Окупанти показали, як виглядає одна з житлових будівель в Бахмуті: свіжі кадри

Семаковська Тетяна 11:00, 29 Листопада 2024
Руїни Бахмута / скриншот

В одній з російських пропагандистських груп, присвяченій Бахмуту, опублікували нові кадри з міста. Росіяни показали, який вигляд має один з багатоквартирних будинків міста.

Редакція Бахмут IN.UA публікує обрані кадри.

Бахмут, нові кадри з міста

Російські окупанти показали те, як виглядає місто після бойових дій. Воно зазнало значних руйнувань, а подекуди повністю зруйноване.

Зруйновані цілі під’їзди / скриншот

Яскравим прикладом став один з багатоквартирних будинків, де не залишилося нічого. У нього немає ні даху, ні вікон, ні навіть цілих під’їздів. Подекуди навіть зустрічаються результати прямого влучення з артилерійських систем.

Подекуди можна побачити результати прямих влучень артилерії / скриншот
В цих будинках колись жили люди / скриншот

Офіційно битва за місто почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста.

У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це остаточним “звільненням Бахмута”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни штурмують Часів Яр і укріплюють Бахмут: яка ситуація на фронті

Семаковська Тетяна 10:25, 29 Листопада 2024
Військовий ЗСУ / фото Генштаб ЗСУ

Російські військові продовжують нарощувати штурмові дії біля міста Часів Яр, що на Донеччині. Наразі бої продовжуються в місті та на півдні від нього — в районі селищ Біла Гора, Ступочки та Предтечине.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Бої за Часів Яр

Як зауважують аналітики, Краматорський напрямок — один з основних, де ведуться бої. Наразі ворог штурмує місто Часів Яр та селища на півночі й півдні від нього, зокрема, селища Біла Гора, Ступочки та Предтечине. Нещодавно росіяни почали розповсюджувати інформацію про успішне просунення в лісах, що на північно-західніше Курдюмівки. Утім, аналітики не знайшли підтверджень цієї інформації. 

Додатково представники ISW зауважили, що росіяни укріпили Бахмут, зробивши його одним із головних логістичних центрів. В місті знаходиться велика кількість складів з боєприпасами, паливом та іншим військовим обладнанням.

Бої на Донеччині: Інформація з Генштабу ЗСУ

За інформацією від Генштабу ЗСУ, за минулу добу на Краматорському напрямку українські військові відбили п’ять спроб противника прорвати нашу оборону в районах Часового Яру, Білої Гори та Ступочок.

Аналогічна кількість спроб відбулася на Торецькому напрямку, де бої точаться в районі населеного пункту Торецьк та Диліївка.

Активні бойові дії продовжуються на Покровському напрямку, де українські військові відбили 61 атаку в районах Миролюбівки, Променя, Лисівки, Крутого Яру, Даченського, Жовтого, Чумацького, Нового Труда та Пустинки.

На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Сонцівка, Берестки, Новодмитрівка, Курахове, Дальнє, Єлизаветівка, Романівка, Антонівка, Успенівка та Дачне, де вже відбили 43 спроб прориву оборонних рубежів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати довідку про зареєстроване місце проживання: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 28 Листопада 2024
Витяг про місце проживання у “Дії” / фото “Дія”

Витяг про місце проживання — один із важливих документів для кожного громадянина, який підтверджує поточне або попереднє задеклароване місце проживання. Він необхідний майже усюди, де необхідно підтвердити власне місце проживання: починаючи від оформлення деяких банківських процедур, завершуючи оформленням довідки ВПО

Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про цей документ і про те, як саме його оформити.

Витяг про місце проживання 2024

Для отримання певних адміністративних чи соціальних послуг необхідно надати документ про зареєстроване місце проживання. Цю інформацію містить спеціальний витяг. 

Наразі він є одним з найпопулярніших та найрозповсюдженіших документів, який може знадобитися майже у всіх соціальних сферах. Наприклад, цей документ зараз є однією з головних умов для оформлення дитини до садочка чи школи. Він також використовується, як один із видів документального підтвердження проживання на території бойових дій чи ТОТ, що необхідно для оформлення довідки ВПО.

Як отримати витяг

Отримати витяг про місце проживання можна двома способами.

Перший — онлайн. Для цього необхідно:

  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина за допомогою BankID або електронного підпису;
  • обрати розділ “Послуги” пункт “Отримати витяг”;
  • перевірити наявну інформацію та обрати, для кого необхідний документ: для себе чи дитини (при замовленні витягу про місце проживання дитини, необхідно вказати серію та номер свідоцтва про народження);
  • завантажити документ про місце проживання з розділу “Отримані документи” в особистому кабінеті.

Документ буде готовий протягом хвилини. Коли витяг буде готовий, користувач отримає додаткове сповіщення на електрону адресу та в особистому кабінеті.

Другий — офлайн. Для цього потрібно звернутися до ЦНАПу за місцем проживання. В результаті, громадянин отримає витяг в pdf-форматі, в якому буде вказано місце проживання вас або вашої дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]