Звільнені з полону 9 червня / фото Володимир Зеленський
9 червня Україна провела перший етап нового обміну полоненими в межах домовленостей, досягнутих у Стамбулі. Додому повернулись десятки військовослужбовців, серед яких, оборонці Маріуполя, а також поранені бійці. Як пройшов обмін?
Ми зібрали для вас світлини зворушливих моментів повернення.
Фото з обміну 9 червня
Військові обіймаються після повернення додому / фото Володимир ЗеленськийПерші миті на українській землі / фото Володимир Зеленський
Українські військові вдома / фото Володимир Зеленський
Наші військові вдома / фото Володимир ЗеленськийОбійми з рідними / фото Володимир ЗеленськийЗвільнені не стримують емоцій та почуттів / фото Володимир ЗеленськийУкраїнські військові вдома / фото Володимир ЗеленськийПриїзд наших військових додому / фото Володимир ЗеленськийЗвільнені з полону загорнуті в українські прапори / фото Володимир ЗеленськийЗвільнених зустрічають з полону / фото Володимир ЗеленськийЛюдей зустрічають обіймами та словами підтримки / фото Володимир ЗеленськийВихід з автобусу / фото Володимир ЗеленськийОбійми побратимів / фото Володимир ЗеленськийПерші фото звільнених 9 червня / фото Володимир ЗеленськийУсім видали українські стяги / фото Володимир ЗеленськийУкраїнців зустрічають вдома / фото Володимир ЗеленськийУкраїнський військовий звільнений з полону / фото Володимир ЗеленськийВійськовий не стримує емоцій / фото Володимир ЗеленськийВійськовий на своїй землі / фото Володимир ЗеленськийМомент фільмують на камеру / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиПерша розмова з рідними / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиВійськовий телефонує рідним / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиПрацівник Коордштабу з питань полонених на обміні / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиВоїнів зустрічають вдома / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиВійськовий звільнений 9 червня / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиАвтобус з нашими військовими / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиВійськових зустрічають / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиВійськові вдома / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненимиДзвінок рідним / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Звільнені з полону 10 червня / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Обмін полоненими 10 червня відбувся за домовленостями у Стамбулі. Україна повернула з російського полону групу важкопоранених та тяжкохворих військовослужбовців. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, діючи за дорученням Президента України, організував цей гуманітарний акт.
Про це повідомив Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Обмін 10 червня: кого повернули
Сьогодні відбувся перший етап обміну полоненими в категорії “важкопоранені та тяжкохворі”. 10 червня відбувся обмін полоненими. До України повернулися захисники з різних підрозділів:
Збройних Сил України;
Військово-Морських Сил;
Сухопутних військ;
Територіальної оборони;
Десантно-штурмових військ;
Служби безпеки України;
Національної гвардії;
Державної прикордонної служби;
Державної спеціальної служби транспорту.
Сьогодні – перший етап повернення з російського полону наших важкопоранених і поранених воїнів. Усі вони потребують негайної медичної допомоги. Це важливий гуманітарний акт,
Володимир Зеленський // президент України
Серед звільнених є оборонці Маріуполя, які провели в полоні понад три роки. До групи також увійшли офіцери та військовослужбовці солдатського і сержантського складу.
Усі звільнені мають важкі поранення: ампутації кінцівок, ураження зору, інфекції, осколкові поранення, абсцеси, а також хронічні хвороби. Діагностовано випадки гепатиту та туберкульозу.
Після прибуття додому захисників доставлять до медичних центрів для повного обстеження, лікування та реабілітації. Усім звільненим буде надано необхідну підтримку, відновлять документи та виплатять компенсації за перебування в полоні.
Обміни тривають, Координаційний штаб готує наступні етапи звільнення.
Обмін полоненими 9 червня / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
9 червня 2025 року Україна здійснила перший етап чергового обміну полоненими з росією. Обмін полоненими 9 червня стартував у межах домовленостей, досягнутих під час нещодавньої зустрічі в Стамбулі. Найближчими днями очікуються наступні етапи, адже обмін відбуватиметься у кілька хвиль.
Про це повідомив Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Обмін полоненими 9 червня: що відомо
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, додому повертається перша група українських військовослужбовців, це представники різних підрозділів, зокрема:
Військово-Морських Сил;
Сухопутних військ;
Сил територіальної оборони;
Повітряних Сил;
Десантно-штурмових військ;
Державної прикордонної служби;
Нацгвардії;
Державної спеціальної служби транспорту.
Усі звільнені, це військові рядового та сержантського складу, переважно віком до 25 років. Серед визволених є оборонці Маріуполя, які перебували в полоні понад три роки. Обмін стосується також важкопоранених і тяжкохворих українських бійців.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що переговори тривають щоденно, а Україна працює над тим, щоб повернути кожного свого громадянина. Окремо ведеться робота з репатріації тіл загиблих.
Звільнені військові отримають повне забезпечення, включно з медичною реабілітацією, поновленням документів, грошовими виплатами за увесь період перебування в полоні, а також одноразовою допомогою від держави.
Це вже 66-й обмін з початку повномасштабного вторгнення. Остаточні дані щодо кількості звільнених буде оприлюднено після завершення всієї обмінної операції з міркувань безпеки.
На Донеччині розпочинається примусова евакуація родин із дітьми з нових населених пунктів, які опинилися в зоні підвищеної небезпеки. Йдеться про понад 900 неповнолітніх. Про це […]
24 липня місто Костянтинівка зазнало чергового авіаційного удару. Три керовані авіабомби типу ФАБ-250 із модулем планерування і корекції (УМПК) влучили по житловому сектору. Внаслідок обстрілу […]
Щоранку мешканці окупованого Донецька прокидаються та читають про “мирне життя”, яке нібито подарувала росія. Нові будівлі, врожай, медалі, “тисячі врятованих” і “злочини української армії”. Усе […]
Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру вісьмом освітянам з тимчасово окупованих територій Бахмутського, Маріупольського та Волноваського районів. Сім жінок і один чоловік підозрюються у […]
22 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 12414, який фактично ліквідовує незалежність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Це призвело до масштабних […]