Росіяни не зменшують темпи наступу на Покровському напрямку. Наразі мета окупантів — обійти Покровськ і перерізати логістику. Однією з цілей ворога є дорога “Покровськ — Павлоград”.
Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає “Бахмут IN.UA”.
Дорога “Покровськ — Павлоград”, рух окупантів
За даними аналітиків DeepState, минулої доби, 22 січня, росіяни мали просування на Покровському напрямку. Зокрема, вони окупували село Нововасилівка, а також пройшли вперед у Новоандріївці, біля Петропавлівки, Ясенового, Котлиного, Воздвиженки і Баранівки.
Також окупанти намагаються рухатися в напрямку села Сергіївка, що біля дороги “Покровськ — Павлоград”. У село вже залітають ворожі дрони, але ЗСУ відбивають ворога.
“На Покровському напрямку ворог намагається рухатися в напрямку Сергіївки (правий фланг дороги “Павлоград — Покровськ”). В саме нп (ред. населений пункт) подекуди вже залітають ФПВ. Наразі ситуація +- стабільна, ворог зазнає важких втрат, але якщо подивитися на карту, то стає дуже сумно”, — пише військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.
Зазначимо, що це не єдиний автошлях, який намагаються захопити окупанти. Раніше вони активізували рух до траси “Покровськ — Костянтинівка”, щоб захопити фортифікаційні споруди біля дороги. Оскільки позиції ЗСУ знаходяться на висоті, можна запобігти захопленню цієї траси.
У Дніпрі видаватимуть допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. ВПО можуть отримати теплі ковдри і повербанки.
Про це повідомляє благодійна організація “Елеос Донецьк”.
Дніпро, допомога для ВПО, реєстрація
У Дніпрі видаватимуть теплі ковдри і повербанки переселенцям з Донеччини. Для отримання допомоги треба мати довідку ВПО з реєстрацією у місті Дніпро чи інших населених пунктах Дніпропетровської області.
Допомога розрахована на одну родину. Якщо з людьми, які проживають з вами, немає родинних звʼязків, то ви можете реєструватися як окремі сімʼї.
Реєстрація на отримання допомоги проходитиме через Google-форму. Вона відкриється сьогодні, 23 січня, о 17:00. Оприлюднять форму в Telegram-каналі благодійної організації “Елеос Донецьк”.
Реєструватися на допомогу можуть всі, хто не отримував її понад шість місяців або отримуватимуть її вперше.
У день отримання допомоги, про який вас повідомлять, волонтерам треба предʼявити:
У Раді зареєстрували законопроєкт № 12377 “Про основні засади житлової політики”. Пропонують закладення основ для формування житлової політики України з урахуванням стандартів та норм керівних документів Європейського Союзу. У новому проєкті є пункти, які будуть мати вплив й на переселенців та переселенок, зокрема йдеться про впорядкування процесу оренди соціального житла.Його зможуть отримати люди в державному та територіальному житловому фонді. На додаток планують урегулювати ціну за таке житло, а держава зможе покривати частину його вартості.
Що передбачає законопроєкт № 12377, що зможуть робити органи місцевого самоврядування, а що стане відповідальністю Кабміну? Читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Що зміниться для житлового фонду?
Житловий фонд України складатиметься з трьох фондів, це:
приватний житловий фонд, (може надаватися за рішенням власника, як соціальне житло в оренду);
житловий фонд територіальних громад; (житло надають на умовах оренди, як соціальне чи службове);
державний житловий фонд (житло надають на умовах оренди, як соціальне чи службове).
Оплата соціального житла буде варіюватися залежно від доходу людини, її наявних пільг та майна. Майно, яке знаходиться на окупованих територіях, не буде рахуватися. Соціальним житлом зможуть користуватися, зокрема, й переселенці та переселенки. Частину вартості за оренду соцжитла пропонують покривати з бюджету держави.
Нежитлові приміщення в житлових будинках не будуть належати до житлового фонду України.
У проєкті Закону вказано, що житло приватного фонду може використовуватися не лише для проживання власника та членів його родини, але й для передачі за рішенням власника цього житла для оренди. Йдеться саме про передачу оселі за договором оренди соцжитла.
Щодо житлового фонду територіальних громад, то за його використанням будуть стежити органи місцевого самоврядування, а за державним, орган державної влади відповідно.
Звідки будуть брати житло для житлового фонду?
нове будівництво житла;
реконструкція існуючих житлових будинків;
передача житла з приватної у державну власність та власність територіальних громад;
житло, яке отримають у власність територіальні громади, яке попередньо суд вилучив, визнавши безхазяйним або відумерлим;
житло побудоване коштом держбюджету, яке передадуть з держвласності у власність територіальних громад;
державне житло, яке передадуть у приватну власність.
Фінансування формування такого фонду будуть кошти державного та місцевого бюджетів, міжнародних донорів. Також фінансувати його можуть добровільні внески фіз- чи юр- осіб.
Що передбачає нова житлова політика за законопроєктом № 12377?
Метою законопроєкту його ініціатори вказують нову житлову політику України, яка дасть можливість людям розв’язати житлове питання, орендувавши його або придбавши. Автори проєкту пишуть в пояснювальній записці, що наразі в Україні майже 4,9 мільйона внутрішньо переміщених осіб, з них близько 2,5 мільйона осіб не можуть повернутися до своїх домівок через пошкодження або знищення житла або їх житло знаходиться на тимчасово окупованих територіях чи на яких ведуться бойові дії.
Законопроєкт, зокрема пропонує врегулювати оренду соціального житла в Україні. В пояснювальній записці подають кілька головних пунктів. Одним із перших, це встановлення принципів житлової політики, що відповідають принципам, закладеним в міжнародних документах Європейського Союзу.
Йдеться про:
доступність та безбар’єрність житла;
непорушність права на житло та недоторканість житла;
прозорість та громадська участь, (тобто громадськість має вільно брати участь у розробці та реалізації житлової політики);
свобода вибору;
справедливість та рівний доступ кожного до житла;
стратегічне планування, (тобто рішення мають ухвалювати на основі аналізу зовнішнього оточення та внутрішнього потенціалу);
соціальну інтеграцію, (йдеться про розвиток районів зі змішаним доходом, які також мають запобігати концентрації бідності).
Пріоритети житлової політики
У проєкті Закону передбачили пріоритети житлової політики, серед яких врахували й потреби внутрішньо переміщених осіб:
розв’язати проблему бездомності та запобігти їй;
сформувати, наповнити та взяти на облік житлові фонди, щоб дати там житло людям;
врегулювати ринок оренди, йдеться про прозорість орендних відносин та забезпечення прав, як для орендарів, так й для орендодавців;
надати людям компенсації за знищене або пошкоджене житло тощо.
Наразі, оренда квартир в Україні неврегульована, цей “бізнес” знаходиться в тіні, адже власників квартир, які здають оселю офіційно та платять за це податку, знайти важко. Крім того, для багатьох ВПО плата за оренду “з’їдає” найбільше коштів їх бюджету. Це підтверджує статистика від Міжнародної організації з міграції. Відтак, 60% опитаних переселенців та переселенок в Україні відповіли, що витрачають понад половину доходу своєї сім’ї на оренду житла.
До завдання житлової політики віднесли створення умов та залучення фінансових / скриншот із Проєкту закону.
Які повноваження матиме Кабмін у сфері житлової політики?
Законопроєктом пропонують надати Кабміну, зокрема, такі повноваження:
спрямування та координація роботи міністерств, інших органів виконавчої влади у сфері житлової політики;
схвалення Державної стратегії житлової політики України та плану заходів з її реалізації;
визначення порядку заміни житла, у якому проживає людина з інвалідністю, якщо це житло не відповідає вимогам щодо доступності та його не можливо пристосувати до цього.
Крім того, Кабмін зможе затверджувати порядок виключення з житлового фонду, переведення житлових приміщень в нежитлові. Наприклад, він може затвердити порядок переведення дачних чи садових будинків, які відповідають будівельним нормам, у житлові будинки. Кабмін зможе визначити порядок надання соцжитла, та порядок розрахунку плати за таке житло й затвердити типовий договір оренди.
До повноважень також пропонують віднести визначення переліку тих людей, які можуть отримати службове житло з держфонду, фонду територіальних громад та визначити розмір плати за його оренду.
Що зможуть робити органи місцевого самоврядування?
До їх повноважень органів місцевого самоврядування хочуть віднести таке:
забезпечення реалізації житлової політики на території відповідних громад, розроблення, затвердження та виконання заходів, завдань й показників стратегій житлової політики територіальних громад та планів заходів з їх реалізації, затвердження регіональних стратегій житлової політики у випадках, визначених цим Законом;
формування та наповнення житлового фонду територіальних громад, розпорядження та управління таким житловим фондом;
забезпечення обліку житла житлового фонду територіальних громад, організація обліку житлового фонду незалежно від форми власності на території громад;
ухвалення рішень про виключення житла з житлового фонду, переведення житлових приміщень в нежитлові, переведення дачних й садових будинків у житлові будинки, якщо вони відповідають нормам;
участь в реалізації фінансово-кредитних механізмів підтримки будівництва (придбання) житла;
ухвалення рішень щодо надання соціального чи службового житла;
ухвалення рішень щодо надання земельних ділянок житлово-будівельним та житловим кооперативам, операторам доступного житла відповідно до Земельного кодексу України.
Тож, як бачимо, повноваження Кабміну та органів місцевого самоврядування мають відмінності. Кабмін може встановлювати порядок плати за житло, визначити чи житло доступне для людей з інвалідністю тощо. Тоді, як органи місцевого самоврядування зможуть ухвалювати рішення про те, які земельні ділянки надавати для будівництва житла та кому саме, яким кооперативам чи операторам.
У Дніпрі видаватимуть допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. ВПО можуть отримати теплі ковдри і повербанки. Про це повідомляє благодійна організація “Елеос Донецьк”. Дніпро, допомога для ВПО, […]
У Раді зареєстрували законопроєкт № 12377 “Про основні засади житлової політики”. Пропонують закладення основ для формування житлової політики України з урахуванням стандартів та норм керівних […]
Росіяни скоїли черговий воєнний злочин на Донеччині. Захопивши українські позиції, вони взяли в полон шістьох бійців і розстріляли їх. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. […]
Росіяни нібито “відновлюють” роботу Артемівського міського суду. Указами президента рф були призначені шестеро суддів. Про це повідомили в росджерелах. Артемівський суд, призначення суддів з росії […]
Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати грошову допомогу громадянам та громадянкам України. Наразі триває реєстрація на нові виплати. Утім, у багатьох виникає питання, […]