Окупанти намагаються оточити Вугледар: що пише DeepState

Валентина Твердохліб 10:00, 24 Вересня 2024
вугледар
Росіяни намагаються оточити Вугледар / мапа DeepState

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 143 бойових зіткнень. Найскладніша ситуація на фронті зараз біля Вугледара і на Покровському напрямку.

Яка ситуація на фронті станом на 24 вересня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Оточення Вугледара: прогнози

За даними аналітиків DeepState, окупанти намагаються оточити Вугледар. До цього призвели два фактори.

Останніми днями ситуація суттєво погіршилася, адже відмова від ротації 72 ОМБр змусила керівництво ввести допоміжні резерви з сил ТрО, які не змогли справитися з натиском ворога.

Раніше “посипалася” і оборона у Пречистівці. Через незапланований відхід на “кращі рубежі” відбулося огинання ворогом правого флангу Вугледарського угрупування.

“Тепер ще кацапи на бмп почали прориватися через бойові порядки вище Пречистівки у напрямку Богоявленки, перерізаючи логістику в місто”, — повідомили у DeepState.

Мапа DeepState / скриншот

Важку ситуацію біля Вугледара підтверджує і військовий “Айдару” Станіслав Бунятов. За його словами, окупанти мають успіхи, користуючись виснаженням українських воїнів.

“Подекуди підрозділи у п*д*рів реально більш підготовлені, ніж наші. У них є можливість експериментувати, пробувати протискати різні напрямки, дороги, стежки, залучати одноразових мотоциклістів та техніку у необмеженій кількості. Саме так п*д*ри і просочились на окраїни самого Вугледара”, — каже військовий.

Зважаючи на переваги, які є в росіян, журналіст Богдан Мирошников прогнозує, що безпосередньо боїв за місто може і не бути.

“Становище на Вугледарі стає все більш сумним. Воно вже критичне. Боїв за місто я б не очікував — російські мразоти його просто оточать, а нашому гарнізону під цією загрозою доведеться відійти. І до цього моменту залишається не надто багато часу. Якщо бути точним, 4 км з одного флангу та 5 км — з іншого”, — стверджує Богдан Мирошников.

Покровський напрямок: де найгірша ситуація

За даними Інституту вивчення війни (ISW), росіяни мають просування у Покровському районі. Згідно геолокаційних кадрів, опублікованих 23 вересня, стало відомо, що російські війська просунулися до залізничної лінії на північ від Цукуриного.

Мапа від ISW

Найважча ситуація зараз у Селидовому. Окупанти оточили його з трьох боків.

Нагадаємо, що ще минулого тижня росіяни стверджували, що змогли зайти в Селидове. Та цю інформацію спростували в Нацгвардії. Бої за місто тривають.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

Семаковська Тетяна 11:00, 15 Листопада 2024
Бахмутяни можуть отримати до 2 тисяч гривень компенсації за придбаний електроприлад для обігріву / фото ілюстративне, Pexel

Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію.

Які документи потрібно надсилати та куди — повідомляє Бахмутська міська рада.

Компенсація за придбаний електроприлад

Компенсація бахмутянам будуть надавати за електроприлади для обігріву, які були придбані після 1 січня 2024 року. Її можуть отримати мешканці Бахмутської міської територіальної громади, які після початку воєнного стану набули статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та мають довідку ВПО. Сума компенсації складатиме не більше 2 тисяч гривень.

Які обігрівачі можуть компенсувати:

  • масляні радіатори;
  • електричні конвектори;
  • інфрачервоні обігрівачі;
  • керамічні панелі;
  • тепловентилятори.

Перелік документів для отримання компенсації

  • заява на компенсацію (у довільній формі);
  • оригінал документа, що підтверджує факт придбання електроприладу (фіскальний чек/ товарний чек/ видаткова накладна, що містить інформацію про товар, ціну, дату та місце придбання товару);
  • копія паспорта громадянина України з інформацією щодо зареєстрованого місця проживання;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • копія довідки про взяття на облік ВПО;
  • копія документа з реквізитами банківського рахунку заявника.

Зверніть увагу, що копії документів завіряються особистим підписом заявника (робиться напис “Копія вірна”, дата, підпис, прізвище та ініціали заявника).

    Зібрані документи своїм коштом потрібно відправити на відділення Нової Пошти №251 місто Київ, отримувач Коваленко Наталія, телефон+380 (99) 713 3980.

    Початок прийому документів стартує з 15 листопада 2024 та завершується 15 квітня 2025 року. Заяви з документами розглядаються протягом 15 календарних днів із дня отримання.

    Якщо у вас залишилися питання телефонуйте за номером+380 (95) 498 7615.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    “Запусти власну справу”: для жінок Миколаївщини (зокрема й ВПО) анонсували навчання

    Семаковська Тетяна 10:15, 15 Листопада 2024
    Жінкам Миколаївщини допоможуть відкрити власну справу / фото ілюстративне, Pexel

    Для жінок з Миколаївщини, які мріють відкрити власну справу запускають 4-денну програму, де допоможуть скласти бізнес-план та залучать інвестиції. Участь у програмі можуть взяти жінки з вразливих категорій, зокрема це переселенки та дружини військових.

    Про це повідомляє портал SILab Ukraine.

    Гранти для жінок

    Навчання для жінок Миколаївщини передбачає 4-денну програму під час якої жінок навчать писати бізнес-план та втілити його в реальність. Навчання розраховане на жінок, які зараз на етапі ідеї про свій бізнес, а також тих, хто вже має його, але потребує розвитку. Учасниці отримають теоретичні знання й практику від досвідчених менторів. Крім того, передбачена вечірня програма для психологічного розвантаження і рефлексії.

    За час 4-денної програми жінки освоять:

    • lean-підхід для планування та запуску бізнесу;
    • дослідження цільової аудиторії; аналіз ринку;
    • створення мінімально життєздатного продукту;
    • правові та податкові аспекти підприємницької діяльності;
    • фінансове моделювання;
    • складання бізнес-плану;
    • пошук партнерів;
    • залучення інвестицій.

    Хто може взяти участь у програмі?

    • жінки, які проживають в Миколаєві чи Миколаївській області, у тому числі жінки, чиї бізнеси/родини постраждали від військових дій;
    • жінки-ВПО;
    • дружини військових або ветеранів;
    • жінки, які проживають у сільській місцевості;
    • представниці вразливих соціальних груп.

    Програма вібудеться 12-15 грудня 2024 року в Києві. Проїзд, проживання та харчування оплачують організатори. Якщо ви хочете спробувати втілити бізнес-план в реальність, заповнюєте анкету до 27 листопада 20:00 за посиланням.

    Тренерами програми виступатимуть Анна Гулевська-Черниш (співзасновниця та Голова правління SILab Ukraine, Голова правління Ukrainian Social Venture Fund), Марія Романова (CEO Radar Tech, координаторка проєктів SILab Ukraine), та Сергій Корнилюк (консультант з фінансового моделювання діяльності підприємств).

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Відсьогодні бахмутяни можуть подати документи на компенсацію за електроприлад: деталі

    Відсьогодні, 15 листопада, бахмутяни можуть самостійно подавати документи для отримання компенсації за придбаний електроприлад для обігріву. З бюджету Бахмутської МТГ виділили кошти на компенсацію. Які […]

    “Запусти власну справу”: для жінок Миколаївщини (зокрема й ВПО) анонсували навчання

    Для жінок з Миколаївщини, які мріють відкрити власну справу запускають 4-денну програму, де допоможуть скласти бізнес-план та залучать інвестиції. Участь у програмі можуть взяти жінки […]

    Оновлена карта бойових дій на Донеччині: росіяни захопили ще одне село

    Російські війська окупували село Рівнопіль, у Великоновосілківський селищній громаді Волноваського району. Цей населений пункт вже був один раз окупований військами рф, його звільнили у червні […]

    В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної: що вона передбачає

    В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію […]

    Зимова підтримка для прифронтових територій: хто надає і як отримати – дивіться у відео

    Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації. Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 […]