У Часів Ярі залишається 700 людей, ситуація з кожним днем стає складнішою. Однак черги на евакуацію немає, з міста щодня вивозять по 1-2 людини. У військовій адміністрації пояснюють, що люди бояться невідомості. Але як тільки у МВА отримають заявку на евакуацію, то одразу виїздять, адже якщо не поспішати, є шанс, що людина передумає.
Про це у коментарі редакції Бахмут IN.UA повідомляє начальник МВА Сергій Чаус.
Часів Яр сьогодні
Часів Яр став ціллю для росіян, вони щодня обстрілюють місто, використовують FPV-дрони по цивільних, каже очільник МВА. Сьогодні, станом на 17 квітня, у місті лишається 700 людей, більшість це люди похилого віку. В місті працює єдиний продуктовий магазин, також є пункти з видачею допомоги. Воду в деякі райони підвозять.
“Для евакуації є декілька шляхів. Основна корекція наша і основний вивіз наш. Є кілька хлопців-волонтерів, які допомагають нам вивозити людей. Тому працюємо спільними зусиллями. На волонтерах у нас багато що тримається”, — пояснює Сергій Чаус.
За евакуацією люди звертаються самостійно у точках видачі гуманітарної допомоги, там вони залишають заявки. Зв’язку в місті практично нема. Втім з Часів Яру немає черг на евакуацію. Багато людей бояться залишати дім та їхати в невідомість, каже Сергій Чаус. Він додає, що як тільки є отримана заявка, то за людиною виїжджають волонтери разом з ним. Важливо встигнути, адже бувають випадки, коли люди передумають та залишаються в небезпечних умовах.
“Ми використовуємо різні підходи до людей, аби вмовити їх евакуюватися. Пояснюємо, куди будемо їхати, які умови там є тощо, лишаємо листівки. Їм важливо знати, що їх не залишать напризволяще”, — говорить очільник МВА.
Поки в Часів Ярі триває евакуація деякі особи влаштовують мародерство у покинутих оселях. Такі випадки, на жаль, фіксували у місті, з цим працювала поліція, додає Сергій Чаус.
Щодо оборонних споруд у місті, Сергій Чаус запевняє, що все “робилося”, але з безпекового погляду, коментувати це не може.
Читайте також:
- Армія рф планує захопити Часів Яр за прикладом Авдіївки
- 21 кадр Бахмута в окупації: як виглядає місто в квітні
- Допомога ЮНІСЕФ для родин з дітьми до 18 років: як отримати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!