Окупанти мають тактичні успіхи біля Селидового: яка ситуація на фронті 13 вересня

Валентина Твердохліб 09:45, 13 Вересня 2024
Українські артилеристи на фронті / фото Генштаб

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 143 бойових зіткнень. Найбільше атак — 64 — окупанти провели на Курахівському напрямку.

Про це йдеться у зведеннях Генштабу та аналітиків DeepState.

Яка ситуація на фронті на 13 вересня

За даними аналітиків DeepState, на Донеччині окупанти просунулися в Красногорівці, Гродівці та біля Пречистівки.

Мапа DeepState / скриншот

Про воєнну ситуацію на Донеччині повідомляє і військовий “Айдару” Станіслав Бунятов. За його словами, окупанти наступають у напрямку села Гостре Курахівської громади. Та українським воїнам вдалося відбити штурм.

“Ситуація на ділянці Гірник — Максимільянівка стає все важчою. Хлопці відбили наступ на Гостре, знищили купу техніки та зачищають залишки піхоти”, — повідомляє військовий.

Також боєць розповів про ситуацію біля Селидового. За його словами, на цьому напрямку в окупантів є значна перевага в людях і військовій техніці.

“Північніше від Селидового п*д*ри мають тактичні успіхи, на жаль повністю стабілізувати ситуацію нашим силам не вдається. Ворог зміг вивчити наші болючі точки, кратно переважає силами, засобами та має стабільних непохитних партнерів, для яких не існує червоних ліній. Я можу сказати точно, що у ворога немає кращої взаємодії або планування операцій, ніж у нас, часто наступаючі підрозділи воюють один з одним і несуть великі втрати, проте вони реально можуть на них не зважати, бо мають вдосталь артилерії, техніки та авіації, для того, щоб перекривати свої косяки”, — зауважив Станіслав Бунятов.

Дані від Генштабу

На Покровському напрямку наші захисники зупинили 36 штурмових і наступальних дій ворога. Окупанти атакували в бік Воздвиженки, Новоолександрівки, Зеленого Поля, Новотроїцького, Гродівки, Новогродівки, Селидового та Михайлівки.  Найбільша концентрація ворожих сил була в районах Гродівки та Новогродівки. 

На Курахівському напрямку ЗСУ відбили 64 атаки. Найактивніше окупанти намагалися просунутися в районах Костянтинівки та Георгіївки — там відбулося близько 75% усіх боїв. Також росіяни атакували ворог в бік  Олександрополя та Желанного Першого.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 25 Листопада 2024
Декретні виплати для непрацюючих / фото ілюстративне, pexels

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування. 

Детальніше про те, які зараз існують декретні виплати для непрацюючих майбутніх мам та що потрібно для їх оформлення, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Декретні виплати 2024 для непрацюючих

Для жінок, які не працюють, сума декретних виплат на місяць становлять 25% від місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи. Цей показник на момент 1 січня 2024 року, до якого прив’язані усі декретні виплати у 2024 році, становить 2 920 гривень. Тобто, незайнята майбутня мама отримуватиме 730 гривень на місяць.

Жінкам, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості допомогу визначають на основі допомоги з безробіття.

Хто має право на декретні виплати та як їх отримати

В Україні кожна жінка має право на декретні виплати, незалежно від працевлаштування. Водночас, тривалість виплат залежить від багатьох факторів, наприклад, від кількості дітей, яких очікує жінка.

Для того, щоб незайняті могли почати отримувати декретні виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та надати туди наступні документи:

  • заяву за спеціальною формою;
  • листок непрацездатності;
  • довідку з Центру зайнятості про те, що жінка не перебуває на обліку;
  • номер банківського рахунку для отримання соціальної допомоги.

Жінки, які не є частиною системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, також мають право на отримання декретної допомоги:

  • військовослужбовцям надається декретна допомога в розмірі 100% грошового забезпечення;
  • жінкам, які були звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи (передбачені декретні в розмірі 100% середньомісячного доходу);
  • жінки, які зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні (передбачена допомога в розмірі 100% мінімального розміру допомоги по безробіттю);
  • аспірантки, докторантки, студентки тощо (будуть надані декретні в розмірі місячної стипендії);
  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності (які не платять ЄСВ). Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць;
  • незайняті жінки. Для них передбачені декретні в розмірі 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Валентина Твердохліб 15:09, 25 Листопада 2024
Бахмут
Знищені будинки в Бахмуті / скриншот

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Про це йдеться у порівняльній таблиці до другого читання законопроєкту №11161. Також редакція отримала підтвердження про внесення правки від бахмутського активіста та ініціатора законопроєкту Аркадія Петросяна.

Як отримати компенсацію за житло на ТОТ: умови

Основна мета законопроєкту №11161, ініційованого Асоціацією молодих ВПО України — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави.

Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Готуючи його до другого (фінального) читання, до документа внесли правки. Одна з основних — вимога до отримувачів компенсації щодо проживання в Україні.

Згідно з порівняльною таблицею, компенсацію за знищене житло на ТОТ надаватимуть за умови, що отримувач компенсації на дату подання заяви проживав в Україні протягом останніх двох років. Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Також людьми, які проживали в Україні вважаються ті, чий разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а строк перебування за межами України кожного річного періоду
протягом останніх двох років на дату подання заяви про надання компенсації не перевищував 183 дні.

Не є порушенням вимоги про проживання в Україні виїзд за кордон у випадках:

  • службового відрядження;
  • навчання,
  • відпустки;
  • лікування за рекомендацією медичного закладу.

Після подання заяви на компенсацію за житло на ТОТ буде вирішуватися питання про можливість чи неможливість обстеження оселі заявника. Після цього складається акт, який направлять заявнику протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.  Детальніше про те, які […]

16:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
Бахмут

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за […]

У 4 областях України пропонують житло для ВПО з Донеччини: деталі

Громадяни, які проживають на території Селидівської громади, можуть евакуюватися до безпечних регіонів України. Наразі чотири області пропонують безоплатне житло. Про це повідомляють представники Селидівської МВА. […]

14:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
компенсацію

Мешканці Часового Яру в очікуванні компенсацій: що стоїть на заваді

Українці, які втратили житло внаслідок війни, можуть звернутися за компенсацією від держави. Гроші передбачені як за пошкоджене, так і за повністю зруйноване житло. Проте на […]

У Хмельницькому видаватимуть продуктові набори для ВПО з дітьми

У місті Хмельницький внутрішньо переміщені особи з дітьми віком від 8 до 18 років можуть отримати продуктові набори за умови, що вони ще не отримували […]