евакуації є декілька шляхів. Основна корекція наша і основний вивіз наш. Є кілька хлопців-волонтерів, які допомагають нам вивозити людей. Тому працюємо спільними зусиллями. На волонтерах у нас багато що тримається”, — пояснює Сергій Чаус.

За евакуацією люди звертаються самостійно у точках видачі гуманітарної допомоги, там вони залишають заявки. Зв’язку в місті практично нема. Втім з Часів Яру немає черг на евакуацію. Багато людей бояться залишати дім та їхати в невідомість, каже Сергій Чаус. Він додає, що як тільки є отримана заявка, то за людиною виїжджають волонтери разом з ним. Важливо встигнути, адже бувають випадки, коли люди передумають та залишаються в небезпечних умовах.

“Ми використовуємо різні підходи до людей, аби вмовити їх евакуюватися. Пояснюємо, куди будемо їхати, які умови там є тощо, лишаємо листівки. Їм важливо знати, що їх не залишать напризволяще”, — говорить очільник МВА.

Поки в Часів Ярі триває евакуація деякі особи влаштовують мародерство у покинутих оселях. Такі випадки, на жаль, фіксували у місті, з цим працювала поліція, додає Сергій Чаус.

Щодо оборонних споруд у місті, Сергій Чаус запевняє, що все “робилося”, але з безпекового погляду, коментувати це не може.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Матеріальна допомога та довідки БТІ: бахмутян у Львові просять заповнити анкету з потребами

Семаковська Тетяна 17:42, 10 Жовтня 2024
Гроші у руках
Бахмутян у Львові просять повідомити про необхідність грошової допомоги / фото ілюстративне, Pexel

16 жовтня 2024 до міста Львова приїде керівництво Бахмутської міської військової адміністрації. Попередньо збирають дані від бахмутян, які проживають у цій громаді про їх потреби.

Заповнити анкету можна за посиланням.

Допомога ВПО у Львові

Бахмтян у Львові просять актуалізувати потреби та вибрати зі списку актуальні потреби:

  • актуалізація даних в Реєстрі територіальної громади
  • подання повідомлення про пошкоджене/зруйноване майно, отримання компенсації за зруйноване майно
  • щодо стану наявних правовстановлюючих документів на майно
  • отримання довідки БТІ про належність майна, право на яке виникло до 01.01.2013 року
  • отримання матеріальної допомоги

Нагадаємо, що у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Партизани “Атеш” знайшли склад боєприпасів рф поблизу Торецька: фото

Семаковська Тетяна 16:35, 10 Жовтня 2024
Росіяни облаштували склад на території покинутого заводу в Пантелеймонівці / фото Атеш

Партизанський рух “Атеш” знайшов склад російських боєприпасів на території покинутого вогнетривкого заводу в окупованій Пантелеймонівці, що на Донеччині.

Про це повідомляють на сторінці руху.

“Атеш” знайшов склад із боєприпасами в Донецькій області

Пантелеймонівка та склад, який використовують росіяни / фото Атеш

На тимчасово непідконтрольній території партизани виявили великий склад боєприпасів росіян. Окупанти розмістили його на території покинутого вогнетривкого заводу в Пантелеймонівці. Звідси росіяни постачають артилерію і танкові частини на Торецький напрямок.

12 серпня, за даними аналітиків DeepState, росіяни зайняли частину території біля Пантелеймонівки. Окупанти використовують населений пункт, як плацдарм для подальшого наступу, а будівлі, що вціліли облаштовують, як склади. Інформацію про склад рух “Атеш” передав ЗСУ.

Нагадаємо, що за минулі дні російські війська просунулися вперед на півдні Торецька на тлі продовження наступальних операцій у цьому районі 7, 8 і 9 жовтня. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 жовтня, вказують на те, що окупанти нещодавно просунулися вздовж вулиці Героїв Праці на сході Торецька та вздовж вулиць Перемоги і Конституції на півдні Торецька.

Росіяни наступають невеликими групами по три-п’ять осіб, час від часу використовують бронетехніку під час штурмів під Торецьком і зосереджені на просуванні в місто з боку Неліпівки. Карта бойових дій за останні дні тут мала кілька змін, бої тривають.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Матеріальна допомога та довідки БТІ: бахмутян у Львові просять заповнити анкету з потребами

16 жовтня 2024 до міста Львова приїде керівництво Бахмутської міської військової адміністрації. Попередньо збирають дані від бахмутян, які проживають у цій громаді про їх потреби. […]

Партизани “Атеш” знайшли склад боєприпасів рф поблизу Торецька: фото

Партизанський рух “Атеш” знайшов склад російських боєприпасів на території покинутого вогнетривкого заводу в окупованій Пантелеймонівці, що на Донеччині. Про це повідомляють на сторінці руху. “Атеш” […]

До зимових свят: як дітям ВПО на Івано-Франківщині отримати подарунок від Миколая

Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині. Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook. […]

16:00, 10.10.2024 Скопіч Дмитро

Як підписати декларацію з бахмутськими лікарями в Києві

Мешканці/ки Бахмутської громади можуть підписати декларацію з сімейним лікарем в амбулаторії №11 у Києві. Укласти декларацію можна з наступними лікарями: Сергій Старусєв та Ірина Чупіс. […]

Гоніння гадюк та каша з Авдіївки: Національний перелік культурної спадщини доповнили чотири елементи з Донеччини

Чотири елементи Донеччини внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Мова йде про унікальний обряд з села Іскра та три традиційні страви. Про це […]

14:25, 10.10.2024 Скопіч Дмитро